DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

” Indo-Pacific sprzeciwia się Chinom..”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

CANBERRA, Austrralia (AP) – kraje w regionie Indo-Pacyfiku zaczynają sprzeciwiać się chińskim próbom manipulowania nimi za pomocą dyplomacji, przymusu i zastraszania przez pułapkę zadłużenia, powiedział w czwartek starszy dowódca marynarki wojennej USA.

Adm. Philip S. Davidson, dowódca amerykańskiego dowództwa Indo-Pacific, powiedział zespołowi analitycznemu zajmującemu się polityką zagraniczną w Sydney, że wszystkie narody w regionie biorą udział w strategicznej rywalizacji „między porządkiem skoncentrowanym w Pekinie a wolnym i otwartym Indo -Pacyfik.”

Davidson powiedział, że kraje, które ustanowiły ściślejsze powiązania z Chinami, oczekując wzrostu gospodarczego i rozwoju infrastruktury, „często znajdują się w gorszej sytuacji”.

„Poprzez nadmierne roszczenia terytorialne, dyplomatyczną pułapkę zadłużenia, naruszenia umów międzynarodowych, kradzież własności intelektualnej, zastraszanie wojska i jawną korupcję, Komunistyczna Partia Chin stara się kontrolować przepływ handlu, finansów, komunikacji, polityki i stylu życia w całym Indo-Pacyfiku – powiedział Davison.

„Komunistyczna Partia Chin wykorzystuje swoje korzyści gospodarcze, aby zmusić inne rządy do odwrócenia stanowiska w kierunku porozumień, które przynoszą korzyści Chinom” – dodał.

Chiny szydziły z tego, co nazywa ingerencją USA w regionie Azji i Pacyfiku, i odmówiły powiązania pomocy z polityką.

Według Davidsona więcej krajów prosi teraz USA o radę w kontaktach z Chinami niż pięć lat temu.

„Jestem optymistą, że region budzi się teraz z powodu tego agresywnego zachowania, ale co ważniejsze, zaczyna się przeciwstawiać”, powiedział Davidson.

Użył Australii jako przykładów chęci Chin do odwetu przeciwko partnerom gospodarczym, którzy sprzeciwiają się woli Pekinu.

Powiązał niedawne blokady handlu w chińskich portach australijskiego eksportu, takie jak węgiel i wino, z decyzjami rządu australijskiego, aby zakazać ukrywania ingerencji zagranicznych polityków i zakazać chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei od wprowadzenia sieci 5G.

„Pekin wykazał chęć interwencji na wolnych rynkach i skrzywdzenia australijskich firm po prostu dlatego, że rząd Australii skorzystał z suwerennego prawa do ochrony swojego bezpieczeństwa narodowego” – powiedział Davidson.

„Mówi on wyjątkowo źle o Chinach i służy jako ostrzeżenie dla wszystkich narodów przed karą ekonomiczną, jaką odczuwają, gdy nie lubią reakcji dyplomatycznej lub bezpieczeństwa innego kraju” – powiedział.

Davidson powiedział, że Australia słusznie obawia się, że Chiny mogłyby potencjalnie wykorzystać rosnący wpływ na południowym Pacyfiku, aby zbudować tam bazę wojskową.

Opisał chińską inicjatywę dotyczącą pasów i dróg, mającą na celu budowę infrastruktury handlowej w regionie, jako „prześladującego konia, który rozwiąże obawy chińskiego bezpieczeństwa”.

„Podejście Pekinu jest szkodliwe. Partia używa przymusu, operacji wpływowych oraz gróźb militarnych i dyplomatycznych, aby zastraszyć inne państwa w celu dostosowania się do Komunistycznej Partii Chin ”- powiedział Davidson.

„Działania te często bezpośrednio zagrażają suwerenności innych narodów i podważają stabilność regionalną” – dodał.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: