Pete Buttigieg, były burmistrz South Bendu / Fot. PAP/EPA
Pete Buttigieg, były burmistrz South Bendu / Fot. PAP/EPA

Tydzień trwało ustalanie wyników w prawyborach Demokratów w stanie Iowa. Ostatecznie doliczono się, że wygrał Pete Buttigieg przed Berniem Sandersem. Nic dziwnego, że Donald Trump zaciera ręce i złośliwie komentuje, że bałagan z wyborami w tej partii jest tylko przykładem na bałagan, który robią w kraju.

Ostatecznie Demokraci w Iowa przydzielili Buttigiegowi 14 głosów elektorskich, 12 dla Sandersa, 8 dla Elizabeth Warren, 6 dla Joe Biden” i jeden dla Amy Klobuchar.

Wyniki prawyborów były zakwestionowane przez Sandersa i trzeba było liczyć głosu ponownie. Sami Demokraci mówili, że głosowanie w Iowa było „zarządzane niekompetentnie”. Inni wręcz mówili o fiasku prawyborów.

Błędy w oficjalnych wynikach ujawniono dopiero w czwartek 6 lutego. Zmusiło to Partię Demokratyczną w Iowa do przeprowadzenia kontroli i ponownego liczenia.

Zwycięski kandydat Peter Paul Montgomery ma 38 lat, jego rodzina pochodzi z Malty, jest burmistrzem South Bend w stanie Indiana. Jest otwarcie zdeklarowanym gejem. W 2018 w Katedrze Episkopalnej (anglikańskiej) „poślubił” nauczyciela Chastena Glezmana, którego poznał w internecie.

Z kolei drugi faworyt, Bernie Sanders to zadeklarowany socjalista. Odbył staż w kibucu w Izraelu. Protestował przeciw wojnie w Wietnamie, unikał służby wojskowej. Od zawsze popierał wszystko, co uznawano za „postępowe”, w czasach zimnej wojny był za rozbrojeniem, wspierał pomysły „homoślubów”, aborcję, jest przeciw karze śmierci, obniżce podatków, itd., itp.

Deep State Exposed®@DeepStateExpose

RT! Socialist Caucus voter finds out Buttigieg is gay – wants to withdraw her vote for him!!!

Osadzony film

Źródło: France Info