DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Śmierć doktora wyzwala żałobę, wściekłość na chińskich urzędników”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Śmierć młodego lekarza, który został upomniany za ostrzeżenie o nowym chińskim wirusie, wywołała w nim piątek pochwały i furii, że władze komunistyczne stawiają politykę nad bezpieczeństwem publicznym.

Po śmierci dr Li Wenliang stał się twarzą wściekłego gniewu z powodu kontroli rządzącej Partii Komunistycznej nad informacjami i skargami, że urzędnicy kłamią lub ukrywają wybuchy chorób, wycieki chemikaliów, niebezpieczne produkty konsumenckie lub oszustwa finansowe.

34-letni okulista zmarł w nocy w centralnym szpitalu w Wuhan, gdzie pracował i prawdopodobnie zaraził się wirusem podczas leczenia pacjentów we wczesnych dniach epidemii.

„Bohater, który na wczesnym etapie ujawnił informacje o epidemii Wuhan, dr Li Wenliang jest nieśmiertelny”, główny naukowiec China Center for Disease Control, Zeng Guang, napisał w serwisie mikroblogowym Sina Weibo.

W grudniu policja upomniała ośmiu lekarzy, w tym Li, za ostrzeżenie znajomych w mediach społecznościowych o nadchodzącym zagrożeniu. Sąd Najwyższy w Chinach skrytykował później policję, ale partia rządząca również wzmocniła kontrolę nad informacjami o wybuchu.

Użytkownicy Weibo zostawili setki tysięcy wiadomości poniżej ostatniego postu Li.

W poście jednego ze współpracowników Li, pielęgniarki na izbie przyjęć, napisano, że mroźna pogoda Wuhan jest „tak ponura jak mój nastrój”.

„Dla ciebie jesteśmy aniołami i jesteśmy tacy silni. Ale jak silne serce może patrzeć, jak ludzie wokół mnie upadają jeden po drugim bez szoku? ”- napisała Li Mengping na swoim zweryfikowanym koncie.

Inni obwinili za śmierć chińskich urzędników, a nie gatunki zwierząt, z których wirus mógł się rozprzestrzenić, i powiedzieli, że ci, którzy sprawili kłopoty lekarzowi, powinni ponieść konsekwencje. Najwyraźniejsze komentarze online zostały szybko usunięte przez cenzorów.

Partia rządząca spotkała się z podobnymi oskarżeniami o nieudolne zachowanie lub bójstwo po poprzednich katastrofach. Obejmują one wybuch ciężkiego ostrego zespołu oddechowego w 2003 r., Wyciek chemiczny w 2005 r., Który zakłócił dostawy wody dla milionów ludzi na północnym wschodzie Chin, sprzedaż skażonego mleka, które zachorowało tysiące dzieci oraz upadek prywatnych firm finansowych po globalnym kryzysie gospodarczym.

W każdym przypadku urzędnicy zostali oskarżeni o próbę ukrycia lub opóźnienia ujawnienia informacji, a członkowie społeczeństwa powiedzieli, że muszą się chronić.

Partia często reaguje, pozwalając opinii publicznej na tymczasową wentylację, a następnie wykorzystuje kontrolę mediów i Internetu, aby stłumić krytykę. Utrzymujący się krytycy mogą zostać skazani na więzienie pod nieokreślonym zarzutem rozpowszechniania plotek lub kłopotów.

Na ulicach Pekinu, stolicy, mieszkańcy wyrazili smutek i powiedzieli, że Chiny powinny uczyć się od Li.

„Jest bardzo miłą osobą, ale wciąż się nie przebija” – powiedział Ning Yanqing. „Pozostali nie odważą się zabrać głosu. Niestety, nie wiem, co powiedzieć. ”

Niektóre internetowe komentarze w piątek wskazywały na szersze niezadowolenie z partii i chińskiego prezydenta Xi Jinpinga, który zaostrzył kontrolę nad społeczeństwem od momentu objęcia władzy w 2012 roku.

Xi, najsilniejszy przywódca Chin od co najmniej lat osiemdziesiątych, dał sobie możliwość pozostania prezydentem do końca życia, zmieniając konstytucję Chin w 2018 r., Aby usunąć limit na dwa kadencje.

Nawiązując do jednej z inicjatyw propagandowych Xi, wiadomość rozpowszechniana w mediach społecznościowych głosiła: „Mój„ chiński sen ”jest zepsuty”.

W Wuhan lokalni przywódcy zostali oskarżeni o powiedzenie lekarzom w grudniu, aby nie reklamowali rozprzestrzeniającego się wirusa, aby uniknąć rzucania cienia na doroczne spotkanie lokalnego organu legislacyjnego.

W miarę rozprzestrzeniania się wirusa polecono lekarzom usuwanie postów w mediach społecznościowych, które apelowały o darowizny artykułów medycznych. To spowodowało, że organy reklamacyjne bardziej martwiły się wizerunkiem niż bezpieczeństwem publicznym.

Li został zatrzymany przez policję po ostrzeżeniu o wirusie w grupie mediów społecznościowych dla swoich byłych kolegów z klasy.

Ostatni odcinek jest wyjątkowo niezręczny dla partii rządzącej, ponieważ Li był lekarzem, częścią grupy uważanej za przepracowanych, niedopłaconych bohaterów, którzy są linią obrony Chin przed przerażającą nową chorobą.

„Okazał odpowiedzialne podejście do społeczeństwa”, powiedział Cai Lin, mieszkaniec Pekinu. „Jest uczciwy i wierny. Myślę więc, że całe społeczeństwo powinno się nad tym zastanowić. ”

Światowa Organizacja Zdrowia, która dopełniła reakcję Chin na wybuch epidemii, powiedziała w tweecie: „Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem doktora Li Wenlianga. Wszyscy musimy świętować pracę, którą wykonał na wirusie.

Oficjalny aparat propagandowy próbował w piątek ułagodzić społeczeństwo.

„Niektóre doświadczenia Li Wenlianga z jego życia odzwierciedlają niedociągnięcia i niedociągnięcia w zapobieganiu epidemii i kontroli nad nią”, powiedziała telewizja państwowa na swojej stronie internetowej.

Cui Tiankai, ambasador Chin w Waszyngtonie, powiedział na Twitterze, że cenzura internetowa partii rządzącej blokuje publiczność: „Naprawdę zasmucony śmiercią dr Li Wenlianga. Był bardzo oddanym lekarzem. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za to, co zrobił w naszych wspólnych wysiłkach w walce z # 2019nCoV. ”

Rząd ogłosił, że zespół z Pekinu zostanie wysłany do Wuhan w celu zbadania „problemów zgłaszanych przez masy z udziałem dr Li Wenlianga”.

Badacz AP Chen Si w Zhengzhou w Chinach oraz dziennikarz wideo Olivia Zhang i badacz Yu Bing w Pekinie przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: