DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rosja FM: Brak propozycji opuszczenia Maduro w Wenezueli”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MEKSYK (AP) – rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział w czwartek, że Moskwa podtrzymuje swoje stanowisko, że w Wenezueli powinien być „dialog narodowy bez wcześniejszych warunków” w celu rozwiązania przedłużającego się kryzysu politycznego narodu Ameryki Południowej.

Siergiej Ławrow powiedział, że podczas podróży po Ameryce Łacińskiej nie przedstawia żadnej oferty, która ułatwiłaby wyjście prezydentowi Wenezueli Nicolásowi Maduro.

„Nie przedstawiamy żadnych propozycji. Szanujemy naszych partnerów ”- powiedział w odpowiedzi na pytanie w tej sprawie na konferencji prasowej w Mexico City, jednym z jego przystanków podczas podróży, która zabrała go najpierw do Hawany i zakończy się w stolicy Wenezueli, Caracas.

Ławrow powiedział, że wezwania do wyjścia Maduro jako warunku dialogu są bezużyteczne w próbach rozwiązania kryzysu, który trwał od lat i został zaostrzony przez wybory w 2018 r. Ponowny wybór Maduro w tym roku został uznany za nieuczciwy przez USA i 60 innych narodów, które poparły twierdzenie lidera opozycji Juana Guaidó o byciu tymczasowym prezydentem.

Rosja zgadza się z Meksykiem, odrzucając użycie siły w celu rozwiązania kryzysu wenezuelskiego.

Moskwa od dawna dąży do dialogu zgodnego ze stanowiskiem rządu Maduro, sojusznika, a Meksyk bronił idei, że rządu Maduro nie należy wykluczać z jakichkolwiek rozmów.

Ławrow powiedział, że nastąpiły „pozytywne postępy” w rozmowach między rządem Wenezueli a „siłami opozycyjnymi myślenia patriotycznego”, ale dodał, że oczekuje, że dialog będzie bardziej „integracyjny”.

Sytuacja regionalna była przedmiotem dyskusji podczas spotkania z jego meksykańskim odpowiednikiem Marcelo Ebrardem i obaj wyrazili zainteresowanie wzmocnieniem stosunków politycznych i gospodarczych między Meksykiem a Rosją.

Wizyta Ławrowa przyszła, gdy rząd prezydenta Meksyku Andrésa Manuela Lópeza Obradora koncentruje się na utrzymaniu serdecznych stosunków z Waszyngtonem.

Niemniej zarówno Rosja, jak i Meksyk wyraziły zainteresowanie wzmocnieniem wielostronnych podejść w kwestiach regionalnych i globalnych oraz wzmocnieniem więzi politycznych i handlowych.

Na przykład Meksyk jest zainteresowany uzyskaniem większego dostępu do eksportu tequili na rynek rosyjski.

Moskwa chce z wyprzedzeniem uzgodnić współpracę antyterrorystyczną i inwestycje w sektorze energetycznym i rolnym, a także duże projekty infrastrukturalne i współpracę wojskowo-technologiczną, w obszarach, w których Ławrow powiedział, że są obiecujące perspektywy.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: