DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Zamachy samobójcze w pobliżu akademii wojskowej w Kabulu zabijają 6 osob”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KABUL, Afganistan (AP) – zamachowiec-samobójca atakujący akademię wojskową w stolicy Afganistanu we wtorek zabił co najmniej sześć osób, w tym dwóch cywilów i czterech pracowników wojskowych, podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Nikt natychmiast nie podniósł odpowiedzialności za bombardowanie w Kabulu, ale zarówno talibowie, jak i bojownicy z grupy Państw Islamskich regularnie przeprowadzają ataki w mieście, atakując siły afgańskie.

Wraz z sześcioma zabitymi 12 innych osób, w tym pięciu cywilów, zostało rannych podczas ataku, powiedział Nasrat Rahimi, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Powiedział, że atak miał miejsce w policyjnym punkcie kontrolnym przy wejściu do Akademii Wojskowej Marszałka Fahima, położonej na obrzeżach zachodniej dzielnicy Kabulu. Lokalne kanały telewizyjne pokazywały zdjęcia afgańskich sił bezpieczeństwa blokujących główną drogę prowadzącą do miejsca wybuchu z daleka.

Akademia została zaatakowana w przeszłości. W maju ubiegłego roku zamachowiec-samobójca zabił tam sześć osób. Szkoła jest czasami nazywana „Sandhurst in the Sand”, w nawiązaniu do słynnej brytyjskiej szkoły. Nazwa pochodzi od Mohammeda Fahima, zmarłego wiceprezydenta kraju i dowódcy wojskowego Sojuszu Północnego, który walczył z talibami. Został zainaugurowany w 2013 r., A wojska brytyjskie w Afganistanie nadzorowały ustanowienie oficera szkolnego i szkoleniowego dla akademii.

Akademia była także miejscem, w którym zginął gen. Major Armii USA Harold J. Greene – najwyższy rangą oficer wojskowy USA, który zginął w wojnach w Afganistanie i Iraku. Greene, ówczesny zastępca dowódcy sił przejściowych NATO w tym kraju, został zastrzelony i zabity przez afgańskiego żołnierza w tak zwanym „ataku wewnętrznym”, który później został uznany przez talibów w sierpniu 2014 r.

Talibowie dzisiaj kontrolują lub kontrolują prawie połowę Afganistanu i osiągają najwyższy poziom od inwazji USA w 2001 r., Która wyparła talibów, którzy żyli pod koniec przywódcy sieci terrorystycznej Al-Kaidy Osamy bin Ladena.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: