DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Nie chcesz mieć demencji???? Pij regularnie czarną herbatę lub czerwone wino!!!!!”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najnowsze badania sugerują, że jedzenie świeżych owoców i warzyw oraz picie czarnej herbaty i czerwonego wina może istotnie zmniejszyć ryzyko zachorowania na demencję. Sekretem zbawiennego działania tych produktów są zawarte w nich związki chemiczne zwane flawonolami, które korzystnie wpływają na mózg.

Nie chcesz mieć demencji? Pij regularnie czarną herbatę lub czerwone winoNajwięcej flawonoli mieści się w filiżance czarnej herbaty. (Getty Images)

Naukowcy z Rush University w Chicago dowiedli, że spożywanie produktów bogatych w flawonole może nawet o połowę zredukować ryzyko zachorowania na demencję. Flawonole to organiczne związki chemiczne, które mają szereg dobroczynnych właściwości.

Minimalizują one wchłanianie przez organizm metali ciężkich, uszczelniają naczynia włosowate, zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych. Korzyści płynące z uwzględnienia w diecie zawierających flawonole produktów obejmują m.in. poprawę pracy mózgu. Ich bogactwo kryją w sobie nie tylko świeże owoce i warzywa, ale także czarna herbata oraz czerwone wino.

Zapobieganie demencji może być… całkiem przyjemne. (Fot. Getty Images)

W badaniu, którego rezultaty opublikowano w czasopiśmie „Neurology”, udział wzięło 921 osób. Średnia wieku wynosiła 81 lat. Każdego roku uczestnicy wypełniali kwestionariusz dotyczący częstotliwości spożywania określonych pokarmów. Byli także poddawani obserwacji i corocznym badaniom kontrolnym w celu sprawdzenia, czy rozwinęła się u nich demencja. Zdiagnozowano w ten sposób około 220 osób.

Po uwzględnieniu predyspozycji genetycznych oraz czynników demograficznych i tych związanych ze stylem życia, uczeni stwierdzili, że badani, którzy spożywali najwięcej flawonoli, a więc 15,3 mg dziennie – mniej więcej tyle samo, ile mieści się w filiżance czarnej herbaty – byli o 48 proc. mniej narażeni na demencję niż osoby, które spożywały znikome ich ilości. „Flawonole mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Nasze odkrycia sugerują, że uwzględnienie ich w diecie może zmniejszyć ryzyko rozwoju demencji” – twierdzi dr Thomas Holland, główny autor badania.

Demencja jest coraz poważniejszym problemem starzejących się społeczeństw. (Fot. Getty Images)

Uczeni podzielili flawonole na cztery rodzaje: kaempferol, izorhamnetynę, myricetynę i kwercetynę. Najbardziej korzystny dla zdrowia mózgu jest kaempferol – zmniejsza on ryzyko demencji aż o 51 proc. Znajdziemy go przede wszystkim w zielonych warzywach, takich jak szpinak, brokuły i jarmuż oraz w czarnej herbacie. Z kolei izorhamnetyna i myricetina, które redukują ryzyko demencji o ok. 38 proc., obecne są m.in. w oliwie z oliwek, czerwonym winie, jarmużu, gruszkach i pomarańczach.

„Jedzenie większej ilości owoców i warzyw oraz regularne picie herbaty i czerwonego wina może być niedrogim i łatwym sposobem zapobiegania demencji. Wraz z postępującą na świecie tendencją do starzenia się społeczeństw, jakiekolwiek zmniejszenie liczby osób cierpiących na tę wyniszczającą chorobę lub choćby opóźnienie jej o kilka lat, może przynieść ogromne korzyści dla zdrowia publicznego. Co prawda potrzeba więcej badań, aby potwierdzić nasze ustalenia, ale jest to obiecujące odkrycie” – konkluduje dr Holland.

zrodlo:londynek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: