DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Irak rozważa pogłębienie wojskowych więzi z Rosją”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – Irak i Rosja rozmawiały o perspektywach pogłębienia koordynacji wojskowej, oświadczyło w czwartek Ministerstwo Obrony Iraku, w sytuacji napięć w stosunkach między Bagdadem a Waszyngtonem po tym, jak amerykańska nalot zabiła najwyższego irańskiego generała w Iraku.

Oświadczenie ministerstwa nastąpiło po spotkaniu w Bagdadzie między szefem sztabu armii irackiej generałem broni gen. Othmanem Al-Ghanimim a ambasadorem Rosji Maksimem Maksimowem, a także nowo przybyłym attaché obrony.

Spotkanie odbywa się w niepewnym momencie w przyszłości stosunków wojskowych Iraku z USA, po 3 stycznia USA . uderzenie dronem, w którym zginął najpotężniejszy dowódca wojskowy Iranu, gen. Qassem Soleimani , i starszy przywódca milicji Iraku Abu Mahdi al-Muhandis w pobliżu lotniska w Bagdadzie. Atak skłonił potężne partie szyickie do wezwania do przeglądu istniejącej struktury strategicznej między Irakiem a koalicją kierowaną przez USA.

Al-Ghanimi pochwalił rolę Moskwy w bitwie przeciwko grupie Państw Islamskich, mówiąc, że dostarczyli „naszym siłom zbrojnym zaawansowany i skuteczny sprzęt i broń, które odegrały ważną rolę w rozstrzygnięciu wielu bitew”, zgodnie z oświadczeniem ministerstwa.

W oświadczeniu stwierdzono, że strony omówiły perspektywy „współpracy i koordynacji”. Obie strony podkreśliły znaczenie wymiany informacji i koordynacji, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się IS.

Maksimov wystosował zaproszenie do al-Ghanimiego, by odwiedzić Rosję i spotkać się ze swoim odpowiednikiem „w ramach zacieśnienia współpracy między obiema stronami” – oświadczył.

Moskwa nie otrzymała natychmiastowego komentarza.

Starszy iracki funkcjonariusz wywiadu wojskowego powiedział The Associated Press, że Rosja, między innymi krajami, zaproponowała wsparcie wojskowe w następstwie napiętych stosunków USA-Irak po zabiciu Soleimani.

„Irak wciąż potrzebuje samolotów zwiadowczych. Są kraje, które dały sygnał Irakowi, aby nas wesprzeć lub wyposażyć w samoloty zwiadowcze, takie jak Rosja i Iran ”- powiedział urzędnik, który poprosił o anonimowość ze względu na poufny charakter informacji.

W odpowiedzi na strajk dronów, który zabił Soleimani, parlament Iraku podjął niewiążącą rezolucję wzywającą do wycofania wojsk amerykańskich, a następnie premier Adel Abdul-Mahdi otwarcie wezwał do wycofania wojsk.

Od tamtej pory przywódcy iraccy ograniczają retorykę, która grzechotała szablą. Ale za zamkniętymi drzwiami gorycz zatruła partnerstwo.

Starsi iraccy funkcjonariusze wojskowi powiedzieli AP w tym tygodniu, że Irak powiedział swoim wojskowym, aby nie zwracali się o pomoc do koalicji kierowanej przez USA we wspólnych operacjach skierowanych przeciwko grupie Państw Islamskich i minimalizowali współpracę. Generał piechoty morskiej Frank McKenzie, czołowy dowódca USA na Bliskim Wschodzie, przyznał ostatnio, że stosunki z Irakiem były „w okresie zawirowań”.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: