DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze”:Macron stara się odgrywać wiodącą rolę w strategii nuklearnej UE po Brexicie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PARIS (AP) – francuski prezydent Emmanuel Macron opowiedział się w piątek za bardziej skoordynowaną strategią obronną Unii Europejskiej, w której Francja, jedyna energia nuklearna bloku po Brexicie, i jej arsenał będą odgrywać kluczową rolę.

Zwracając się do oficerów wojskowych kończących studia w Paryżu, Macron przedstawił strategię nuklearną swojego kraju, starając się wykazać przywództwo tydzień po tym, jak uzbrojona w broń nuklearną Wielka Brytania oficjalnie opuściła UE.

Macron podkreślił, w jaki sposób Francja postrzega swoją broń nuklearną jako środek odstraszający przed atakami wojujących wrogów, choć przyznał, że siła nuklearna Francji została zmniejszona po tym, jak jej wojsko zmniejszyło swój arsenał do mniej niż 300 sztuk broni nuklearnej.

Ale mowa miała na celu zwiększenie siły, ponieważ Macron odmówił podpisania traktatu na tym etapie w celu dalszego ograniczenia arsenału Francji, ogłosił wzrost wydatków na wojsko i stał się siłą napędową zjednoczonej UE – wykorzystując siłę militarną Francji jego punkt. Macron reklamował także rolę francuskiego wojska w takich miejscach, jak afrykański Sahel, gdzie właśnie zobowiązał się dodatkowych 600 żołnierzy do walki z ekstremistami.

Główną ideą w głównym przemówieniu była jednak zwiększona ogólnoeuropejska rola francuskiego arsenału nuklearnego w bardziej skoordynowanej europejskiej polityce obronnej.

Macron powiedział, że strategia zapobiegnie „ograniczeniu się Europy do roli widza” w środowisku zdominowanym przez Rosję, Stany Zjednoczone i Chiny.

„Europejczycy muszą wspólnie zdać sobie sprawę, że przy braku ram prawnych mogą szybko zostać narażeni na wznowienie konwencjonalnego, a nawet nuklearnego wyścigu zbrojeń na ich ziemi”, ostrzegł Macron.

Jego uwagi pojawiają się w czasie, gdy sojusznicy NATO, którzy zwykle zwracają się do Stanów Zjednoczonych o pomoc w walce nuklearnej, martwią się wycofaniem Waszyngtonu z etapu wielostronnego. Mogłoby to stworzyć nowe napięcia w NATO, gdzie Macron potargał pióra w ubiegłym roku, mówiąc, że brak przywództwa USA powoduje „śmierć mózgu” sojuszu wojskowego.

W ubiegłym roku Rosja i Stany Zjednoczone wycofały się z traktatu o siłach nuklearnych o średnim zasięgu (INF) – datowanego na epokę Związku Radzieckiego – i obwiniały się nawzajem o niepowodzenie. Przywołując zerwanie traktatu INF, Macron powiedział, że chce, aby Europejczycy wspólnie zaproponowali swój „międzynarodowy program kontroli zbrojeń”.

Piątkowe przemówienie było częścią długofalowego dążenia Macrona do wzmocnienia europejskiej obrony, ponieważ prezydent USA Donald Trump oderwał się od europejskich sojuszników i upomniał ich, by płacili więcej za swoją ochronę.

Macron wyjaśnił swoją wizję jako „ofertę dialogu” i „służenia” Europejczykom w celu zapewnienia ich autonomii „w zakresie obrony i kontroli zbrojeń”.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: