DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Wiatry o sile huraganu uderzają w Wielkiej Brytanii i Europie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

LONDYN (AP) – Storm Ciara uderzył Zjednoczone Królestwo i północną Europę huraganowymi wiatrami i ulewnymi deszczami w niedzielę, zatrzymując loty i pociągi oraz wytwarzając falujące morza, które zamykały porty. Mecze piłkarskie, targi rolników i wydarzenia kulturalne zostały anulowane, ponieważ władze wezwały miliony ludzi do pozostania w domu, z dala od spadających gałęzi drzew.

Burza, nazwana przez brytyjską agencję meteorologiczną Met Office, przyniosła wichury w całym kraju i spowodowała podmuchy prędkości 97 km / h na wyspie Wight i 93 km / h (150 km / h) do wioski Aberdaron w północnej Walii. Uważano, że napędzany silnymi wiatrami samolot British Airways wykonał najszybszy lot z Nowego Jorku do Londynu konwencjonalnym samolotem.

Boeing 747-436 zakończył podróż transatlantycką na dystansie 3500 mil w 4 godziny i 56 minut, lądując 102 minuty wcześniej i osiągając maksymalną prędkość 825 mil na godzinę (1327 km / h), zgodnie ze stroną internetową Flightradar24 zajmującą się śledzeniem lotów. Flightradar24 poinformował, że dwa loty Virgin Airlines ryknęły także przez Atlantyk, a wszystkie trzy pobiły poprzedni poddźwiękowy rekord z Nowego Jorku do Londynu wynoszący 5 godzin i 13 minut.

Sztormowe fale zjadły plaże, waliły skały i cementowe doki. Biuro Met wydało ponad 250 ostrzeżeń powodziowych, a agencje bezpieczeństwa publicznego wezwały ludzi do unikania podróży i pokusy robienia selfie w miarę wzrostu wód powodziowych. Mieszkańcy miasteczka Appleby-in-Westmorland w północno-zachodniej Anglii walczyli o ochronę swoich domów podczas poważnych powodzi, gdy rzeka Eden pękła.

Co najmniej 10 firm kolejowych w Wielkiej Brytanii rozesłało ostrzeżenia „nie podróżuj”, a prawie 20 innych poinformowało pasażerów, że powinni spodziewać się znacznych opóźnień. Silne wiatry uszkodziły przewody elektryczne i zaśmiecone tory kolejowe ze złamanymi gałęziami drzew i innymi odpadkami, w tym trampoliną rodzinną.

Ogromne tłumy osieroconych, sfrustrowanych podróżników zaobserwowano na londyńskich dworcach King’s Cross i Euston. Załogi pociągów planowały całą noc pracować nad przywróceniem służby, ale w poniedziałkowe poranki dojazdy miały być długie i chaotyczne.

Dziesiątki lotów zostały odwołane na londyńskich lotniskach z powodu silnego wiatru. Lotnisko Heathrow i kilka linii lotniczych skonsolidowało loty w niedzielę, aby zmniejszyć liczbę odwołań. British Airways zaproponowało zmianę rezerwacji klientów na loty krajowe i europejskie z lotnisk Heathrow, Gatwick i London City. Virgin Airlines odwołał niektóre loty.

Linie lotnicze Lufthansy poinformowały, że będzie wiele odwołań i opóźnień rozpoczynających się w niedzielne popołudnie i trwających co najmniej we wtorek rano. Linia lotnicza planowała kontynuować loty długodystansowe w swoim głównym węźle we Frankfurcie. Eurowings, spółka zależna od budżetu Lufthansy, odwołała większość lotów na czas burzy.

Na lotnisku w Brukseli odnotowano również opóźnienia lub odwołania.

Dwa ogromne porty po obu stronach Kanału La Manche, Dover w Anglii i Calais we Francji, zamknęły operacje na wysokich falach. Dover został częściowo ponownie otwarty po zamknięciu na 10 godzin. Promy zatrzymały się tam i po całym regionie, w tym na wzburzonym Morzu Irlandzkim i Morzu Północnym.

Most Humbera w północnej Anglii również został zamknięty, a ruch na jego stronie internetowej powiedział, że dopiero po raz drugi ogromny most został całkowicie zamknięty.

Zrywając ze swoją zwykłą niedzielną rutyną, królowa Elżbieta II nie chodziła do kościoła w Sandringham, aby uchronić ją przed niebezpieczeństwem podczas burzy.

Met Office powiedział, że większość Wielkiej Brytanii prawdopodobnie widziała najgorsze Ciara przed 21, kiedy burza przeniosła się do północno-wschodniej Szkocji. Jednak prognozy przewidywały bardziej ponętną pogodę w poniedziałek, w tym znacznie niższe temperatury i śnieg w niektórych obszarach północnych.

„Gdy Storm Ciara się usuwa, nie oznacza to, że wkraczamy w ciszę”, powiedział meteorolog z meteorologii Met Office, Alex Burkill. „Nie można wykluczyć zamieć”.

W Irlandii około 10 000 domów, gospodarstw i firm pozbawiono władzy w niedzielę. Krajowa agencja meteorologiczna Met Eireann ostrzegła, że ​​połączenie przypływów, mórz i warunków sztormowych stworzyło znaczne ryzyko powodzi przybrzeżnych, szczególnie na zachodzie i północnym zachodzie.

Ostre wiatry znosiły prąd również w północnej Francji. Władze Paryża wysłały ostrzeżenie do mieszkańców i turystów, aby pozostali w domach dla własnego bezpieczeństwa. Parki i cmentarze w mieście Lille i pobliskich miastach są zamykane, gdy silne wiatry trzaskają ciężkie gałęzie. Rynki na wolnym powietrzu zostały zamknięte wcześnie.

Luksemburg i niemieckie miasto Kolonia ogłosiły, że wszystkie dzieci w wieku szkolnym mogą zostać w poniedziałek w domu, aby uniknąć podróżowania w niebezpiecznych warunkach.

W Niemczech, gdzie burza była znana jako „Sabine”, krajowy przewoźnik kolejowy Deutsche Bahn odwołał pociągi dalekobieżne do miejsc najbardziej zagrożonych, w tym Emden i Norddeich w północno-zachodnim narożniku Niemiec, północnym mieście Kilonia i wyspie Sylt na Morzu Północnym .

„Na podstawie poprzednich sztormów nauczyliśmy się, że lepiej, aby pociągi nie jechały w krytyczne regiony” – powiedział rzecznik Deutsche Bahn, Achim Stauss. „Chcemy uniknąć pociągów, które utkną między stacjami.”

Zespoły pracowników kolei rozłożyły piły łańcuchowe, aby usunąć powalone drzewa blokujące tory.

W Danii meteorolodzy ostrzegali przed możliwymi wiatrami o sile huraganu, które nadejdą późną niedzielą, a loty zostały odwołane z Kopenhagi. Władze duńskie ostrzegły kierowców, aby nie przekraczali dużych mostów, w tym Mostu Wielkiego Pasa łączącego wschodnią i zachodnią część Danii.

Oczekiwano również, że burza uderzy w wybrzeże południowej Norwegii i uderzy w południową i zachodnią część Szwecji.

W świecie sportu odwołano dziesiątki meczów piłki nożnej, wyścigi konne, mecze rugby i inne wydarzenia, w tym mecz Premier League między Manchester City a West Ham. Anulowano również bieg 10 K w Londynie, który miał przyciągnąć 25 000 uczestników.

Holenderskie stowarzyszenie piłkarskie odwołało wszystkie mecze w niedzielę w najwyższej lidze ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak dwie najlepsze ligi piłkarskie w Belgii, Jupiler Pro League i Liga Proximus. Mecz niemieckiej ligi piłki nożnej między mistrzynią Borussią Moenchengladbach a Kolonią również został przełożony.

Jednak w Holandii nieustraszona grupa kolarzy wykorzystała jak najwięcej dzikich warunków, aby wziąć udział w holenderskich mistrzostwach kolarstwa z wiatrem przednim.

Używając tylko podstawowych motocykli bez kół zębatych, lekkich ram lub upuszczonej kierownicy, uczestnicy przejechali 8,5-kilometrowy kurs wzdłuż wybrzeża południowej prowincji Zelandia. Uderzeni wiatrem, oślepieni dmuchaniem piasku z pobliskich plaż, rowerzyści starali się pozostać w pozycji wyprostowanej.

„Przeżyłem, ale to bardzo trudne”, powiedział 56-letni Hans Deting, a jego prawa ręka ociekła krwią po zrzuceniu z roweru.

„To jest lista rzeczy do zrobienia” – wyjaśnił jeździec Edwin van Gaalen, opierając się o kierownicę, z trudem łapiąc oddech po zakończeniu.

Ostatecznie wiatry wichury stały się zbyt silne nawet na to wydarzenie macho. Organizatorzy doprowadzili wyścig do końca po ukończeniu 250 z 300 zawodników.

Angela Charlton w Paryżu, Geir Moulson w Berlinie i Mike Corder w Neeltjejans w Holandii.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: