DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Potop w Australii zalewa pożary i łagodzi 3-letnią suszę’

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WELLINGTON, Nowa Zelandia (AP) – Susza, pożary, a teraz powodzie sprawiły, że pogoda Australii stała się w tym roku niemal biblijna. Dobra wiadomość jest taka, że niedawny potop we wschodniej części kraju zalał śmiertelne pożary i przyczynił się do złagodzenia okaleczającej suszy.Jednak eksperci twierdzą, że jeszcze trochę czasu zajmie ustalenie, w jakim stopniu opady deszczu uzupełniły wyschnięte rzeki i stłumiły spieczoną ziemię w niektórych obszarach śródlądowych najbardziej dotkniętych 3-letnią suszą.

Quentin Grafton, profesor ekonomii i ekspert ds. Wody z Australian National University w Canberze, powiedział, że deszcz przełamał suszę w niektórych miastach, ale nie spadł równomiernie na wszystkie dotknięte obszary.

„Na tym etapie jest to bardzo dobra wiadomość, a na pewno znacznie więcej, niż ludzie mogliby sobie życzyć lub oczekiwać” – powiedział o opadach deszczu. „Jest kilku bardzo szczęśliwych ludzi”.

Grafton powiedział, że susza poważnie wpłynęła na obszar o powierzchni ponad 1,5 miliona kilometrów kwadratowych (580 000 mil kwadratowych), który jest większy niż w Etiopii. Powiedział, że monitorowanie głównych rzek w nadchodzących dniach powinno zapewnić wyraźniejszy obraz tego, jak bardzo pomógł deszcz.

Władze straży pożarnej miały powód do świętowania, a wiele pożarów zostało ugaszonych lub znacznie stłumionych przez deszcz. W sobotę władze ogłosiły, że pożar Currowan na południe od Sydney został ostatecznie zniszczony po zniszczeniu ponad 300 domów i zrównaniu z ziemią 500 000 hektarów (1,2 miliona akrów) w ciągu dwóch i pół miesiąca.

„To najbardziej pozytywna wiadomość, jaką mieliśmy od jakiegoś czasu”, napisał w poniedziałek tweetowany straż pożarna w Nowej Południowej Walii. „Ostatnie opady deszczu pomogły strażakom w ugaszeniu ponad 30 pożarów od piątku. Niektóre z tych płomieni płonęły od tygodni, a nawet miesięcy. ”

Ogółem pożary Australii zabiły co najmniej 33 osoby i zniszczyły ponad 3000 domów.

Według Biura Meteorologii pożary zaczęły powodować powszechne zniszczenia pod koniec 2019 r., Który był zarówno najgorętszym, jak i najsuchszym rokiem w historii Australii.

Podczas potopu w ostatnich dniach na obszarach przybrzeżnych wystąpiły jedne z największych opadów deszczu, które w niektórych miejscach spowodowały gwałtowne powodzie. Sydney, środkowe wybrzeże i Góry Błękitne otrzymały od piątku do 400 milimetrów (16 cali), co oznacza jedne z największych opadów od dziesięcioleci.

Według urzędników, zapory w większej części Sydney były pełne w ponad 64% w poniedziałek, podczas gdy tydzień wcześniej były tylko 42%. Więcej opadów jest prognozowanych w nadchodzących dniach.

Ale nie wszyscy byli gotowi do świętowania. Darryl Cowie, właściciel motelu Burke & Wills Menindee w mieście Outback w Menindee, powiedział, że w ciągu nocy otrzymali tylko niewielką ilość deszczu.

„Ziemia była wilgotna, ale teraz znów wysycha” – powiedział. „Nie wystarczy nic zrobić”.

Cowie powiedział, że podaje gościom wodę butelkowaną od około roku, odkąd woda z kranu zmieniła kolor i zasolony smak z powodu suszy. Powiedział, że od tego czasu miasto zamieniło się w wodę, co poprawiło jakość.

„Są chmury, które minęły, ale zanim do nas dotrą, są puste” – powiedział. „Trzymamy kciuki. Sydney sobie z tym radzi, ale daleko stąd. ”

ZRODLO:APNEWS

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: