DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Chiny nadal w większości zamykają się, gdy liczba ofiar wirusów przekroczyla 1000..”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

PEKIN (AP) – Chiny pozostają głównie zamknięte dla biznesu, ponieważ dzienna liczba ofiar śmiertelnych z powodu nowego wirusa osiągnęła 100 po raz pierwszy, podnosząc łącznie ponad 1000.Pomimo oficjalnego zakończenia przedłużonego Nowego Roku Księżycowego, wielu we wtorek pozostało w domu, a około 60 milionów ludzi zostało poddanych wirtualnej kwarantannie.

Prezydent Xi Jinping odwiedził ośrodek zdrowia, aby zebrać publiczne morale pośród niewielkich oznak, że wybuch się zmniejsza.

Władze w Hongkongu ewakuowały ludzi z bloku mieszkalnego, w którym stwierdzono zakażenie czterech, budząc obawy, że wirus rozprzestrzenia się w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, podobnie jak w przypadku śmiertelnego wybuchu SARS w 2003 r.

Najnowsze osiągnięcia:

XI POSZUKIWA MORALE

Aby zwiększyć morale, Xi odwiedziła wspólnotowy ośrodek zdrowia w Pekinie i wyraziła zaufanie do „wojny z chorobą”.

Xi nosił maskę chirurgiczną i zmierzył temperaturę, zanim wyraził podziękowania pracownikom służby zdrowia w imieniu rządzącej partii komunistycznej i rządu. „Zdecydowanie wygramy wojnę tego ludu” – powiedział podczas swojej poniedziałkowej wizyty, której filmy były powtarzane co godzinę we wtorek w kanale informacyjnym telewizji publicznej.

Znaczna część przesłania Xi koncentrowała się na wezwaniu obywateli do przestrzegania nakazów partii i miała na celu zminimalizowanie potencjalnie ogromnego wpływu gospodarczego wybuchu.

Jego pojawienie się pojawiło się w związku z kwestionowaniem przez rząd radzenia sobie z kryzysem, w szczególności z powodu braku wyjaśnienia przez lokalnych urzędników w najgorszym mieście Wuhan wyjaśnienia zakresu wybuchu epidemii. Publiczny gniew rozpalił śmierć młodego lekarza, który zaraził się wirusem, któremu grożono wraz z siedmioma innymi policją za ostrzeżenie o możliwości poważnego wybuchu już w grudniu.

WYCOFANI URZĘDNICY PROWINCYJNEGO ZDROWIA

Gdy liczba ofiar wirusa wyniosła 1000 i nie ma końca, głowy zaczynają się toczyć wśród urzędników za złe zarządzanie kryzysem.

Chociaż żaden urzędnik na szczeblu centralnym nie stracił pracy, media państwowe poinformowały we wtorek, że najwyżsi urzędnicy służby zdrowia w prowincji Hubei, która otacza epicentrum Wuhan, zostali zwolnieni z obowiązków.

Nie podano konkretnych powodów, chociaż początkowa reakcja prowincji została uznana za powolną i nieskuteczną. Dusiły się spekulacje, że kadry wyższego szczebla można zwolnić, ale może to wywołać wewnętrzne konflikty polityczne i być milczącym przyznaniem, że Partia Komunistyczna upuściła piłkę.

Epidemia wirusa stała się najnowszym wyzwaniem politycznym dla partii i jej lidera, Xi, który pomimo zdobycia większej władzy politycznej niż jakikolwiek chiński przywódca od Mao Zedonga, walczył z kryzysami na wielu frontach. Należą do nich gwałtownie spowalniająca gospodarka krajowa, wojna handlowa z USA i odpychanie coraz bardziej agresywnej polityki zagranicznej Chin.

Prawie wszystkie zgony zgłoszone w poniedziałek miały miejsce w Wuhan i okolicznych miastach. Liczba nowo potwierdzonych przypadków nieznacznie spadła do 2478 z 3062 dzień wcześniej, co w sumie daje 42 638 na kontynencie chińskim.

RYZYKO PRZYWRACANIA DZIAŁALNOŚCI

Przekraczanie bardziej ponurych progów tłumi optymizm, że działa prawie kwarantanna około 60 milionów ludzi i inne środki kontroli chorób.

Ponowne uruchomienie działalności stwarza ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, ale kraj ma niewielkie możliwości ucieczki, powiedział Cong Liang, sekretarz generalny Narodowej Komisji Rozwoju i Reform, głównego organu planowania gospodarczego w Chinach.

„Bez ponownego otwarcia przedsiębiorstw w krótkim okresie wpłynie to na podaż materiałów medycznych i … w dłuższej perspektywie wpłynie na podaż wszelkiego rodzaju materiałów produkcyjnych i życiowych oraz podejmie działania kontrolne i zapobiegawcze na pierwszej linii niezrównoważone. Cel pokonania epidemii nie zostanie osiągnięty – powiedział Cong na konferencji prasowej.

Przy około 60 milionach ludzi podlegających wirtualnej kwarantannie i sztywnym ograniczeniom w podróżowaniu powrót do normalności na szczeblu krajowym jest jeszcze za kilka tygodni lub miesięcy.

HONGKONG

W Hongkongu władze ewakuowały niektórych mieszkańców bloku mieszkalnego po dwóch przypadkach wśród mieszkających tam osób wzbudzających podejrzenie, że wirus rozprzestrzenia się w instalacjach wodno-kanalizacyjnych budynku.

Przypominało to wybuch SARS, który zabił setki ludzi w na wpół autonomicznym chińskim mieście. Najwięcej powiązanych przypadków w tym wybuchu miało miejsce w jednym kompleksie mieszkaniowym, w którym wirus rozprzestrzeniał się przez rury kanalizacyjne.

Urzędnicy zdrowia nazwali to środkiem ostrożności po tym, jak 62-letnia kobieta z rozpoznanym wirusem we wtorek została znaleziona mieszkająca 10 pięter poniżej mężczyzny, który wcześniej został potwierdzony przez wirusa. Syn kobiety i synowa mieszkający z nią znaleźli się wśród siedmiu nowych przypadków zgłoszonych w czwartek, podnosząc łączny bilans miasta do 49.

34 gospodarstw domowych ewakuowanych mieszka pionowo lub powyżej kobiety i korzysta z tego samego systemu kanalizacyjnego. Zmodyfikowana rura spustowa toalety w jej jednostce mogła pomóc w rozprzestrzenianiu się wirusa, a urzędnicy sprawdzają, czy jakieś inne jednostki dokonały takich zmian podczas dezynfekcji budynku.

US SUSPENDS VISA USŁUGI, EWAKUJE USTAWIONE, ABY ZOSTAWIĆ KWARANTANNĘ

Wśród rosnącej liczby ograniczeń w podróżach USA stwierdziły, że od poniedziałku zawieszają regularne usługi wizowe w ambasadzie w Pekinie i konsulatach generalnych w Chengdu, Kantonie, Szanghaju i Shenyang. Konsulat Generalny w Wuhan został już zamknięty, a jego pracownicy ewakuowani.

Prezydencka proklamacja wydana 2 lutego już zakazała wjazdu do USA obcokrajowcom lub niestałym rezydentom, którzy przebywali w Chinach mniej niż 14 dni przed ich przybyciem. Wyjątek stanowią zagraniczni dyplomaci, załoga lotnicza i członkowie rodzin obywateli USA lub stałych rezydentów.

tYmczasem prawie 200 ewakuowanych przygotowało wtorek do zakończenia dwutygodniowej kwarantanny w bazie wojskowej Południowej Kalifornii, w której mieszkali od czasu wyjazdu z Chin.

Według władz służby zdrowia żaden z tych, którzy przylecieli do bazy lotniczej w marcu, nie uzyskał pozytywnych wyników badań na tę chorobę, chociaż stwierdzono, że jeden ewakuowany z innej bazy miał wysoce zakaźnego wirusa i był w izolacji szpitalnej.

Grupa, w skład której wchodzą dzieci, przybyła z Chin 29 stycznia, zabierając loty czarterowe z Wuhan.

Według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom i innych urzędników zdrowia odnotowano 13 potwierdzonych przypadków w Stanach Zjednoczonych, w tym siedem w Kalifornii.

Ponad 460 przypadków zostało potwierdzonych poza Chinami kontynentalnymi, w tym dwie zgony w Hongkongu i na Filipinach. 135 z nich pochodzi ze statku wycieczkowego poddanego kwarantannie w Jokohamie, niedaleko Tokio.

Dziennikarz AP Eileen Ng z Kuala Lumpur przyczyniła się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: