DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Fabryka w Iranie przygotowuje protest „plonacych flag”……”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KHOMEIN, Iran (AP) – W pobliżu rodzinnego miasta zmarłego ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego pracownicy w małej irańskiej fabryce sumiennie dodają wszystkie 50 gwiazd i 13 czerwono-białych pasków do flag amerykańskich i ostrożnie nadrukowują niebieski Gwiazda Dawida na izraelskich.

Dzieje się tak nawet dlatego, że cała ich praca ma stanąć w płomieniach.

Firma Diba Parcham Chomein jest głównym producentem amerykańskich i izraelskich flag, które nieustannie płoną na prorządowych wiecach w Islamskiej Republice. Takie wypalenia flag są oznaką poparcia dla nękanych irańskich władców klerykalnych i powrotem do kultowych wizerunków rewolucji islamskiej z 1979 r., Które oznaczały największego wroga Iranu w USA i „Wielkiego Szatana”.

Kolejna partia flag jest przygotowywana na 41. rocznicę rewolucji irańskiej we wtorek. Obchody nabiorą szczególnego znaczenia symbolicznego w związku z odnowionymi napięciami z Waszyngtonem po tym, jak amerykański strajk dronem w Bagdadzie zabił najwyższego generała Iranu, Qassem Soleimani, w zeszłym miesiącu.

Jednak właściciel fabryki, podobnie jak wielu Irańczyków z klasy średniej, ma nadzieję na lepsze stosunki między Teheranem a USA

„Mam nadzieję, że pewnego dnia produkowane przez nas flagi będą prezentem” – powiedział The Associated Press właściciel fabryki Abolfazl Khanjani.

Jednak ten dzień jeszcze nie dotarł do Chomeina, miasta najlepiej znanego jako miejsce narodzin założyciela Republiki Islamskiej.

Sama fabryka znajduje się w pobliskiej podmiejskiej wiosce Heshmatieh, gdzie pracownicy najpierw farbują niebieski kanton zawierający 50 białych gwiazd amerykańskiej flagi na lnie, a następnie barwią siedem czerwonych pasków.

Flagi wiszą następnie w fabryce do wyschnięcia. Ponieważ Iran nie uznaje Izraela za kraj, fabryka dodaje „Death to Israel”, napisane w języku perskim na tych flagach, powiedzieli pracownicy. Sam Iran nadal wspiera antyizraelskie grupy bojowników, takie jak Hamas w Gazie i Hezbollah w Libanie.

Diba Parcham Chomein produkuje 1,5 miliona flag rocznie, wiele z nich zawiera islamskie zwroty na uroczystości religijne i oficjalne w całym kraju. Fabryka produkuje również irańskie flagi i niewielką liczbę flag narodowych Iraku na eksport.

Ale podczas ostatniej wizyty AP amerykańskie i izraelskie flagi wyróżniały się, każda 1,5 metra na 1 metr (59 cali na 39 cali). Fabryka produkuje aż 6000 amerykańskich, brytyjskich i izraelskich flag w ciągu roku, wszystkie przeznaczone do przekazania detalistom. Irańscy politycy-hard-liniowcy następnie kupują je za około 2 USD za sztukę, aby zostać nadepniętym, rozdartym i ostatecznie podpalić.

„W ostatnich latach produkcja flag amerykańskich wzrosła trzykrotnie”, powiedział Khanjani. „To, co ostatecznie stanie się z moimi produktami, należy do użytkownika końcowego.”

36-letni Khanjani przedstawia się jako wspierający irańskie grupy reformatorskie, które chcą powoli zmieniać i otwierać Republikę Islamską. Przyznał jednak, że gniew, jaki twardo panowie wobec napięć w USA są szczególnie wysoki, odkąd prezydent Donald Trump jednostronnie wycofał Amerykę z umowy nuklearnej Teheranu z mocarstwami światowymi w maju 2018 r.

Od tego czasu napięcia regionalne na Bliskim Wschodzie stale się pogarszają, co doprowadziło do strajku amerykańskiego drona 3 stycznia w Iraku, który zabił Soleimani, gdy opuszczał międzynarodowe lotnisko w Bagdadzie.

Uśmiechnięte obrazy Soleimani i Najwyższego Przywódcy Iranu Ajatollaha Ai Chamenei pojawiły się na małych irańskich flagach w fabryce, wiszących za kobietami pracującymi przy maszynach do szycia na amerykańskich flagach.

Khanjani powiedział, że spalenie amerykańskiej flagi było dla Irańczyków bezpośrednim sposobem wyrażenia gniewu na amerykańską politykę, w tym sankcje gospodarcze dławiące kraj.

„Czy produkcja flag amerykańskich do spalania stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla kogokolwiek? Czy to kogoś boli? Moja odpowiedź brzmi nie. W najgorszym wypadku jest to zniewaga – powiedział. „A co z produkcją broni, bomb i dronów do terroru, które zostały użyte przeciwko naszemu ludowi i generałowi naszego kraju? Czy to nie zaszkodziło mojemu krajowi? ”

Takie było zdanie siostry Khanjani, Azama, który również pracuje w fabryce.

„Męczeństwo naszego generała było dla nas wielką udręką iw tym roku, kiedy szyłem każdą flagę, byłem podekscytowany, że zostaną spalone” – powiedziała. „Moje uczucie to po prostu nienawiść, kiedy je szyję. Nie daje mi to dobrego samopoczucia. ”

Parisa Mahmoudi, inna pracownica, powiedziała, że podczas pracy skupiła swój gniew na Trumpie.

„Nie mam problemu z narodem amerykańskim, ale nie lubię ich prezydenta” – powiedziała. „Nie mamy z nikim problemu, ale nie wiemy, dlaczego jest z nami wrogi”.

Fabryka zatrudnia 40 pracowników, w tym 25 kobiet z pobliskich wiosek, które zarabiają miesięcznie do 400 USD. Khanjani odmówił podania informacji o zarobkach dla fabryki, ale powiedział, że osiąga jednocyfrowy wynik roczny.

Pomimo wyrażania gniewu na politykę USA, Khanjani powiedział, że decyzja jego fabryki o dostarczeniu flag do spalenia jest posunięciem biznesowym, spełniającym zapotrzebowanie konsumentów. Pokazał dziennikarzom AP zdjęcie namalowane przez jego ośmioletniego syna Arię, przedstawiające flagi Iranu i USA obok prezydenta każdego kraju.

Podpis do obrazu brzmi: „Prezydent USA uścisnął dłoń prezydenta Iranu i zostali przyjaciółmi”.

 

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: