DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Londyńska policja stosuje technologię skanowania twarzy, budząc obawy związane z prywatności”ą

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

LONDYN (AP) – londyńska policja zaczęła używać we wtorek kamer do rozpoznawania twarzy, aby automatycznie skanować w poszukiwaniu poszukiwanych osób, ponieważ władze stosują technologię, która wzbudziła obawy dotyczące zwiększonego nadzoru i erozji prywatności.

Kamery nadzoru zamontowane na niebieskim samochodzie policyjnym monitorowały osoby wychodzące z centrum handlowego w Stratford we wschodnim Londynie. Znaki ostrzegały, że policja używa tej technologii, by znaleźć ludzi „poszukiwanych za poważne przestępstwa”. W pobliżu stali oficerowie, tłumacząc przechodniom, jak działa system.

Po raz pierwszy londyńska Metropolitan Police Service zastosowała kamery rozpoznawania twarzy na żywo w ramach operacji operacyjnych od czasu przeprowadzenia szeregu prób zakończonych w zeszłym roku.

Londyńska policja korzysta z tej technologii pomimo ostrzeżeń grup praw, ustawodawców i niezależnych ekspertów o braku dokładności i stronniczości w systemie oraz o erozji prywatności. Aktywiści obawiają się, że to dopiero początek rozszerzonej inwigilacji.

„Nie akceptujemy tego. To nie jest to, co robisz w demokracji. Nie skanujesz twarzy ludzi aparatami. To jest coś, co robisz w Chinach, a nie w Wielkiej Brytanii ”- powiedział Silkie Carlo, dyrektor grupy Big Brother Watch w kampanii prywatności.

Wielka Brytania ma silną tradycję podtrzymywania swobód obywatelskich i niedopuszczania policji do arbitralnego zatrzymywania i identyfikowania ludzi. „Ta technologia po prostu wszystko to zmierza”.

Komendant policji Mark McEwan odrzucił obawy o to, że maszyny są nie do wyjaśnienia. Powiedział, że nawet jeśli komputer wybierze kogoś z tłumu, ostateczną decyzję o dalszym dochodzeniu podejmuje oficer na ziemi.

„Jest to dla nich podpowiedź, że jest to ktoś, z kim możemy chcieć nawiązać kontakt i zidentyfikować się” – powiedział.

Londyński system wykorzystuje technologię japońskiego NEC do skanowania twarzy w tłumie, aby sprawdzić, czy pasują one do „listy obserwacyjnej” 5000 twarzy stworzonych specjalnie na wtorkowe operacje.

McEwan powiedział, że zdjęcia z listy obserwowanych przedstawiają głównie osoby poszukiwane przez policję lub sądy za poważne przestępstwa, takie jak usiłowanie zabójstwa.

Londyńska policja twierdzi, że podczas prób technologia poprawnie zidentyfikowała 7 na 10 osób poszukiwanych przez aparat, a wskaźnik błędów wyniósł 1 na 1000 osób. Ale niezależna recenzja wykazała, że tylko osiem z 42 dopasowań zostało zweryfikowanych jako poprawne.

McEwan powiedział, że policja „używa najnowszego najnowszego algorytmu, jaki możemy uzyskać”. „Jesteśmy zadowoleni, że został niezależnie przetestowany pod kątem stronniczości i dokładności. To najdokładniejsza dostępna technologia ”.

Opinia została podzielona między osoby przechodzące obok kamer.

„Nie bardzo mnie to martwi, ponieważ nie popełniłem żadnego przestępstwa lub nie jestem kimś, kto jest poszukiwany, nic mi nie jest. Bezpieczeństwo jest najważniejsze ”- powiedział Charles Enyorsi, który pracuje w firmie zarządzającej nieruchomościami.

Ale Silvan Bennett-Schaar, student prawa z Niemiec, powiedział, że był temu przeciwny, częściowo z powodu doświadczenia jego kraju z masową inwigilacją z czasów komunizmu. Uważał także, że wysiłki policji na rzecz przejrzystości w zakresie wdrażania technologii przyniosły efekt przeciwny do zamierzonego.

„Żaden przestępca nie przeszedłby tutaj, gdyby to powiedział”, powiedział, odnosząc się do widocznych znaków ostrzegawczych umieszczonych wokół furgonetki. „A potem jest to po prostu całkowicie nieskuteczny środek, a całkowicie nieskuteczny środek nigdy nie może uzasadniać jakiejkolwiek ingerencji w czyjeś prawo do prywatności.”

___

Aby zapoznać się z całym zasięgiem technologii AP, odwiedź https://apnews.com/apf-technology

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: