DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Akcje spadają gdy wirus Chin nadal stanowi zagrożenie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Światowe rynki akcji spadły w poniedziałek po tym, jak Chiny zgłosiły wzrost liczby nowych przypadków wirusów, a analitycy ostrzegali optymizm, że choroba jest pod kontrolą, może być przedwczesna.Indeksy w Londynie i Frankfurcie były niższe w handlu w południe, a Tokio, Hongkong i Seul zamknęły się niżej. Szanghaj wzrósł po spędzeniu większości dnia na terytorium negatywnym.

Spadek w ubiegłym tygodniu codziennych chińskich doniesień o nowych przypadkach wirusów karmił optymizm inwestorów, że choroba i jej skutki gospodarcze mogą zniknąć. Ale ekonomiści i analitycy branżowi ostrzegają, że epidemia nadal ciąży na sprzedaży detalicznej, turystyce, elektronice, wysyłce i innych dziedzinach.

Rynki przyjęły spadek „jako wczesną oznakę powstrzymywania”, powiedział Wisznu Varathan z Mizuho Bank w raporcie.

„Ale może to okazać się przedwczesną ulgą”, powiedział Varathan, dodając, że ulga rynkowa „jest w najlepszym razie płytka, jeśli w ogóle nie jest ulga”.

W Europie londyński FTSE 100 spadł o 0,2% do 7452, a niemiecki DAX stracił 0,3% do 13 473. Francuski CAC 40 wycofał się o 0,4% do 6,007.

Na Wall Street zarówno futures na indeks S&P 500, jak i na Dow Jones Industrial Average spadły o około 0,1%.

W Azji tokijski Nikkei 225 zamknął 0,6% na 23 685,98, a Hang Seng w Hongkongu stracił 0,6% do 27 225,13.

Shanghai Composite Index przełamał ten trend i zyskał 0,5% do 2 890,49, co sugeruje, że podmioty wspierane przez rząd kupiły akcje, aby wzmocnić zaufanie społeczne.

W Seulu Kospi spadł o 0,5% do 2 201,07, a S & P-ASX 200 w Sydney był o 0,1% niższy przy 7.012,50. Indyjski Sensex stracił 0,6% do 40 910,93.

Chiny zgłosiły 3062 nowych przypadków wirusów w ciągu 24 godzin do północy w niedzielę. To wzrost o 15% w porównaniu z sobotnim podsumowaniem, przypominając o trwałej niepewności co do choroby, co skłoniło władze do ograniczenia większości dostępu do centralnego miasta Wuhan oraz nałożenia na innych podróży i innych ograniczeń.

Chiński bank centralny obiecał dodatkowe pożyczki dla firm zaangażowanych w walkę z wirusem. Rząd obiecał obniżki podatków i dotacje dla rolników, producentów materiałów medycznych i innych firm.

Iris Pang z ING powiedział w raporcie, że władze wykorzystują ukierunkowane pożyczki i wydatki rządowe zamiast bodźców o szerokim zasięgu.

„Wygląda na to, że decydenci nie chcą mylić polityki w sytuacjach kryzysowych ze standardowymi politykami łagodzenia”, powiedział Pang. „W najbliższym czasie możemy nie widzieć szeroko zakrojonych działań w zakresie polityki gospodarczej.”

Od połowy stycznia banki centralne w Malezji, na Filipinach i Tajlandii obniżyły stopy procentowe, aby złagodzić wpływ środków zapobiegających chorobom.

Na Wall Street akcje osiągnęły czterodniową zwycięską passę i spadły w piątek, ale zamknęły najlepszy tydzień na rynku amerykańskim od ośmiu miesięcy.

Większe zyski przedsiębiorstw i nadzieje, że globalne banki centralne mogą wspierać rynki, pomogły rozwiewać obawy o chińskiego wirusa. Analitycy twierdzą jednak, że inwestorzy czerpali zyski w piątek z powodu utrzymującej się niepewności co do globalnego wpływu wirusa.

ENERGIA: Benchmark amerykańska ropa naftowa straciła 7 centów do 50,25 USD za baryłkę w handlu elektronicznym na nowojorskiej giełdzie handlowej. W piątek kontrakt spadł o 63 centy. Ropa Brent, używana do wyceny międzynarodowych olejów, dała w Londynie 10 centów do 54,37 USD za baryłkę. Ześlizgnął się o 46 centów podczas poprzedniej sesji.

WALUTA: Dolar wzrósł do 109,76 jenów z 109,72 jenów w piątek. Euro zyskało do 1.0952 $ z 1.0948 $.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: