NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ- INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Fiasko rozmów z zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Górnicy zapowiadają strajk VIDEO !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Fiasko rozmów z zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Górnicy zapowiadają strajk

Górnicy i związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej podjęli decyzję o zorganizowaniu protestów. To skutek nieudanych mediacji z zarządem spółki. 17 lutego odbędzie się 2-godzinny strajk ostrzegawczy. 8 dni później na wszystkich kopalniach PGG zostanie przeprowadzone referendum strajkowe.

Nieudane mediacje

Sytuacja między zarządem Polskiej Grupy Górniczej a stroną społeczną jest bardzo napięta już od kilku tygodni. Wczoraj organizacje związkowe spotkały się w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Katowicach, by rozmawiać o kolejnych działaniach. Było to zebranie Sztabu Protestacyjno-Strajkowego, który został powołany w czterech tematach:

 • wysokości wypłaty 14. pensji za 2019 rok,

 • podwyżki wynagrodzeń za 2020 rok,

 • braku przychodów z zakontraktowanego węgla przez Spółki Energetyczne,

 • próby cichej likwidacji kopalń.

Wczoraj zapadła decyzja o zorganizowaniu protestów. Dokument został podpisany przez trzynaście górniczych organizacji związkowych.

– W związku z trudną sytuacją w górnictwie, a zwłaszcza w Polskiej Grupie Górniczej, sztab protestacyjno-strajkowy PGG w dniu 5 lutego 2020 r. ustalił harmonogram działań – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez związkowców.

Harmonogram działań górników

 • 17 lutego 2020 r. zostanie przeprowadzony 2-godzinny strajk ostrzegawczy w kopalniach i zakładach PGG,

 • 25 lutego 2020 r. zostanie przeprowadzone referendum strajkowe we wszystkich zakładach i kopalniach PGG,

 • 28 lutego 2020 r. odbędzie się manifestacja w Warszawie.

Spór trwa już kilka miesięcy

Warto przypomnieć, że spór między górnikami a zarządem PGG trwa nieprzerwanie od 20 listopada 2019 roku. Czego domagają się górnicy? Przede wszystkim 12-procentowej podwyżki wynagrodzeń w tym roku oraz korzystniejszych od proponowanych przez zarząd zasad wypłaty nagrody rocznej (tzw. czternastej pensji) za ubiegły rok. Związkowcy sprzeciwiają się nie tylko propozycjom wynagrodzeń, ale też – jak mówią – planom „cichej likwidacji kopalń”. Żądają rozwiązania problemu wysokich zwałów niesprzedanego węgla. Wskazują, że jest to efektem importu z Rosji oraz nieodbierania zakontraktowanego surowca przez energetykę.

PGG: „Dalsze rozmowy płacowe w spółce powinny uwzględniać realia ekonomiczne”

Polska Grupa Górnicza nie skomentowała środowych decyzji związkowców, odsyłając do opublikowanego w miniony poniedziałek komunikatu. Kolejne rozmowy zarządu spółki ze stroną społeczną, z udziałem mediatora, zaplanowano na najbliższy piątek.

Przed trzema dniami, odnosząc się organizowanych w kopalniach masówek oraz postulatów płacowych, PGG poinformowała, że w latach 2017-2019 przeznaczyła dodatkowo na wynagrodzenia i świadczenia dla pracowników, 1,1 mld zł więcej niż planowano przy tworzeniu grupy.

„Dalsze rozmowy płacowe w PGG powinny uwzględniać realia ekonomiczne, trudne otoczenie rynkowe, w jakim znalazło się górnictwo – w tym m.in. znaczący spadek cen węgla oraz przede wszystkim fakt, że oczekiwania płacowe strony społecznej nie mogą generować spółce strat” – oświadczyła PGG.

Fiasko rozmów z zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Górnicy zapowiadają strajk

Górnicy z PGG szykują się do manifestacji w Warszawie. Zbierają chętnych na wyjazd i proszą górników z innych spółek o wsparcie w stolicy

 

 

Związkowcy i górnicy z Polskiej Grupy Górniczej szykują się do manifestacji w Warszawie, która ma odbyć się 28 lutego. Apelują też do górników z innych spółek, w tym tych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, żeby wsparli ich i również pojechali do stolicy. Udział i wsparcie w pikiecie zapowiedzieli już górnicy z kopalń Bełchatów i Turów. Łącznie górników chętnych do pikietowania ma być już tak dużo, że w województwie śląskim brakuje autobusów i będą one do nas sprowadzane z innych województw.

Sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej wciąż jest napięta. I choć doszło do porozumienia między stroną społeczną a zarządem spółki w sprawie wysokości czternastej pensji, to konflikt zaostrza się w przypadku podwyżek dla pracowników, których ci się domagają. PGG nadal podkreśla, że nie jest w stanie zapewnić 12 proc. podwyżek. W związku z tym widmo strajku ostrzegawczego w kopalniach PGG, a później – 28 lutego – manifestacji w Warszawie, jest coraz bardziej realne.

Manifestacja górników w Warszawie. Trwają zapisy na wyjazd

To właśnie pikieta górnicza w Warszawie wzbudza teraz najwięcej emocji. Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej apelują do górników z innych spółek węglowych o poparcie i udział w demonstracji zaplanowanej na 28 lutego w stolicy.

Napisano w tej sprawie do przedstawicieli związkowych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Tauronu Wydobycie i Lubelskiego Węgla „Bogdanka”.

Udział w demonstracji zapowiedzieli już górnicy z kopalń węgla brunatnego „Bełchatów” i „Turów”.

Chętnych do pikietowania górników z kopalń PGG jest już podobno tak dużo, że w województwie śląskim brakuje autobusów, którymi mieliby oni być zwożeni do Warszawy. – Wiceszef górniczej Solidarności Artur Braszkiewicz mówi, że chętnych jest tak wielu, że na Śląsku brakuje już autobusów, które będzie trzeba sprowadzić także z innych województw – napisała na Twitterze Daria Klimza, dziennikarka radia TOK FM.

Z takiego zainteresowania cieszą się z pewnością związkowcy, którym zależy na dużej frekwencji podczas demonstracji.

– Apelujemy o solidarny udział w tym proteście. Musimy jako środowisko górnicze działać razem, wspólnie, ramię w ramię. Niech Brać Górnicza pokaże jedność – czytamy w liście podpisanym przez przewodniczącego WZZ Sierpień 80 w PGG, którym jest Przemysław Skupin. – Większość postulatów z którymi jedziemy na protest do Warszawy jest przecież wspólna. To sprzeciw wobec skandalicznego importu węgla, który powoduje to, że nasz węgiel jest wypierany z rynku energii. Powoduje to wielkie zwałowiska przy kopalniach nieodbieranego, lecz zakontraktowanego przez spółki energetyczne węgla. To powoduje z kolei brak przychodów (w tym na podwyżki płac) oraz zagrożenie zaprzestania wydobycia (łącznie z likwidacją kopalń) i wysyłania górników na przymusowe urlopy. Nie po to „Polska węglem stoi” i nie po to polski rząd wywalczył dobre warunki w Unii Europejskiej dla górnictwa i energetyki, abyśmy spalali węgiel z Rosji czy sprowadzany z odległej Australii – podkreślono w dokumencie.

Dalej czytamy, że protest w Warszawie związany jest również ze sprzeciwem wobec importowi energii, który „już dziś sprawia, że nie potrzebujemy polskiego węgla”. – Import energii to dodatkowe 3 miliony niezużywanego węgla z naszych kopalń. Importujemy energię z bogatych Niemiec i wcale nie tańszą od polskiej energię z Norwegii. Niszcząc własne miejsca pracy, utrzymujemy je w innych krajach wspierając gospodarki innych państw – piszą związkowcy.

Zwały węgla na kopalniach PGG, ale także w zakładach należących do JSW

Związkowcy Sierpnia 80 podkreślają, że nie tylko kopalnie PGG są przepełnione zwałami węgla, ale i te Jastrzębskiej Spółki Węglowej. – Sytuacja JSW jest zła. Zarząd JSW podjął decyzję o sięgnięciu po 700 mln złotych z Funduszu Stabilizacyjnego, co oznacza, że spółka ma narastające problemy finansowe – pisze Przemysław Skupin.

– Zagrożone likwidacją są wszystkie trzy kopalne spółki Tauron Wydobycie. Spółka ta notuje straty idące w setki miliony złotych rocznie i mimo ogromnych inwestycji, nie wydobywa zaplanowanej ilości węgla. Wobec narastających problemów grupy Tauron Polska Energia S.A., w każdej chwili może dojść do zaprzestania finansowania spółki Tauron Wydobycie, co oznaczać będzie likwidację wszystkich kopalń tej spółki. Tauron na potęgę importuje węgiel – dodaje przewodniczący Sierpnia.

Udział w demonstracji górniczej 28 lutego w Warszawie zgłosiły już organizacje związkowe z Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów” i KWB „Turów”. – Koledzy z Bełchatowa jadą razem z nami walczyć o natychmiastową decyzję o uruchomieniu odkrywki „Złoczew”. Popieramy ich działania – mówi Skupin.

Na koniec listu Sierpnia 80 napisano: – Protestujmy razem, wspólnie. Tylko działając solidarnie, mamy szansę na zwycięstwo!

Porozumienie w sprawie czternastek. Ale strajk i tak będzie

Przypomnijmy, że akcja ratunkowa w wykonaniu wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz wiceministra aktywów państwowych Adama Gawędy zdała się przynieść pewne efekty, choć nie doprowadziła do całkowitego załagodzenia napiętej sytuacji w PGG. 6 lutego ministrowie pojawili się w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności, by rozmawiać ze związkowcami górniczymi na temat trudnej sytuacji w Polskiej Grupie Górniczej.

Rozmowy dotyczyły między innymi postulatów, które podjął sztab protestacyjno-strajkowy powołany w czterech tematach w spółce przez związki zawodowe, czyli: wysokość wypłaty 14. pensji za 2019 rok, podwyżki wynagrodzeń za 2020 rok, brak przychodów z zakontraktowanego węgla przez Spółki Energetyczne, próba cichej likwidacji kopalń.

Jak się okazuje, stronom udało się porozumieć tylko w kwestii czternastek. Mają być, tak jak chcieli związkowcy (choć ich postulat nie został w pełni zrealizowany), uzależnione od ilości wydobycia w poszczególnych kopalniach.

– W kopalniach, które wykonały plan wydobycia, świadczenie to będzie wypłacone w wysokości 27 proc., tj. wysokość nagrody rocznej wyniesie łącznie 112 proc., a w pozostałych – od 95 proc. do 100 proc. – podała Polska Grupa Górnicza.

Górnicy chcą zarabiać więcej. Związkowcy żądają wysokich podwyżek

Nie dogadano się jednak w pozostałych kwestiach, więc – jak zapowiedział Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności – zaplanowany strajk ostrzegawczy i tak się odbędzie. Decyzja o zorganizowaniu protestów zapadła już 5 lutego i na razie związkowcy nie chcą się z niej wycofywać.

– W związku z trudną sytuacją w górnictwie, a zwłaszcza w Polskiej Grupie Górniczej, sztab protestacyjno-strajkowy PGG w dniu 5 lutego 2020 r. ustalił harmonogram działań – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez związkowców.

Strajk górników – Harmonogram

 • 17 lutego 2020 r. zostanie przeprowadzony 2-godzinny strajk ostrzegawczy w kopalniach i zakładach PGG

 • 25 lutego 2020 r. zostanie przeprowadzone referendum strajkowe we wszystkich zakładach i kopalniach PGG

 • 28 lutego 2020 r. odbędzie się manifestacja w Warszawie

Dokument został podpisany przez trzynaście górniczych organizacji związkowych. Górnicy postanowili sięgnąć po rozwiązanie ostateczne, któremu próbują zapobiec ministrowie. Wcześniej nawet mediator nie był w stanie doprowadzić do porozumienia pomiędzy zarządem spółki a stroną społeczną, czyli związkowcami i górnikami. Kością niezgody są przede wszystkim podwyżki dla pracowników, których ci się domagają, a zarząd PGG jasno podkreśla, że nie jest w stanie podnieść pensji aż o 12 procent.

https://dziennikzachodni.pl/gornicy-z-pgg-szykuja-sie-do-manifestacji-w-warszawie-zbieraja-chetnych-na-wyjazd-i-prosza-gornikow-z-innych-spolek-o-wsparcie/ar/c1-14782556

Szanowni rodacy!

Screenshot_11

Planujemy protest górników i środowisk patriotycznych w Warszawie 21 lutego.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału. Powstanie owalny stół ds. Ratowania Zasobów Naturalnych i rozpoczęcie wydobycia. Polska jest jedynym krajem na świecie, posiadającym zasoby, który nie wydobywa niczego… Aby bogacić polskie społeczeństwo.

Obecnie rząd tworzy prawo, które ułatwi przejmowanie koncesji obcym kapitałom.

Wszyscy musimy POWSTRZYMAĆ RABUNEK NASZYCH ZASOBÓW NATURALNYCH.
👉 Szczegóły pod nr tel: 661-705-792, e-mail: baborski@o2.pl

https://www.facebook.com/events/3472154946193020/

Protest górników przed siedzibą PGG w Katowicach 2020r

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: