Koronawirus. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabaya
Koronawirus. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabaya

Około 300 pracowników największego banku w Singapurze, banku DBS, zostało ewakuowanych po tym, jak u jednego z pracowników wykryto zakażenie koronawirusem.

Wszyscy pracownicy przebywali na 43. piętrze jednego z wieżowców w Singapurze. Na razie nie wiadomo, kiedy placówka wznowi działalność.

Pracownika przebadano we wtorek. Wyniki uzyskane w środę potwierdziły u niego zainfekowanie koronawirusem. To 48 przypadek zachorowania w Singapurze.

Służby będą teraz dokładnie sprawdzać z kim chory na koronawirusa pracownik miał kontakt w ostatnich dniach. Całe piętro biurowca, a także windy i recepcja są dokładnie czyszczone i dezynfekowane.

W ubiegłym tygodniu Singapur podniósł stopień zagrożenia koronawirusem do „pomarańczowego”. Oznacza, że choroba stanowi poważne zagrożenie i łatwo się rozprzestrzenia.

Dramatyczna jest również sytuacja pasażerów i załogi japońskiego statku Diamond Princess. Wycieczkowiec zakończył rejs 3 lutego, ale wszystkich obecnych na pokładzie poddano przymusowej kwarantannie. Nie mogą zejść na ląd.

Tymczasem liczba zakażonych na wycieczkowcu rośnie. Tylko ostatniej doby potwierdzono 39 nowych przypadków zachorowań. W sumie 5 proc. pasażerów jest już zarażone koronawirusem.

W samych Chinach liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 1113 – poinformowała w środę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. Więcej na ten temat TUTAJ.

Źródło: BBC || NCzas.com