DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Narratorzy wirusów podważają oficjalną narrację Chin”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Po prawie tygodniu wędrowania po epidemicznym mieście Chin, kręceniu zmarłych i chorych w przytłoczonych szpitalach, zaczęły mówić o tym, jak ogarnia go zarówno nowy wirus, jak i krajowa policja, która tłumi sprzeciw.Chen Qiushi wyglądał na wynędzniałego i rozczochranego w swoich postach online, prawie nie do poznania cień energicznego młodego człowieka, który wtoczył się do Wuhan z misją opowiadania historii swoich mieszkańców, podobnie jak władze zamknęły miasto prawie trzy tygodnie temu.

Aż do zniknięcia w zeszłym tygodniu, 34-letni bloger, który stał się prawnikiem wideo, był jednym z najbardziej widocznych pionierów małego, ale upartego ruchu, który sprzeciwia się ściśle kontrolowanemu monopolowi rządzącej partii komunistycznej na informacje.

Uzbrojeni w smartfony i konta w mediach społecznościowych dziennikarze-obywatele opowiadają swoje historie oraz historie innych osób z Wuhan i innych zamkniętych stref wirusowych w prowincji Hubei. Skala tego nieuzasadnionego opowiadania historii jest bezprecedensowa w przypadku jakiejkolwiek wcześniejszej poważnej epidemii lub katastrofy w Chinach. Stanowi wyzwanie dla partii komunistycznej, która chce kontrolować narrację o Chinach, jak zawsze od momentu przejęcia władzy w 1949 roku.

„To bardzo różni się od wszystkiego, czego byliśmy świadkami” – powiedziała Maria Repnikova, profesor komunikacji na Georgia State University, który bada chińskie media.

Powiedziała, że nigdy tak wielu Chińczyków, w tym ofiar i pracowników służby zdrowia, nie używało swoich telefonów do transmitowania w telewizji swoich doświadczeń związanych z katastrofą. Wynika to częściowo z faktu, że ponad 50 milionów ludzi zamkniętych w kwarantannie w miastach „jest naprawdę niespokojnych i znudzonych, a ich życie prawie się zatrzymało”.

Oficjalne media państwowe wychwalają olbrzymie wysiłki partii komunistycznej w celu błyskawicznego budowania nowych szpitali, wysyłania tysięcy pracowników medycznych i zwiększania produkcji masek na twarz, nie opisując warunków leżących u podstaw tych wysiłków.

Chen zrobił to w ponad 100 postach z Wuhan w ciągu dwóch tygodni. Pokazał chorych stłoczonych na korytarzach szpitalnych i walki mieszkańców o leczenie.

„Dlaczego tu jestem? Stwierdziłem, że moim obowiązkiem jest być obywatelem-dziennikarzem – powiedział, filmując się przy pomocy kija do selfie przed dworcem kolejowym. „Jakim jesteś dziennikarzem, jeśli nie odważysz się spieszyć na linię frontu w katastrofie?”

Film opublikowany 25 stycznia pokazał, jak powiedział Chen, ciało pozostawione pod kocem na oddziale ratunkowym. W innym szpitalu sfilmował martwego mężczyznę opartego na wózku inwalidzkim, z opuszczoną głową i twarzą śmiertelnie bladą.

„Co jest z nim nie tak?” Zapytał kobietę podnoszącą mężczyznę z ramieniem na piersi.

„On już przeszedł” – powiedziała.

Wpisy i vlogi Chena lub blogi wideo zyskały miliony wyświetleń – i uwagę policji.

W udręczonym poście wideo pod koniec pierwszego tygodnia w Wuhan powiedział, że policja zadzwoniła do niego, chcąc wiedzieć, gdzie on jest, i przesłuchała jego rodziców.

„Boję się” – powiedział. „Mam przed sobą wirusa, a na plecach mam prawną i administracyjną władzę Chin”.

Na tym zdjęciu z wideo wykonanego 4 lutego 2020 r. I opublikowanego przez Chen Qiushi, chiński dziennikarz obywatel Chen Chen Qiushi przemawia przed prowizorycznym szpitalem z konwencją, podczas epidemii wirusowej w Wuhan w chińskiej prowincji Hubei. Uzbrojeni w smartfony i konta w mediach społecznościowych Chen i inni dziennikarze obywatelscy w Chinach własnymi słowami opowiadają historie o śmiertelnej epidemii, przeciwstawiając się monopolowi rządzącej partii komunistycznej na informacje. Chen zniknął w zeszłym tygodniu po zebraniu milionów wyświetleń online. (Dzięki uprzejmości Chen Qiushi przez AP)

Głos drżał mu z emocji, a łzy napłynęły mu do oczu, przysiągł, że będzie kontynuował „tak długo, jak żyję w tym mieście”.

„Nawet śmierć mnie nie przeraża!” – powiedział. „Więc myślisz, że boję się Partii Komunistycznej?”

W zeszłym tygodniu wyschły posty Chena. Jego matka przerwała ciszę postem wideo w małe godziny piątku. Powiedziała, że Chen jest nieosiągalny i zaapelowała o pomoc w znalezieniu go.

Później tego samego wieczoru jego przyjaciel i znany mieszany artysta walki Xu Xiaodong powiedział w transmisji na żywo na YouTube, że Chen był przymusowo poddany kwarantannie przez 14 dni, uważany za maksymalny okres inkubacji wirusa. Powiedział, że Chen był zdrowy i nie wykazywał żadnych oznak infekcji.

W niedzielę Xu napisał na Twitterze, że pomimo wezwania władz do rozmowy z Chenem, on i inni nie byli w stanie się skontaktować.

W ubiegłym tygodniu policja również zapukała do Fanga Bin, który publikuje filmy ze szpitali w Wuhan, w tym materiały przedstawiające torby z torbami ułożone w minibusie, czekające na zaprowadzenie do krematorium.

Fang, sprzedawca tradycyjnej chińskiej odzieży, sfilmował trudną wymianę zdań przez metalowy grill drzwi z grupą czterech lub pięciu oficerów. Materiał filmowy opublikowany na YouTube pozwolił rzucić okiem na sposób, w jaki aparat bezpieczeństwa pracuje w nadgodzinach, aby powstrzymać publiczną złość z powodu rozprzestrzeniania się wirusa.

„Dlaczego jest was tak wielu?” Zapytał Fang. „Jeśli otworzę drzwi, zabierzesz mnie!”

Chen ponownie opublikował ten film na swoim kanale na Twitterze – jednym z jego ostatnich tweetów przed jego zniknięciem.

Śmierć lekarza Wuhan w zeszłym tygodniu skupiła uwagę na wcześniejszych próbach stłumienia mowy i jej konsekwencjach. Policja oskarżyła dr Li Wenlianga o szerzenie plotek po tym, jak w grudniu podniósł alarm o wybuchu choroby. Uległ wirusowi, wywołując przypływ żalu, a także gniew na władze za to, jak został potraktowany.

Policja Wuhan skierowała prośbę o komentarz do władz prowincji Hubei. Powtarzające się telefony do biura spraw zagranicznych Hubei zadzwoniły bez odpowiedzi, odtwarzając zamiast tego wcześniej nagraną wiadomość: „Nie wierz pogłoskom, nie rozpowszechniaj pogłosek”.

Dla Gao Fei, pracownika migrującego zatrzymanego po skrytykowaniu chińskiego prezydenta Xi Jinpinga za wybuch wirusa, śmierć lekarza i zniknięcie Chena to „sygnał alarmowy dla Chińczyków”.

„Najważniejszym powodem, dla którego nasz rząd nie mógł tego kontrolować, jest to, że zawsze ukrywają prawdę i blokują informacje przed obywatelami” – powiedział z rodzinnego miasta w Hubei.

Gao, spawacz, który rzucił się do domu z południowych Chin tuż przed blokadą, poszedł do szpitali i drogerii i podzielił się tym, co widział w Internecie. Po napisaniu na Twitterze, że środki Xi były wymierzone przeciwko ludzkości, został zatrzymany wraz z osobami zażywającymi narkotyki i „plotkującym”, który wskazywał na przeludnione szpitale.

Podziwia odwagę Chena i dąży do postępu społecznego. „To kręgosłup, kręgosłup Chin” – powiedział Gao.

Od czasu ukończenia szkoły prawniczej w 2007 r. Chen pracował jako kelner, sprzątacz hotelu, aktor głosowy, reporter policji, a ostatecznie jako gospodarz telewizji, rozpoczynając obiecującą karierę medialną. Zdał egzamin w 2014 roku i zaczął ćwiczyć w Pekinie,

W 2018 roku Chen założył blog wideo na Douyin, chińską wersję TikTok, i szybko zgromadził ponad milion fanów za komentarz prawny.

W zeszłym roku wpadł w kłopoty po opublikowaniu filmów z protestów na rzecz demokracji w Hongkongu. Podróżując do na wpół autonomicznego chińskiego miasta, brał udział zarówno w patriotycznym wiecu pro-pekińskim, jak i marszu protestacyjnym, pokazując obu stronom, aby dać widzom z kontynentu zrównoważoną perspektywę. W odpowiedzi władze zamknęły jego chińskie konta w mediach społecznościowych i wezwały go z powrotem na kontynent.

Z Wuhan Chen transmitował na YouTube i Twitterze, które są zablokowane w Chinach. Tylko osoby korzystające z wirtualnej sieci prywatnej lub VPN mogą oglądać filmy. Na jego stronie na YouTube widnieje motto: „Nie śpiewaj pochwał bogatych i potężnych, mów tylko dla zwykłych ludzi”.

Niektóre z jego postów były zabarwione mrocznym humorem. Chen postawił w plastikowej butelce z obciętym dnem nad głową, przypominający kosmonautę. On pokazał dwóch mężczyzn, jeden sobie podpaskę higieniczną, drugi spodnie moczu, zamiast wyprzedane maseczek.

Inne posty wykrzykiwały bunt.

„Pozwalanie ludziom mówić nie może powodować śmierci”, napisał na Twitterze 28 stycznia . „Nie pozwalanie ludziom mówić może spowodować wiele ofiar śmiertelnych”.

___

Leicester poinformował z Paryża.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: