Ulewne deszcze, powodzie, lawiny paraliżują części Sao Paulo
Ostatnie wpisy wildtruthseekerback (zobacz wszystkie)
- Branża hotelarska bije na alarm. Lockdown już po świętach Bożego Narodzenia? - 17 grudnia 2020
- W Melbourne dantejskie sceny i protesty przeciwko lockdownowi. Co z Australian Open? Zobacz, co się działo obok miejsca, gdzie grają - 25 października 2020
- Wywiad, którego przestraszyło się Polskie Radio. Ks. Isakowicz-Zaleski o Górskim Karabachu - 5 października 2020
- Rośnie zainteresowanie lotami z Wielkiej Brytanii, m.in. do Polski - 28 września 2020
- Portugalia: drastyczne ograniczenia od 15 września - 14 września 2020
RIO DE JANEIRO – Ulewne deszcze w São Paulo spowodowały, że najbardziej zaludnione miasto Brazylii prawie się zatrzymało w poniedziałek z powodu powodzi, lawin błotnych i ogromnych korków.
„Od 3 rano w niektórych rejonach padało o połowę mniej niż w lutym”, powiedział burmistrz Sao Paulo Bruno Covas w internetowym portalu informacyjnym G1. Rzeki Tiete i Pinheiros przelewały się, zalewając pobliskie autostrady i zatrzymując godzinami kierowców i pasażerów.
Według sekretarza stanu, części miasta otrzymały 100 mm (4 cale) w ciągu trzech godzin, podnosząc rzekę Tiete do najwyższego poziomu od 15 lat.
Wielu musiało zostać uratowanych przez tratwy lub helikoptery po godzinach oczekiwania na zalanych samochodach, otoczonych błotnistą wodą.
Pewien mężczyzna, który nie mógł dostać się do pracy w poniedziałek rano, nie miał wyboru, musiał wrócić do domu. Wkrótce po przybyciu do swojej okolicy 27-letni Gabriel França, inżynier elektryk, powiedział, że usłyszał krzyki i wybiegł z domu, będąc świadkiem lawiny błotnej, która zniszczyła dwa pobliskie domy i uwięziła małą dziewczynkę, która została później uratowana.
Covas, burmistrz miasta, powiedział, że 43 szkoły odwołały klasy, autobusy działały częściowo, a niektóre pociągi miejskie zostały odwołane.
https://www.nytimes.com/aponline/2020/02/10/world/americas/ap-lt-brazil-floods-sao-paulo.html