DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rosyjski general aresztowany…..”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wiceszef sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych generał Chalil Arsłanow został zatrzymany w Moskwie i aresztowany na dwa miesiące. Zarzucono mu defraudację przy zakupie środków łączności. Wojskowy nie przyznaje się do winy.

Znalezione obrazy dla zapytania: Chalil Arsłanow zdjecia

CZYTAJ TAKŻE: Skandal w rosyjskich wojskach łączności>>>

Jak podała agencja RIA Nowosti, wojskowy sąd garnizonowy w Moskwie zdecydował w piątek o dwumiesięcznym aresztowaniu 55-letniego generała Chalila Arsłanowa.

Śledztwo, w którego wyniku jeden z najważniejszych – w ocenie mediów – rosyjskich generałów usłyszał zarzuty, toczy się od 2013 roku. Według dochodzenia doszło do przywłaszczenia funduszy podczas zawierania kontraktu państwowego na dostawę wojskowego sprzętu specjalnego. Jak pisał dziennik „Kommiersant”, jeden z wątków dotyczy dostaw z Chin sprzętu, który rzekomo miał być wyprodukowany w Rosji. Zdaniem śledczych na granicy zamieniano na nim etykiety.

Chalil Arsłanow
Ministerstwo Obrony Rosji

W związku ze sprawą zatrzymano kilka osób z władz firmy Wojentelekom. Przedsiębiorstwo to produkuje sprzęt łączności podwójnego przeznaczenia oraz dostarcza strukturom państwowym systemy telekomunikacyjne i informatyczne. Wśród osób objętych śledztwem jest też Aleksandr Ogłoblin z władz Głównego Zarządu Łączności rosyjskich sił zbrojnych. Osoby te złożyły zeznania obciążające generała. Arsłanow twierdzi natomiast, że został oczerniony przez podwładnych i związanych z nimi handlowców.

Wojskowy od 1981 roku

Wiceszefowi sztabu generalnego przedstawiono zarzuty pod koniec stycznia. Zakazano mu opuszczania kraju. W piątek rano zatrzymali go funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i przewieźli do sądu wojskowego, który przychylił się do wniosku o dwumiesięczny areszt tymczasowy.

Znalezione obrazy dla zapytania: Chalil Arsłanow zdjecia

Arsłanow rozpoczął służbę wojskową w 1981 roku. Od grudnia 2013 roku zajmował stanowisko szefa Głównego Zarządu Łączności i wiceszefa sztabu generalnego. Brał udział w operacji wojskowej Rosji w Syrii, otrzymał odznaczenia wojskowe.

zrodlo:tv24pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: