NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
Robert Brzoza: Padła część systemu FED ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dostał pismo z ING. Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze.  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Akcje azjatyckie rosną pomimo obaw o wybuch wirusa”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

TOKYO (AP) – akcje w Azji były w środę wyższe, choć wybuch nowego wirusa w regionie nadal wpływał na nastroje inwestorów.

Japoński Nikkei 225 wzrósł o 0,5% w porannym obrocie do 23 833,14. Australijski S & P / ASX 200 zyskał 0,6% do 7 094,00. Hang Seng w Hongkongu dodał 0,7% do 27 771,29, podczas gdy Shanghai Composite zyskał 0,1% do 2 905,58.

„Pomimo obaw związanych z koronawirusem, inwestorzy uważają, że banki centralne i decydenci mają środki mające na celu stymulowanie gospodarki podczas kryzysu publicznego i po nim”, powiedział CMC Markets w raporcie.

Chiny zgłosiły 97 kolejnych zgonów z powodu nowej choroby, o nazwie COVID-19, przesuwając całkowitą liczbę zmarłych do 1100 osób, mimo że kraj pozostał w dużej mierze zamknięty, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się. Liczba spraw na całym świecie wynosi około 45 000, wszystkie z wyjątkiem kilkuset w Chinach.

Nastroje inwestorów w Azji również zostały nieco wiwatowane przez Wall Street, gdzie skromne zyski z dnia na dzień pchnęły S&P 500 i Nasdaq do rekordowych poziomów drugi dzień z rzędu. Średnia przemysłowa Dow Jones zakończyła się zasadniczo płasko.

Inwestorzy zastanawiali się nad kolejną partią raportów, które w większości są solidne. Sprint szybował po tym, jak sędzia federalny usunął główną przeszkodę w przejęciu firmy przez T-Mobile. Operatorzy statków wycieczkowych, hotele i inne firmy, które koncentrują się na podróżach, odnotowały znaczny wzrost, co jest ostatnim sygnałem, że handlowcy mniej martwią się skutkami gospodarczymi epidemii wirusa.

„Akcje mówią wspólnie:„ Hej, może uda nam się przełamać trochę hałasu związanego z wirusem; być może opad nie będzie tak duży, jak się spodziewaliśmy – powiedziała Willie Delwiche, strateg inwestycyjny w Baird. „A gospodarka Stanów Zjednoczonych, jak dotąd, wygląda na to, że całkiem nieźle sobie z tym radzi”.

Indeks S&P 500 wzrósł o 5,66 punktu, czyli o 0,2%, do 3 357,75. Średnia średnia Dow Jones spadła o 0,48 punktu, czyli mniej niż 0,1%, do 29 276,34. To wzrosło o 0,5%.

Kompozyt Nasdaq zyskał 10,55 punktu, czyli 0,1%, do 9 638,94. Indeks akcji mniejszych spółek Russell 2000 wzrósł o 9,85 punktu, czyli o 0,6%, do poziomu 1677,51.

Po optymistycznym styczniu akcje amerykańskie osiągnęły w tym miesiącu głównie zyski, ponieważ handlowcy usuwają obawy dotyczące wybuchu wirusa i jego wpływu na biznes i globalną gospodarkę. Pekin obiecał podjąć działania w celu złagodzenia ciosu dla chińskiej gospodarki, a inwestorzy mają nadzieję, że inne rządy zrobią to samo, jeśli to konieczne.

Akcje związane z podróżami, które zostały w ostatnich tygodniach wykuwane przez handlowców, zyskały na wtorku. Hilton Worldwide wzrósł o 1,4%, Carnival wzrósł o 2,8%, a American Airlines o 3,6%.

We wtorek Wall Street otrzymał zachętę od prezesa Rezerwy Federalnej Jerome Powella. W swoim półrocznym raporcie pieniężnym dla Kongresu Powell powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby ocenić zagrożenie, jakie wirus stanowi dla gospodarki USA, ale zauważył, że gospodarka „znajduje się w bardzo dobrym miejscu” z silnym tworzeniem miejsc pracy i umiarkowanym wzrostem.

Handlowcy z zadowoleniem przyjęli decyzję sędziego federalnego o odrzuceniu roszczeń grupy stanów, argumentując, że zaproponowany przez T-Mobile wykup 27,5 miliardów dolarów przez rywala Sprint oznaczałby mniejszą konkurencję i wyższe rachunki za telefon. Udziały w Sprint wzrosły o 77,5%, a T-Mobile skoczył o 11,8%.

Tymczasem Federalna Komisja Handlu powiedziała we wtorek, że zleciła Facebookowi, Amazonowi, Apple’owi, Microsoftowi i matce Google’a, Alphabetowi, przekazanie szczegółowych informacji na temat ich przejęć od 2010 roku w ramach dochodzenia w sprawie dominacji rynkowej pięciu gigantycznych firm technologicznych.

FTC, Departament Sprawiedliwości i komitet Izby badają postępowanie dużych firm technologicznych i czy agresywnie kupują potencjalnych rywali w celu stłumienia konkurencji. Niektórzy krytycy wskazywali na przykład na przejęcie Facebooka przez Instagram i WhatsApp jako oferty, które należy zakwestionować.

Microsoft spadł o 2,3%, Facebook spadł o 2,8%, a Apple o 0,6%. Amazon wzrósł o 0,8%, a Alphabet o 0,1%.

Inwestorzy ocenili także ostatnią partię raportów zysków spółki we wtorek.

AutoNation wzrósł o 6,3% po ostatnich kwartalnych wynikach salonu samochodowego, które przewyższyły prognozy Wall Street, dzięki zwiększonemu popytowi na samochody używane.

RingCentral, dostawca systemów telefonicznych w chmurze, również odnotował zaskakująco dobre zarobki i opublikował solidną prognozę. Zapasy wzrosły o 6,8%.

Dobre wyniki za czwarty kwartał również dały impuls do akcji Brighthouse Financial. Akcje towarzystwa ubezpieczeń rentowych i ubezpieczeń na życie, które ogłosiły program skupu akcji własnych o wartości 500 mln USD, wzrosły o 10,7%.

Wyniki innych firm nie zrobiły wrażenia na handlowcach.

Goodyear Tire & Rubber spadł o 12,4% po tym, jak zarobki i przychody producenta opon w czwartym kwartale były niższe niż prognozy na Wall Street.

Under Armour spadł o 18,9% po tym, jak firma z branży sprzętu sportowego powiedziała, że może potrzebować restrukturyzacji w tym roku, co może wiązać się z zatłoczeniem otwarcia swojego flagowego sklepu w Nowym Jorku. Firma dała również inwestorom słabą prognozę zysku na ten rok i powiedziała, że epidemia wirusa w Chinach obniży sprzedaż w pierwszym kwartale o 50 milionów dolarów do 60 milionów dolarów.

ENERGIA:

Benchmark ropa naftowa dodała 60 centów do 50,54 USD za baryłkę. Wzrósł o 37 centów, aby osiągnąć 49,94 USD za baryłkę. Ropa Brent, międzynarodowy standard, zyskała 92 centy, zamykając 54,93 USD za baryłkę.

WALUTY:

Dolar nieznacznie wzrósł do 109,89 jena japońskiego z 109,85 jena we wtorek. Euro umocniło się do 1,0918 USD z 1,0914 USD.

___

Autorzy AP Business Alex Veiga i Damian J. Troise przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: