Gregory Timm naśladując islamistów próbował rozjechać samochodem grupę zwolenników Trumpa. Zdjęcie: Policja Jacksonville
Gregory Timm naśladując islamistów próbował rozjechać samochodem grupę zwolenników Trumpa. Zdjęcie: Policja Jacksonville

Amerykanin próbował na Florydzie rozjechać samochodem grupę zwolenników prezydenta Trumpa. Terrorysta o mało nie zabił sześć osób.

Do ataku terrorystycznego doszło w Jacksonville na Florydzie. Sześciu zwolenników Trumpa w oficjalnie działającym w pobliżu centrum handlowego Kernan Village ulicy punkcie, rejestrowało republikańskich wyborców, by mogli wziąć udział w prawyborach.

Republikanie mieli rozstawiony w pobliżu centrum handlowego namiot. Wtedy 27-letni terrorysta wjechał swoim vanem w namiot. W środku było wtedy 6 osób, w tym kilka starszych.

Na szczęście w ostatniej chwili wszystkim udało się uskoczyć i nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Terrorysta odjechał szybko samochodem.

Atak został zgłoszony na policje. Tej po numerach rejestracyjnych udało się szybko ustalić tożsamość sprawcy. Terrorystą okazał się 27-letni Gregory Timm notowany już wcześniej za mniej poważne przestępstwa. Zamachowiec został aresztowany.

Terrorysta próbował dokonać zamachu dokładnie w taki sam sposób jak robią to islamscy terroryści.