DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Więcej posiłków tureckich w Syrii; rosyjscy zolnierze zabici….”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BEIRUT (AP) – Turcja wysłała w czwartek więcej posiłków do północno-zachodniej Syrii, ustanawiając nowe pozycje w celu powstrzymania ofensywy rządu syryjskiego na ostatniej twierdzy rebeliantów w rozdartym wojną kraju, jak podają media i opozycjoniści.

Ten ruch nastąpił po rzadkiej konfrontacji między Turcją a Syrią w poniedziałek, w której zginęło siedmiu tureckich żołnierzy i turecki cywilny członek wojska, a także 13 żołnierzy syryjskich.

W Moskwie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło, że żołnierze rosyjscy zostali zabici w północnej prowincji syryjskiej wraz z tureckimi żołnierzami, nie mówiąc już o tym incydencie. Ministerstwo obwiniało „terrorystów” o śmierć, mówiąc, że ataki w prowincji Idlib nasiliły się w styczniu.

„Rosyjscy i tureccy specjaliści wojskowi zginęli tragicznie”, oświadczenie oświadczyło, nie określając, kiedy i ilu rosyjskich żołnierzy zginęło.

Moskwa i Ankara są po przeciwnych stronach wojny domowej w Syrii – Rosja jest głównym poplecznikiem sił prezydenta Syrii Baszara Assada, podczas gdy Turcja wspiera powstańców walczących z jego rządem.

Od grudnia oddziały syryjskie wkraczają do ostatniej twierdzy rebeliantów w kraju, która rozciąga się na prowincję Idlib i części pobliskiego regionu Aleppo. Wojska tureckie są rozmieszczone w niektórych obszarach kontrolowanych przez rebeliantów, aby monitorować wcześniejsze zawieszenie broni, które od tamtej pory upadło.

Ministerstwo Syrii powiedziało, że Turcja utworzyła cztery posterunki wojskowe w północno-zachodniej Syrii, aby zapobiec marszowi sił syryjskich w głąb Idlib, dodając, że wojska tureckie „rażąco naruszyły” granicę Syrii i rozlokowały się na kilku obszarach, w tym w wioskach Binnish, Taftanaz i Maaret Musreen.

Brytyjskie Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, opozycyjna grupa monitorująca wojny opozycyjne, powiedziała, że syryjskie samoloty bojowe zaatakowały w czwartek wojskową bazę lotniczą w wiosce Taftanaz, w której niedawno rozmieszczono wojska tureckie.

Obserwatorium i syryjska telewizja państwowa poinformowały, że siły rządowe dokonały oblężenia miasta Saraqeb, które leży na skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad, jednej łączącej stolicę Syrii z Damaszkiem od północy, a drugiej łączącej kraj z zachodem i wschód.

Obserwatorium podało, że syryjscy rebelianci rozpoczęli atak w czwartek pod osłoną intensywnej ostrzału artylerii tureckiej we wsi Nairab, którą żołnierze syryjscy zdobyli na początku tego tygodnia.

Tureccy przywódcy wielokrotnie wzywali Rosję do „powstrzymania” syryjskich sił rządowych, na co Moskwa odpowiedziała, wyrażając zaniepokojenie rosnącą aktywnością „terrorystyczną” w Idlibie.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powtórzył to zdanie w czwartek, mówiąc, że zarówno Rosja, jak i Turcja mają „własne zestawy obaw”. Stwierdził, że koncentracja grup powstańczych w Idlibie i ich „kontynuacja działalności” była głównym problemem Rosji.

Pieskow nie chciał powiedzieć, ilu Rosjan zostało zabitych w Idlibie, ale powiedział, że Kreml nie wyklucza spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina i jego tureckiego odpowiednika Recepa Tayyipa Erdogana w celu omówienia sytuacji w Syrii.

Tymczasem turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu powiedział, że wkrótce przyjedzie do Turcji delegacja z Rosji na rozmowy w sprawie sytuacji w Idlibie po ataku na żołnierzy tureckich. Powiedział, że kolejne spotkanie Erdogana i Putina może również odbyć się „w razie potrzeby”.

Rozmawiając z tureckimi reporterami podczas wizyty w Azerbejdżanie, Cavusoglu ponowił również wezwanie dla Rosji, by powstrzymała „nasilone” ataki syryjskie w Idlibie.

W prowincji Idlib mieszka około 3 milionów ludzi, z których wielu zostało przesiedlonych z innych części Syrii we wcześniejszych atakach przemocy.

Litwinowa donosi z Moskwy. Powiązany pisarz prasowy Suzan Fraser w Ankarze w Turcji przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: