DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„21 zabitych i 31 rannych podczas strzealniny w CENTRUM HANDLOWYM w Tailandii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NAKHON RATCHASIMA, Tajlandia (AP) – rewolwerowiec opisany jako żołnierz zły na spór finansowy zabił dwie osoby, a następnie poszedł w bardziej krwawą szaleństwo w sobotę w północno-wschodniej Tajlandii, strzelając, gdy jechał do ruchliwego centrum handlowego, gdzie kupujący uciekali z przerażenia. W sumie zginęło co najmniej 21 osób, 31 zostało rannych, a innych sądzono, że nadal są w budynku, ponieważ w niedzielę rozległo się więcej wystrzałów.

Rzecznik Ministerstwa Obrony generał broni Kongcheep Tantrawanich powiedział Sgt. Majak Jakrapanth Thomma stał za atakiem w Nakhon Ratchasima, centrum stosunkowo biedniejszego i wiejskiego regionu północno-wschodniego Tajlandii. Większość zdjęć miała miejsce w Terminalu 21 Korat, centrum handlowym na lotnisku wypełnionym kolorowymi rzeźbami Lego, karuzelą i ogromnymi replikami zabytków z całego świata.

Wideo zrobione przed centrum handlowym pokazało ludzi nurkujących w poszukiwaniu schronienia, gdy zdjęcia rozległy się w sobotę po południu. Wielu zostało zabitych poza centrum handlowym, niektóre w samochodach, inne podczas chodzenia.

Nattaya Nganiem i jej rodzina właśnie skończyły jeść i odjeżdżały, gdy usłyszała wystrzał.

„Najpierw zobaczyłem histerycznie wybiegającą z centrum handlowego kobietę”, powiedziała Nattaya, która nakręciła wideo ze sceny na swoim telefonie. „Potem motocyklista przed nią właśnie pobiegł i zostawił tam swój motocykl.”

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział, że lekarz został zastrzelony za pomoc poszkodowanemu. Policjant również zginął, podnosząc liczbę ofiar śmiertelnych do 21, powiedział Anutin.

Setki osób zostało ewakuowanych z centrum handlowego w małych partiach przez policję podczas poszukiwań rewolwerowca.

„Byliśmy przestraszeni i uciekliśmy, aby ukryć się w toaletach” – powiedziała Sumana Jeerawattanasuk, jedna z osób uratowanych przez policję. Powiedziała, że siedem lub osiem osób ukryło się w tym samym pokoju co ona.

„Jestem bardzo zadowolony. Tak bardzo bałam się zranienia – powiedziała.

Krótko przed północą policja ogłosiła, że zabezpieczyła naziemną część centrum handlowego, ale nadal szukała strzelca. Anutin powiedział, że w środku nie było już ciał, ale dodał: „nie wiemy, czy są jakieś dodatkowe obrażenia lub zgony, czy nie”.

Niektórzy klienci pozostali uwięzieni w centrum handlowym, prawdopodobnie w części pod ziemią.

„Martwimy się o tych, którzy wciąż są uwięzieni w środku. Niektórzy wciąż nie mogli wyjść – powiedział porucznik Poonsap Prasertsak, starszy dowódca policji w regionie, powiedział wcześnie rano w niedzielę. Powiedział reporterom, że policja ma kontakt z niektórymi z tych, którzy wciąż są uwięzieni.

„Powiedzieliśmy im, żeby zachowali spokój, pozostali w bezruchu i nie podnieśli głowy” – powiedział.

Słychać było ostrzał z centrum handlowego około 3 nad ranem, gdy karetki były zbliżane do miejsca zdarzenia, ale reporterów trzymano z daleka i od razu nie pojawiły się żadne ogłoszenia.

Policjant skontaktował się telefonicznie w Nakhon Ratchasima, około 250 kilometrów (155 mil) na północny wschód od Bangkoku, powiedział, że bandyta początkowo zabił innego żołnierza i kobietę, i zranił trzecią osobę, najwyraźniej w wyniku sporu o ziemię.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Kongcheep powiedział tajskim mediom, że pierwszą zabitą osobą był dowódca 22. Batalionu Amunicji, w którym również podejrzany służył. Powiedział, że rewolwerowiec strzelał do innych w swojej bazie i wziął broń i amunicję, zanim uciekł w armii Humvee.

Funkcjonariusze policji miejskiej i sąsiedzkiej, którzy poprosili o nieuznawanie tożsamości, ponieważ nie byli upoważnieni do ujawnienia informacji, powiedział, że mężczyzna strzelał, gdy jechał do centrum handlowego. Telewizja Thai Rath nadała materiał z kamery bezpieczeństwa w centrum handlowym przedstawiający mężczyznę z czymś, co wyglądało na karabin szturmowy.

Wydaje się, że mężczyzna, który uważany jest za rewolwerowca, opublikował aktualizacje na swojej stronie na Facebooku podczas szaleństwa.

„Nikt nie umknie śmierci”, przeczytał jeden post. Inny zapytał: „Czy mam się poddać?” W późniejszym poście napisał: „Już przestałem”.

Zdjęcie rozpowszechniane w mediach społecznościowych, które wyglądało na zrobione ze strony na Facebooku, pokazuje mężczyznę w zielonym kamuflażu wojskowego hełmu, a za nim szaleją kule ognia i czarny dym. Zdjęcie profilowe Jakrapantha pokazuje go w masce, ubranego w mundury wojskowe i uzbrojonego w pistolet. Obraz w tle przedstawia pistolet i pociski. Strona na Facebooku stała się niedostępna po rozpoczęciu strzelania.

Terminal 21 Korat, wielopoziomowe centrum handlowe ze szkła i stali, ma przypominać terminal lotniskowy, wraz z fałszywą wieżą kontrolną i bramami odlotów. Duży model odrzutowca pasażerskiego zwisa z drutów obok jednego z głównych schodów ruchomych.

Każda z siedmiu kondygnacji handlowych jest urządzona w innym kraju. Gigantyczna replika paryskiej wieży Eiffla wznosi się do sufitu, podczas gdy londyński Big Ben dominuje w innym obszarze, a masywny model kalifornijskiego mostu Golden Gate rozciąga się na otwartym dziedzińcu. Dwupiętrowy złoty posąg Oscara góruje nad kortem spożywczym.

Nattaya nie znała pełnego zasięgu rzezi, dopóki nie wróciła do domu. Kiedy dowiedziała się o liczbie ofiar śmiertelnych, zemdlała.

„Nie mogę uwierzyć, że dzieje się to w moim rodzinnym mieście” – powiedziała. „Mam na myśli, to centrum handlowe, jedziemy tam prawie co drugi dzień.”

Wiele centrów handlowych w Tajlandii, w tym imiennik terminala 21 w Bangkoku, ma wykrywacze metalu i kamery bezpieczeństwa przy wejściach obsługiwane przez umundurowanych, ale nieuzbrojonych ochroniarzy. Kontrole osób wchodzących są często w najlepszym wypadku pobieżne.

Przemoc z użyciem broni nie jest niespotykana w Tajlandii. Broń palną można zdobyć legalnie, a wiele własnych broni Thais. Masowe strzelaniny są rzadkie, choć na dalekiej południu kraju od czasu do czasu zdarzają się bitwy z bronią, w których władze od lat walczą z długotrwałym powstaniem separatystycznym.

Incydent w Korat nastąpił zaledwie miesiąc po kolejnej głośnej strzelaninie w centrum handlowym w Lopburi w centralnej Tajlandii. W takim przypadku zamaskowany bandyta niosący pistolet z tłumikiem zabił trzy osoby, w tym 2-letniego chłopca, i zranił cztery inne, gdy obrabował sklep jubilerski. Podejrzany, dyrektor szkoły, został aresztowany niecałe dwa tygodnie później i podobno przyznał się, mówiąc, że nie chciał nikogo zastrzelić.

Tassanee Vejpongsa zgłosił się z Bangkoku. Współtworzyli je dziennikarze Grant Peck, Preeyapa T. Khunsong i Adam Schreck.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: