DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nadchodzi zielona rewolucja w górnictwie. Oto największy pojazd elektryczny świata

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Anglo American postanowiło poważnie podejść do obietnicy zmniejszenia swojego śladu węglowego o 30% do 2030 roku i jak się dzisiaj dowiadujemy, pomoże w tym… gigant Formuły 1, czyli Williams.

Kiedy siły łączą międzynarodowy koncern zajmujący się górnictwem (będący największym światowym dostawcą platyny, odpowiadającym za 40% światowej podaży oraz znaczącym dostawcą diamentów, miedzi, niklu, rudy żelaza czy węgla, prowadzącym wykopaliska w Afryce, Azji, Australii, Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej) i specjalizująca się w nowych technologiach samochodowych firma Williams Advanced Engineering Limited, to sprawa musi być poważna.

I tak właśnie jest, bo firmy połączyły siły, żeby opracować największą na świecie zasilaną wodorem lub elektrycznie ciężarówkę górniczą, która ma zrewolucjonizować górnictwo w zakresie neutralności klimatycznej. Ta ma być prawdziwym „potworem”, wyposażonym w akumulator litowy o pojemności ponad 1000 kWh, który można będzie skalować w zależności od potrzeb. Oznacza to wynik dwukrotnie lepszy od eDumpera, czyli dotychczasowego rekordzisty w kategorii „największy na świecie pojazd elektryczny”.

Do tego ciężarówka dostanie również zbiornik na paliwo wodorowe oraz ogniwo paliwowe generujące dodatkową energię elektryczną lub w razie potrzeby ładujące akumulator. Takie rozwiązanie oznacza, że pojazd będzie mógł pracować niemal bez przerwy, wymaganej normalnie do naładowania baterii. Co więcej, ten będzie odzyskiwał dużą część energii podczas zjazdów ze wzgórz, a wszystko za sprawą specjalnego układu regenerującego. Co równie ważne, nie jest to wcale pieśń przyszłości, ale bardzo realne rozwiązanie, a jego testy wystartują jeszcze w tym roku w Republice Południowej Afryki.

Źródło: GeekWeek.pl/Williams Advanced Engineering

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: