Wycieczkowiec
Wycieczkowiec „Diamond Princess” objęty kwarantanną w porcie w Jokohamie fot. PAP/EPA/ JIJI PRESS

60 nowych przypadków zarażenia koronawirusem na wycieczkowcu „Diamond Princess”, który przechodzi kwarantannę w porcie w Jokohamie. Rząd rozważa poddanie testom wszystkich znajdujących się na pokładzie.

60 nowych przypadków zarażenia koronawirusem na wycieczkowcu „Diamond Princess” drastycznie zwiększa liczbę zarażonych. Wcześniej wykryto 70 przypadków.

W poniedziałek rząd ogłosił, że rozważa przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u wszystkich członków załogi i pasażerów na pokładzie statku wycieczkowego. O planach poinformował minister zdrowia Katsunobu Kato. Statek przechodzi obecnie on kwarantannie w porcie w Jokohamie.

Kato powiedział także, że pasażerowie będą mogli opuścić pokład „Diamond Princess” dopiero po wykonaniu wszystkich testów.

– Musimy reagować na obawy i obawy opinii publicznej – dodał.

Nie znany jest los przebywających na pokładzie statku Polaków. Nie podano narodowości zarażonych.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę, że sześć osób na statku wycieczkowym uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Pięciu członków załogi i jeden pasażer – czterech Filipińczyków, jednego Amerykanina i jednego Ukraińca w wieku od 20 do 70 lat – nie ma poważnych objawów, powiedział minister.

Ministerstwo poinformowało, że przebadało 336 osób potencjalnie zainfekowanych z około 3700 pasażerów i załogi na statku.

Źródło: The Japan Times