DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Naukowcy mają nadzieję, że grzyby z Czarnobyla pomogą chronić ludzi przed promieniowaniem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Źródło: pixabay.com

Niezwykłe grzyby, które rozwijają się wewnątrz reaktora jądrowego w Czarnobylu zwróciły uwagę naukowców.  Miało ich to, że grzyby są w stanie przetrwać w takim sprzyjającym otoczeniu o wysokim promieniowaniu. Okazało się, że te niezwykłe grzyby,  Cryptococcus neoformans, wręcz „spożywają” promieniowanie i są w stanie przekształcać je w energię!

W 1991 roku, pięć lat po katastrofalnej awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu, naukowcy odkryli, że na ścianach budynku reaktora rosną dziwne czarne grzyby. Zainteresowało ich to, w jaki sposób udaje się przetrwać tym mikroorganizmom. Z tego powodu postanowiono zbadać je w sposób bardziej szczegółowy. Okazało się, że grzyby rosną tam w takim kierunku, jakby przyciągało je wciąż obecne tam w Czarnobylu promieniowanie.

Eksperci sądzą, że te niesamowite organizmy mogą stać się podstawą  do stworzenia nowych leków, które będą w stanie ochronić ludzi przed niebezpiecznymi dawkami promieniowania. Badania tych grzybów są prowadzone przez wiele lat, a  prowadzone od lat eksperymenty na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, mogą pozwolić wreszcie rozwikłać ich tajemnicę.

Do tej pory wiadomo, że  grzyby te zawierają dużą ilość melaniny – pigmentu, z powodu  którego ludzka skóra staje się ciemna. To umożliwia  w jakiś sposób, że te niezwykłe grzyby pochłaniają promieniowanie bez szkody dla siebie i przekształcają je w energię chemiczną w taki sam sposób w jaki zwykłe rośliny  dokonują konwersji dwutlenku węgla i chlorofilu w tlen i glukozę w procesie fotosyntezy. Ten niezwykły proces nazwano „radiosyntezą”.

Zakłada się, że ta zdolność grzybów do konwersji energii z promieniowania, może być w przyszłości wykorzystana nawet do zasilania różnych urządzeń elektrycznych. I może to być  biologiczna wersja istniejących  obecnie fotowoltaicznych paneli słonecznych. Takie wykorzystanie grzybów za pomocą biotechnologii może stać się bardzo obiecującą metodą pozyskiwania elektryczności.

Badania poświęcone możliwości wykorzystania tych grzybów w celach leczniczych, przeprowadzono przez długi czas. W ostatnich latach trwa eksperyment, w którym próbki tych grzybów zostały wysłane w przestrzeń kosmiczną. Hodowano je na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie poziom promieniowania jest  znacznie wyższy niż na Ziemi i wypatrywano ewentualnych ich mutacji

Wyniki tych eksperymentów w kosmosie nie zostały jeszcze opublikowane. Dlatego globalna społeczność naukowa oczekuję nowych informacji  na temat tych grzybów. Wiele osób nadal wierzy, że dzięki nim uda się dokonać przełomu w dziedzinie ochrony ludzkiego ciała przed promieniowaniem. Być może grzyby te zostaną sprzymierzeńcem ludzkości w podboju przestrzeni kosmicznej, skutecznie neutralizując skutki promieniowania kosmicznego i słonecznego.

zmianynaziemi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: