DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ciche zagrożenie koronawirusem: zależność Ameryki od chińskich farmaceutyków

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Funkcjonariusz policji w Pekinie dostosowuje maskę na twarz, którą miliony w Chinach stosują w celu zapobiegania infekcji koronawirusem, 9 lutego 2020 r. Wirus powoduje poważne zakłócenia. 

Ponieważ nowy koronawirus, zwany 2019-nCoV, rozprzestrzenia się szybko na całym świecie, społeczność międzynarodowa stara się nadążyć. Naukowcy spieszą się na opracowanie szczepionki, decydenci debatują nad najskuteczniejszymi metodami powstrzymywania, a systemy opieki zdrowotnej starają się przystosować do rosnącej liczby chorych i umierających. Choć może to zabrzmieć jak scena z filmu „ Contagion ” z 2011 roku , w rzeczywistości jest to rozwijająca się rzeczywistość.

Pośród tego wszystkiego pojawia się potencjalny kryzys w cieniu: globalna zależność od Chin w produkcji farmaceutyków i sprzętu medycznego.

Pracownicy pracują w centrum wczesnego rozwoju farmaceutycznego Asymchem Laboratories Inc, firmy medycznej, 4 grudnia 2019 r. W Tianjin w Chinach.

Chińska dominacja na rynku farmaceutycznym

Reprezentujemy interdyscyplinarną grupę naukowców i decydentów w Programie Polityki Pandemicznej i Bezpieczeństwa Biologicznego Scowcroft Institute z siedzibą w Bush School of Government na Texas A&M University, którzy od pięciu lat organizują doroczne szczyty poświęcone problemom związanym z pandemią. Jednym z naszych celów jest promowanie dialogu na temat potencjalnych zagrożeń związanych z pandemiami i bezpieczeństwem Stanów Zjednoczonych, w tym przypadku zakłóceniem łańcuchów dostaw oraz dostępności środków medycznych i leków.

Obecnie około 80% farmaceutyków sprzedawanych w USA jest produkowanych w Chinach . Ta liczba, choć niepokojąca, kryje jeszcze większy problem: Chiny są największym, a czasem jedynym światowym dostawcą substancji czynnej niektórych ważnych leków. Aktywne składniki leków na raka piersi i raka płuc oraz antybiotyk Wankomycyna , która jest antybiotykiem w ostateczności dla niektórych rodzajów opornych na środki przeciwdrobnoustrojowe zakażeń, są wytwarzane prawie wyłącznie w Chinach. Ponadto Chiny kontrolują tak dużą część rynku heparyny, rozcieńczalnika krwi stosowanego w chirurgii na otwartym sercu, dializie nerek i transfuzji krwi, że rząd USA nie miał innego wyboru, jak kontynuować zakup z Chin nawet po skandalu skażenia w 2007 roku .

Chiny są nie tylko dominującym światowym dostawcą farmaceutyków, ale także największym dostawcą wyrobów medycznych w USA. Obejmują one takie rzeczy, jak sprzęt do rezonansu magnetycznego , fartuchy chirurgiczne i sprzęt do pomiaru poziomu tlenu we krwi. Dostawy tych niezbędnych produktów nie zostały jeszcze poważnie zakłócone przez koronawirusa, ale jeśli Chiny nie będą już lub nie będą w stanie dostarczyć ich do USA, tysiące Amerykanów mogą umrzeć.

Bardziej niepokojące są nadal ograniczone opcje dostępne dla USA i reszty świata w celu uzupełnienia niedoboru. Opracowanie niezbędnej infrastruktury w celu przywrócenia zdolności produkcyjnych USA i uzyskania licencji Administracji Żywności i Leków może zająć lata, aby przezwyciężyć utratę chińskich dostaw.

Kiedy choroba osiąga poziom epidemii, pierwszym obowiązkiem przywódców w dowolnym kraju jest ochrona własnego narodu. W miarę postępu obecnego kryzysu może dojść do momentu, w którym przywódcy polityczni w Chinach staną przed decyzjami, czy zakazać eksportu leków, wyrobów medycznych i innych istotnych komponentów medycznych w celu leczenia lub ochrony własnego ludu. Takie działania byłyby logicznym wynikiem eskalacji sytuacji. Na przykład w odpowiedzi na pandemię H1N1 w 2009 r. USA zostały zepchnięte na dalszy plan kolejki w zakresie dostaw szczepionek, mimo że mieliśmy istniejące umowy z głównym producentem szczepionek z innego kraju. Te dostawy szczepionek były opóźnione.

Mężczyzna w ochronnej masce na twarzy siedzi w kawiarni w Pekinie 9 lutego 2020 r. Brak proaktywnych masek w Chinach powoduje, że wielu Chińczyków zostaje w domu. 

Zakłócenia globalnych farmaceutyków?

Chociaż całkowita utrata importu substancji czynnych z Chin może wydawać się zbyt daleko idąca, uważamy, że rosnąca skala wybuchu zbliża ją do królestwa możliwości.

Około sześciu tygodni od międzynarodowego uznania epidemii w Chinach już teraz brakuje podstawowych środków ochrony osobistej w Chinach i USA. UPS przetransportował ponad 2 miliony masek i 11 000 fartuchów do Wuhan, aby złagodzić niedobór. Ale co się stanie, gdy wszystkim zabraknie wyposażenia ochronnego?

Wuhan jest znaczącym graczem w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej , z wieloma firmami farmaceutycznymi zlokalizowanymi w mieście. Ile z tych fabryk zostało zamkniętych w wyniku pandemii i kiedy te, które zostały zamknięte, ponownie się otworzą? Globalne łańcuchy dostaw mogą osiągnąć punkt krytyczny, jeśli zostaną zagrożone, ponieważ prowincja Hubei, w której znajduje się Wuhan, znajduje się w kwarantannie, a fabryki są zamknięte.

Ponadto w Wuhan znajduje się pierwsze chińskie laboratorium Biosafety Level (BSL) 4, które zostało otwarte w 2017 r. W celu badania SARS i innych nowo pojawiających się chorób. Jest to jedyne laboratorium w Chinach, które może bezpiecznie radzić sobie z najbardziej niebezpiecznymi patogenami na świecie, które stwarzają znaczne ryzyko przenoszenia. Zakażenia, śmierć i kwarantanna w Wuhan i otaczającej prowincji Hubei ograniczają możliwości wszelkiego rodzaju handlu w regionie. Tymczasem wirus już teraz powoduje znaczną nierównowagę łańcucha dostaw w Chinach. Oznacza to, że te firmy medyczne będą zmuszone do utrzymywania wszelkich produktów wytwarzanych w kraju w celu ochrony własnych pracowników służby zdrowia, personelu laboratoryjnego i ogółu społeczeństwa.

Zgodnie z raportem z kongresu z zeszłego roku aparatura regulacyjna zapewniająca, że ​​chińskie produkty farmaceutyczne eksportowane spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i kontroli jakości, są słabe lub nie istnieją . Presja wywierana na łańcuchy dostaw od momentu wybuchu może jeszcze bardziej zaostrzyć istniejące wyzwania związane z kontrolą jakości. W ten sposób wirus podkreślił naszą zależność od Chin jako kwestii bezpieczeństwa narodowego USA ze względu na outsourcing naszych możliwości produkcyjnych i niemożność zapewnienia kontroli jakości.

Jak w przypadku wszystkich pandemii, złożoność tego wybuchu wymaga międzynarodowej współpracy i przejrzystości. Jednocześnie urzędnicy zdrowia publicznego USA muszą uznać słabość kraju ze względu na naszą zależność od chińskiej produkcji farmaceutyków i sprzętu medycznego. USA muszą opracować plan reagowania na nieuniknione niedobory w najbliższym czasie i podjąć niezbędne działania w celu odzyskania kontroli nad naszym łańcuchem dostaw medycznych. Dalsze przeoczanie tej znanej od dawna luki doprowadzi tylko do katastrofy.

https://theconversation.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: