DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Akcje azjatyckie rosną pomimo obaw o wybuch wirusa”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TOKYO (AP) – akcje w Azji były w środę wyższe, choć wybuch nowego wirusa w regionie nadal wpływał na nastroje inwestorów.

Japoński Nikkei 225 wzrósł o 0,5% w porannym obrocie do 23 833,14. Australijski S & P / ASX 200 zyskał 0,6% do 7 094,00. Hang Seng w Hongkongu dodał 0,7% do 27 771,29, podczas gdy Shanghai Composite zyskał 0,1% do 2 905,58.

„Pomimo obaw związanych z koronawirusem, inwestorzy uważają, że banki centralne i decydenci mają środki mające na celu stymulowanie gospodarki podczas kryzysu publicznego i po nim”, powiedział CMC Markets w raporcie.

Chiny zgłosiły 97 kolejnych zgonów z powodu nowej choroby, o nazwie COVID-19, przesuwając całkowitą liczbę zmarłych do 1100 osób, mimo że kraj pozostał w dużej mierze zamknięty, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się. Liczba spraw na całym świecie wynosi około 45 000, wszystkie z wyjątkiem kilkuset w Chinach.

Nastroje inwestorów w Azji również zostały nieco wiwatowane przez Wall Street, gdzie skromne zyski z dnia na dzień pchnęły S&P 500 i Nasdaq do rekordowych poziomów drugi dzień z rzędu. Średnia przemysłowa Dow Jones zakończyła się zasadniczo płasko.

Inwestorzy zastanawiali się nad kolejną partią raportów, które w większości są solidne. Sprint szybował po tym, jak sędzia federalny usunął główną przeszkodę w przejęciu firmy przez T-Mobile. Operatorzy statków wycieczkowych, hotele i inne firmy, które koncentrują się na podróżach, odnotowały znaczny wzrost, co jest ostatnim sygnałem, że handlowcy mniej martwią się skutkami gospodarczymi epidemii wirusa.

„Akcje mówią wspólnie:„ Hej, może uda nam się przełamać trochę hałasu związanego z wirusem; być może opad nie będzie tak duży, jak się spodziewaliśmy – powiedziała Willie Delwiche, strateg inwestycyjny w Baird. „A gospodarka Stanów Zjednoczonych, jak dotąd, wygląda na to, że całkiem nieźle sobie z tym radzi”.

Indeks S&P 500 wzrósł o 5,66 punktu, czyli o 0,2%, do 3 357,75. Średnia średnia Dow Jones spadła o 0,48 punktu, czyli mniej niż 0,1%, do 29 276,34. To wzrosło o 0,5%.

Kompozyt Nasdaq zyskał 10,55 punktu, czyli 0,1%, do 9 638,94. Indeks akcji mniejszych spółek Russell 2000 wzrósł o 9,85 punktu, czyli o 0,6%, do poziomu 1677,51.

Po optymistycznym styczniu akcje amerykańskie osiągnęły w tym miesiącu głównie zyski, ponieważ handlowcy usuwają obawy dotyczące wybuchu wirusa i jego wpływu na biznes i globalną gospodarkę. Pekin obiecał podjąć działania w celu złagodzenia ciosu dla chińskiej gospodarki, a inwestorzy mają nadzieję, że inne rządy zrobią to samo, jeśli to konieczne.

Akcje związane z podróżami, które zostały w ostatnich tygodniach wykuwane przez handlowców, zyskały na wtorku. Hilton Worldwide wzrósł o 1,4%, Carnival wzrósł o 2,8%, a American Airlines o 3,6%.

We wtorek Wall Street otrzymał zachętę od prezesa Rezerwy Federalnej Jerome Powella. W swoim półrocznym raporcie pieniężnym dla Kongresu Powell powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby ocenić zagrożenie, jakie wirus stanowi dla gospodarki USA, ale zauważył, że gospodarka „znajduje się w bardzo dobrym miejscu” z silnym tworzeniem miejsc pracy i umiarkowanym wzrostem.

Handlowcy z zadowoleniem przyjęli decyzję sędziego federalnego o odrzuceniu roszczeń grupy stanów, argumentując, że zaproponowany przez T-Mobile wykup 27,5 miliardów dolarów przez rywala Sprint oznaczałby mniejszą konkurencję i wyższe rachunki za telefon. Udziały w Sprint wzrosły o 77,5%, a T-Mobile skoczył o 11,8%.

Tymczasem Federalna Komisja Handlu powiedziała we wtorek, że zleciła Facebookowi, Amazonowi, Apple’owi, Microsoftowi i matce Google’a, Alphabetowi, przekazanie szczegółowych informacji na temat ich przejęć od 2010 roku w ramach dochodzenia w sprawie dominacji rynkowej pięciu gigantycznych firm technologicznych.

FTC, Departament Sprawiedliwości i komitet Izby badają postępowanie dużych firm technologicznych i czy agresywnie kupują potencjalnych rywali w celu stłumienia konkurencji. Niektórzy krytycy wskazywali na przykład na przejęcie Facebooka przez Instagram i WhatsApp jako oferty, które należy zakwestionować.

Microsoft spadł o 2,3%, Facebook spadł o 2,8%, a Apple o 0,6%. Amazon wzrósł o 0,8%, a Alphabet o 0,1%.

Inwestorzy ocenili także ostatnią partię raportów zysków spółki we wtorek.

AutoNation wzrósł o 6,3% po ostatnich kwartalnych wynikach salonu samochodowego, które przewyższyły prognozy Wall Street, dzięki zwiększonemu popytowi na samochody używane.

RingCentral, dostawca systemów telefonicznych w chmurze, również odnotował zaskakująco dobre zarobki i opublikował solidną prognozę. Zapasy wzrosły o 6,8%.

Dobre wyniki za czwarty kwartał również dały impuls do akcji Brighthouse Financial. Akcje towarzystwa ubezpieczeń rentowych i ubezpieczeń na życie, które ogłosiły program skupu akcji własnych o wartości 500 mln USD, wzrosły o 10,7%.

Wyniki innych firm nie zrobiły wrażenia na handlowcach.

Goodyear Tire & Rubber spadł o 12,4% po tym, jak zarobki i przychody producenta opon w czwartym kwartale były niższe niż prognozy na Wall Street.

Under Armour spadł o 18,9% po tym, jak firma z branży sprzętu sportowego powiedziała, że może potrzebować restrukturyzacji w tym roku, co może wiązać się z zatłoczeniem otwarcia swojego flagowego sklepu w Nowym Jorku. Firma dała również inwestorom słabą prognozę zysku na ten rok i powiedziała, że epidemia wirusa w Chinach obniży sprzedaż w pierwszym kwartale o 50 milionów dolarów do 60 milionów dolarów.

ENERGIA:

Benchmark ropa naftowa dodała 60 centów do 50,54 USD za baryłkę. Wzrósł o 37 centów, aby osiągnąć 49,94 USD za baryłkę. Ropa Brent, międzynarodowy standard, zyskała 92 centy, zamykając 54,93 USD za baryłkę.

WALUTY:

Dolar nieznacznie wzrósł do 109,89 jena japońskiego z 109,85 jena we wtorek. Euro umocniło się do 1,0918 USD z 1,0914 USD.

___

Autorzy AP Business Alex Veiga i Damian J. Troise przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: