DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rosja wyraża zaniepokojenie nową amerykańską bronią nuklearną”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MOSKWA (AP) – starszy rosyjski dyplomata wyraził w środę zaniepokojenie w związku z rozmieszczeniem przez USA nowej broni nuklearnej wystrzelonej z łodzi podwodnej, mówiąc, że ruch ten zasygnalizował przekonanie Waszyngtonu, że może on prowadzić ograniczony konflikt nuklearny.

W tym tygodniu najwyższy urzędnik ds. Polityki Pentagonu powiedział The Associated Press, że głowica nuklearna o zmniejszonej mocy niszczącej została zamontowana na międzykontynentalnych pociskach balistycznych Trident II przenoszonych przez atomowe okręty podwodne.

John Rood, podsekretarz obrony ds. Polityki, powiedział, że rozmieszczenie tak zwanych głowic o niskiej wydajności obniża ryzyko wojny nuklearnej, pomagając odwieść Rosję od rozpoczęcia ograniczonego konfliktu nuklearnego.

Moskwa odrzuciła amerykańskie zarzuty, że Rosja rozważa taki konflikt. Rząd rosyjski od dawna krytykuje plany Pentagonu dotyczące opracowania broni nuklearnej o niskiej wydajności, argumentując, że ograniczony konflikt nuklearny nieuchronnie przerodziłby się w pełną wojnę nuklearną.

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ryabkow powiedział w środę, że rozmieszczenie nowego pocisku jest wskazówką, że Stany Zjednoczone postrzegają konflikt nuklearny o niskiej intensywności jako wykonalną opcję. Opisał ruch USA jako „bardzo niepokojący”.

„Odzwierciedla to fakt, że Stany Zjednoczone obniżają próg nuklearny i uważają, że możliwe jest prowadzenie ograniczonej wojny nuklearnej i wygranie takiej wojny” – powiedział Ryabkov w uwagach przedstawionych przez rosyjskie agencje informacyjne.

Oskarżył Waszyngton o stonewalling w sprawie propozycji Moskwy w 2018 r., Aby potwierdzić wspólne oświadczenie prezydenta USA Ronalda Reagana i przywódcy radzieckiego Michaiła Gorbaczowa z 1985 r., W którym stwierdzono, że „wojny nuklearnej nie można wygrać i nigdy nie można jej stoczyć”.

Ryabkov powiedział, że USA jest narażone na ryzyko, które opisał jako „dryf w niebezpiecznym kierunku, ześlizgnięcie się w kierunku planowania absolutnie niedopuszczalnych katastrofalnych scenariuszy”.

W ubiegłym roku zarówno Rosja, jak i Stany Zjednoczone wycofały się z traktatu o siłach jądrowych średniego zasięgu z 1987 r. USA powiedziały, że wycofały się z powodu rosyjskich naruszeń; Kreml zaprzeczył naruszeniu warunków traktatu.

Kreml powiedział, że Waszyngton wydaje się niechętny przedłużeniu traktatu New START, ostatniej pozostałej umowy o kontroli zbrojeń między Rosją a USA, która wygasa w 2021 r.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: