DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”USA udzielą istotnego zniesienia sankcji wobec Iranu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – Stany Zjednoczone zasygnalizowały Irakowi chęć przedłużenia zniesienia sankcji umożliwiających krajowi kontynuowanie importu irańskiego importu gazu i energii elektrycznej, powiedział w tym tygodniu trzech irackich urzędników, co byłoby kluczowym sprawdzianem Bagdadu-Waszyngtonu więzi.

Decyzja zapadła w wyniku napiętych więzów amerykańsko-irackich po przeprowadzonym w Waszyngtonie nalocie w Bagdadzie w zeszłym miesiącu, który zabił znanego irańskiego generała i starszego przywódcę irackiej milicji.

Poprzednie zrzeczenie, przyznane w październiku, wygasa 13 lutego. Trzej urzędnicy stwierdzili, że Departament Stanu USA, który wydaje takie zwolnienia, wyraził gotowość przedłużenia zwolnienia na kolejne trzy miesiące – jeśli Irak będzie w stanie sformułować harmonogram do końca tygodnia, szczegółowo opisujący plan wycofania się z irańskiego uzależnienia od gazu.

„Strona amerykańska ogłosiła nam swoją gotowość” – powiedział jeden z urzędników.

Ankietowani urzędnicy to wszyscy starsi członkowie rządu Iraku, w tym bliski negocjacji z Amerykanami. Mówili pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie byli uprawnieni do publicznego wypowiadania się na ten temat, zanim stanie się on oficjalny.

Urzędnicy amerykańscy nie otrzymali natychmiastowego komentarza.

Urzędnicy iraccy powiedzieli, że nowe zrzeczenie się będzie testem więzi między Bagdadem a Waszyngtonem po wybuchach napięć po nalocie amerykańskim 3 stycznia w pobliżu lotniska w Bagdadzie, w którym zginął najwyższy generał irański, Qassem Soleimani, i starszy przywódca milicji irackiej Abu Mahdi al-Muhandis . Od tego czasu iraccy szyiccy przywódcy polityczni przeforsowali niewiążącą rezolucję przez parlament, aby naciskać na rząd, by wyparł amerykańskie wojska z kraju.

Waszyngton odpowiedział na wnioski Iraku o wszczęcie wycofania wojsk z tępą odmową, grożąc nawet podstawowymi sankcjami, które mogłyby zaszkodzić gospodarce Iraku. Napięcia ostygły w ostatnich tygodniach, a obie strony wycofały się z retoryki grzechotania szablami. rywalizujące ze sobą irackie bloki w parlamencie wybrały desygnowanego na premiera Mohammeda Allawiego na miejsce premiera Adela Abdula-Mahdiego.

Irak pozostaje silnie uzależniony od irańskiego gazu ziemnego w celu zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną, szczególnie w palących miesiącach letnich, kiedy import stanowi jedną trzecią zużycia. Opóźnione płatności Bagdadu za irańską moc i gaz spowodowały przerwy w ostatnich latach. Latem 2018 roku był to jeden z czynników, który doprowadził do destabilizacji protestów w południowej bogatej w ropę prowincji Basra.

Amerykańskie zrzeczenie się pozwala Irakowi uniknąć kar, płacąc jednocześnie Iranowi miliardy dolarów za import energii. Jest przyznawany sukcesywnie od listopada 2018 r., Kiedy administracja Trumpa ponownie nałożyła sankcje na Iran.

Waszyngton wykorzystał groźbę sankcji jako dźwignię, by zmusić rząd iracki do budowy krajowych dostaw energii i zmniejszenia zależności od Iranu. Irak obecnie pochłania ogromne ilości gazu, ponieważ brakuje mu infrastruktury do jego wychwycenia. Ma także dwa pola gazowe w prowincjach Anbar i Diyala, ale ich rozwój doznał poważnych niepowodzeń po tym, jak grupa Państw Islamskich opanowała te obszary latem 2014 r.

Groźba sankcji postawiła irackich urzędników przed trudnym wyborem: położyć kres istotnemu źródłu energii elektrycznej lub odmówić dostępu do amerykańskiej waluty. Irak ma miliardy dolarów przychodów z ropy naftowej w Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku. Ropa naftowa stanowi 90% dochodów państwa w Iraku.

Gabinet iracki dążył do złagodzenia warunków Waszyngtonu, aby odnowić zniesienie sankcji pod koniec stycznia, zatwierdzając sześć kontraktów naftowych udzielonych przez Ministerstwo Ropy Naftowej w kwietniu 2018 r., Które zwiększyłyby krajowe dostawy gazu w ciągu dwóch lat, zgodnie z oświadczeniem Gabinetu z 23 stycznia .

Kontrakty zostały przyjęte, „w ramach wysiłków rządu na rzecz zwiększenia samowystarczalności energetycznej i zmniejszenia zależności od importowanego gazu”, oświadczył.

Dodał, że rząd Iraku zatwierdził umowy, które obejmowałyby pola, które mogłyby wytwarzać ponad 750 milionów standardowych stóp sześciennych gazu dziennie w ciągu 36 miesięcy.

„Spodziewamy się wkrótce podpisać”, powiedział przedstawiciel branży z jednej z trzech firm, które udzieliły zamówień. Urzędnik przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, aby nie zagrozić trwającym rozmowom z rządem.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: