Wycieczkowiec
Wycieczkowiec „Diamond Princess” objęty kwarantanną w porcie w Jokohamie fot. PAP/EPA/ JIJI PRESS

Polaków nie ma wśród zarażonych koronawirusem pasażerów wycieczkowca. Liczba chorych wzrosła do 61 osób.

Dodatkowe 41 osób na pokładzie liniowca wycieczkowego „Diamond Princess” poddanego kwarantannie, który stoi w porcie w Jokohamie, pozytywnie przeszło testy na nowy koronawirusa, poinformował w piątek minister zdrowia. Całkowitą liczba zarażonych na statku wzrosła do 61.

41 osób trafi do szpitali w prefekturach Tokio, Saitama, Chiba, Kanagawa i Shizuoka. Stan żadnej z nich nie jest poważny.

Według ministerstwa 41 nowych przypadków znalazło się wśród pozostałych 171 osób, które wytypowano do wykonania testu. Władze przetestowały już wszystkie 273 podejrzane przypadki na pokładzie „Diamond Princess”.

Ministerstwo poinformowało, że 21 nowych pacjentów to obywatele Japonii. Pozostali pochodzą z pięciu innych krajów, ale brak pośród nich Polaków. Jest to ośmiu Amerykanów, pięciu Australijczyków, pięciu Kanadyjczyków, jeden Argentyńczyk i jeden Brytyjczyk.

Minister zdrowia Katsunobu Kato powiedział, że nie zmienia to decyzji o poddaniu 14 dniowej kwarantannie wszystkich osób przebywającym na pokładzie statku.

Liczba przypadków koronawirusa w Japonii wzrosła tym samym do 86. Kato powiedział jednak, że 61 zarażonych na pokładzie wycieczkowca przypadków nie zostanie uwzględnionych w oficjalnych statystykach.

Można tak zrobić bowiem zgodnie z praktyką Światowej Organizacji Zdrowia zarazili się przed przybyciem do tego kraju.

Źródło: The Japan Times