Jacek Wilk i Jarosław Kaczyński. / foto: LiveOn/PAP

Jacek Wilk zamieścił na Twitterze wpis z kontrowersyjną grafiką, na której znajdował się Jarosław Kaczyński. To wywołało lawinę komentarzy, a nawet reakcję propisowskich mediów.

Jacek Wilk w ostrych słowach skomentował deformę wymiaru sprawiedliwości przeprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Jednocześnie do swojego wpisu dołączył grafikę porównującą Kaczyńskiego do koronawirusa.

– Mamy już poważny kryzys konstytucyjny, w którym naruszono trójpodział władzy: zaczął się od tego, że rząd przestał wykonywać wyroki sądów. To może oznaczać, że sądy nie będą wykonywać ustaw rządu a co gorsze -że obywatele wezmą przykład z rządu i również „oleją” sądy i ich wyroki – napisał.

Jacek Wilk@JacekWilkPL

Mamy już poważny kryzys konstytucyjny, w którym naruszono trójpodział władzy: zaczął się od tego, że rząd przestał wykonywać wyroki sądów. To może oznaczać, że sądy nie będą wykonywać ustaw rządu a co gorsze -że obywatele wezmą przykład z rządu i również „oleją” sądy i ich wyroki

Zobacz obraz na Twitterze

To wywołało oczywiście wściekły atak PiS-owskich trolli. Być może była to celowa prowokacja ze strony byłego posła, wszak w niedawnym wywiadzie dla NCzasTV wyznał, że banowanie pis-owskich trolli to jego pasja, a trudno o lepszą przynętę.

W atak zaangażował się nawet portal wPolityce.pl, jawnie sprzyjający stronie rządowej. – Dramatyczna próba bycia zabawnym w wykonaniu Jacka Wilka. Pochwalił się żenującą grafiką atakująca Jarosława Kaczyńskiego – głosi tytuł artykułu.

n.czas.com