DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wielka Brytania. Ciara utrudnia loty. Samoloty krążą nad lotniskami albo lądują w Skandynawii

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wielka Brytania. Ciara utrudnia loty. Samoloty krążą nad lotniskami albo lądują w Skandynawii

Silny wiatr, który w niedzielę przyniósł nad Wielką Brytanię sztorm Ciara, poważnie utrudnia pilotom podejścia do lądowania na brytyjskich lotniskach. Wiele z nich krąży nad portami, część zawraca albo jest przekierowywana na lotniska w innych krajach, na przykład w Danii.

Głęboki niż, który Brytyjczycy określają jako sztorm Ciara, a Niemcy nazywają Sabiną, ma przynieść na zachodzie Europy silny wiatr, osiągający w porywach blisko 130 kilometrów na godzinę. Według Sky News, ma to być najsilniejszy sztorm na Wyspach od 2013 roku.

Ciara uderza w Wielką Brytanię

Wielka Brytania już zaczyna odczuwać żywioł. Operatorzy kolejowi wydali dla swoich klientów zalecenia, by ci odwołali planowane na niedzielę podróże. Poważne utrudnienia mają też wystąpić w transporcie promowym, w Szkocji już zamknięto część mostów dla większych samochodów.

Odwołano też dziesiątki połączeń lotniczych, w tym międzynarodowych. Nie bez powodu. Nagrania z internetowych kamer i doniesienia specjalistycznych portali śledzących ruch lotniczy pokazują, jak z silnym wiatrem zmagają się próbujący lądować na brytyjskich lotniskach piloci samolotów pasażerskich. Problemy widać na lotniskach w Birmingham, Manchesterze, londyńskim Gatwick i Heathrow. Widać też samoloty krążące nad portami lotniczymi.

AIRLIVE

@airlivenet

LIVE New go around TUI is unable to land at Manchester due to strong wind http://cam.airlive.net/man 

Osadzony film

AIRLIVE

@airlivenet

LIVE TUI Dreamliner is now ready for a 3rd attempt to land at Manchester http://cam.airlive.net/man 

Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz pozostałe Tweety użytkownika AIRLIVE

Flightradar24

@flightradar24

With bringing high winds (gusting up to 39 kts at Gatwick now), there are a fair number of go arounds today. Previously, we asked @AeroSavvy to explain what the pilots are doing and how go arounds help ensure a safe arrival. https://www.flightradar24.com/blog/toga-party-how-go-arounds-work/ 

Zobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 93

AIRLIVE

@airlivenet

ALERT Several go arounds reported at Manchester due to strong wind. Here is landing of Singapore A350 Live: http://cam.airlive.net/man 

Osadzony film

Ludzie o tym mówią: 43

Z relacji dostępnych na branżowych profilach twitterowych wynika, że niektórym udaje się szczęśliwie wylądować, czasem po kilku próbach, ale część pilotów decyduje się zmienić lotnisko – na przykład lot z Nowego Jorku do Gatwick linii Norwegian miał wylądować w Danii, a samolot SAS z Oslo do Manchesteru zawrócił do Norwegii.

Flightradar24

@flightradar24

Norwegian flight from New York to Gatwick is diverting to… Copenhagen!https://www.flightradar24.com/NRS6GY/23cdfdeb 

Zobacz obraz na Twitterze

Flightradar24

@flightradar24

SAS flight Oslo – Manchester is returning to Norwayhttps://www.flightradar24.com/SAS4609/23cd38df 

Zobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 39

Ostrzeżenia także dla Polski

Niż, który niesie ze sobą silny wiatr i opady deszczu, ma przemieszczać się w kierunku wschodnim. Szykują się na niego m.in. Wielka Brytania i Niemcy. Także polski IMGW wydał ostrzeżenia przed wiatrem na południu i północnym zachodzie naszego kraju. Alert drugiego, wyższego stopnia obejmuje północ województw dolnośląskiego i podkarpackiego, a także całość województw zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Na południu Dolnego Śląska i Podkarpacia obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25679841,wielka-brytania-ciara-utrudnia-loty-samoloty-kraza-nad-lotniskami.html#s=BoxMMt2

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: