DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rosja, Republika Południowej Afryki sprzeciwiają się projektowi rezolucji ONZ w sprawie Libii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NARODY ZJEDNOCZONE (AP) – rezolucja ONZ, która poparłaby plan przywrócenia pokoju w Libii i potępiła niedawny wzrost przemocy wobec środowej opozycji ze strony Rosji i Afryki Południowej.

Oba kraje zgłosiły sprzeciw wobec sporządzonej przez Brytyjczyków rezolucji Rady Bezpieczeństwa, która popiera 55-punktową mapę drogową mającą zakończyć wojnę w Libii, zatwierdzoną 19 stycznia przez przywódców 12 mocarstw światowych i innych kluczowych krajów w Berlinie.

Ambasador Belgii ONZ, Marc Pecsteen de Buytswerve, obecny przewodniczący rady, powiedział dziennikarzom po krótkich konsultacjach z Radą w sprawie projektu rezolucji, że „trwają wysiłki” w celu osiągnięcia porozumienia.

„Mam wrażenie, że jesteśmy blisko, ale wciąż trzeba podjąć pewne wysiłki” – powiedział, dodając, że wezwał wszystkich członków rady „do wykazania się elastycznością w celu osiągnięcia porozumienia”.

Proponowana rezolucja przypomina o zobowiązaniu wszystkich uczestników berlińskiego spotkania do wspierania zawieszenia broni, powstrzymania się od ingerowania w konflikt libijski i jego sprawy wewnętrzne, pełnego przestrzegania embarga na broń ONZ i wycofania wszystkich najemników, którzy są coraz bardziej zaangażowani w walczący.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział na konferencji prasowej we wtorek, że porozumienie berlińskie było wielokrotnie łamane przez ciągłe dostawy broni do walczących stron i eskalację walk. Nazwał obecne ofensywy siłami rywali „skandalem”, mówiąc, że „wszystkie zobowiązania, które najwyraźniej zostały podjęte, zostały podjęte bez prawdziwej intencji ich przestrzegania”.

Libia jest zamieszana od 2011 r., Kiedy to wojna domowa obaliła długoletniego dyktatora Moammara Kaddafiego, który później został zabity.

Słaba, uznana przez ONZ administracja, która posiada stolicę Trypolisu i części zachodniej części kraju, jest wspierana przez Turcję, która niedawno wysłała tysiące żołnierzy do Libii, aw mniejszym stopniu do Kataru i Włoch. Po drugiej stronie jest rywalizujący rząd na wschodzie, który popiera samozwańczego gen. Khalifa Hiftera, którego siły rozpoczęły niespodziewaną ofensywę w celu zdobycia stolicy w kwietniu ubiegłego roku i są wspierane przez Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt, a także Francję i Rosję.

Władze Trypolisu i amerykańscy urzędnicy oskarżyli Hiftera o poleganie na setkach rosyjskich najemników. Sudańskie ugrupowania zbrojne z regionu Darfuru niedawno przyłączyły się do walk po obu stronach, zgodnie z raportem ekspertów ONZ.

Projekt rezolucji z zadowoleniem przyjmuje rozmowy o zawieszeniu broni między walczącymi stronami Libii, które rozpoczęły się we wtorek w Genewie, i zwraca się do Guterresa o przedstawienie Radzie Bezpieczeństwa poglądów na temat warunków zawieszenia broni oraz propozycji skutecznego monitorowania rozejmu, „uwzględniając możliwość udziału organizacji regionalnych ”. To może oznaczać Unię Afrykańską, która obecnie organizuje szczyt w Addis Abebie, który kończy się 10 lutego, Ligę Arabską lub Unię Europejską.

Zapytany o zgłoszony sprzeciw wobec wzmianki o najemnikach w projekcie, ambasador Rosji Wasilij Nebenzia powiedział, że „niniejsza rezolucja nie uwzględnia naszych obaw i naszej wizji, jak powinna wyglądać”. Odmówił podania jakichkolwiek szczegółów, ale powiedział: „ w Libii jest wiele FTF (zagranicznych bojowników terrorystycznych). ”

Dyplomaci powiedzieli, że Republika Południowej Afryki również chce poprawek do tekstu.

Ambasador Wielkiej Brytanii Karen Pierce powiedziała, że język w rezolucji, w tym najemników, jest zgodny z językiem używanym wcześniej przez Radę Bezpieczeństwa.

„Myślę, że sytuacja się pogarsza” – powiedział Pierce – i myślę, że to jeden z powodów, dla których rezolucja Rady Bezpieczeństwa jest tak bardzo potrzebna, i dlatego włożymy całą energię w próbę przekonania tych skrajnych wartości, aby przyszli na pokładzie.”

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: