DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Pomocnik Trumpa wiąże izraelskie osady z rosnącym antysemityzmem”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. Bezpieczeństwa narodowego ostrzegł w środę Palestyńczyków, że izraelskie osiedla będą się nadal rozwijać, ponieważ rosnący antysemityzm na całym świecie oznacza, że więcej Żydów wyemigruje do Izraela.

Odnosząc się do wielu globalnych problemów podczas przemówienia i dyskusji z zagranicznymi dyplomatami w Stanach Zjednoczonych, Robert O’Brien powiedział również, że prezydent ma nadzieję udać się do Pekinu, aby porozmawiać z Chińczykami o trójstronnym pakcie kontroli broni jądrowej z USA i Rosja. Powiedział, że prezydent nadal ma nadzieję, że przywódca Korei Północnej Kim Jong Un wznowi rozmowy nuklearne z USA

O’Brien bronił planu pokojowego Trumpa na Bliskim Wschodzie, który został przyjęty przez Izrael, ale odrzucony przez Palestyńczyków. O’Brien powiedział, że plan nie jest „doskonały”, ale wezwał Palestyńczyków do negocjacji warunków proponowanej umowy. Powiedział, że umowa oferuje korzyści ekonomiczne, które pozwoliłyby Palestynie stać się „Singapurem Bliskiego Wschodu”.

Palestyńczycy całkowicie potępili tę propozycję, która oferuje im ograniczoną samorządność w rozproszonych częściach terytorium ze stolicą na obrzeżach Jerozolimy, jednocześnie pozwalając Izraelowi na aneksję dużych części Zachodniego Brzegu. Protestujący spalili amerykańskie i izraelskie flagi, a także plakaty Trumpa i premiera Izraela Benjamina Netanyahu, który stał z Trumpem w Białym Domu, kiedy przedstawił plan w zeszłym tygodniu.

„To może być ostatnia szansa na rozwiązanie dwupaństwowe”, powiedział O’Brien w Meridian International Center. „Izraelski wskaźnik urodzeń jest silny i rośnie, ponieważ niestety antysemityzm w Europie i innych miejscach na świecie zachęca więcej Żydów do powrotu do Izraela. Osady będą się nadal rozwijać. Jeśli to zawieszenie rozliczeń się nie powiedzie. Jeśli ten proces pokojowy nie zadziała, fizycznie niemożliwe może być rozwiązanie dwupaństwowe. ”

Urzędnik wysokiego szczebla nie był w stanie wiązać antysemityzmu z osadami. Palestyńczycy, podobnie jak większość społeczności międzynarodowej, uważają osiedla na Zachodnim Brzegu i aneksję wschodniej Jerozolimy – terytoria zajęte przez Izrael w czasie wojny w 1967 r. – jako nielegalne i główną przeszkodę dla pokoju. Ale komentarze O’Briena są zgodne z administracją Trumpa zdecydowanie sprzyjającą Izraelowi w długotrwałym konflikcie.

O’Brien nie zauważył, że populacja Palestyńczyków rośnie zarówno na terytoriach palestyńskich, jak i w Izraelu, zgodnie ze statystykami ONZ. Populacja Palestyny rośnie około 2,4% rocznie, o 33% więcej niż Izrael.

Te zmiany demograficzne sprawiły, że poprzedni rozjemcy ostrzegli, że Izrael ryzykuje utratą zdolności pozostania zarówno państwem żydowskim, jak i demokracją bez rozwiązania dwupaństwowego, które daje Palestyńczykom wystarczającą liczbę mieszkań i ziemi uprawnej, aby pomieścić ich rosnącą liczbę.

Plan Trumpa przewidywałby powstanie państwa palestyńskiego, ale pozwoliłby Izraelowi zaanektować wszystkie żydowskie osady na Zachodnim Brzegu, a także strategiczną Dolinę Jordanu.

Urzędnicy amerykańscy zniechęcili Netanjahu do kontynuowania planów niezwłocznego aneksowania każdego nowego terytorium i odrzucili możliwość, że wydanie planu spowoduje natychmiastowe podjęcie takiego ruchu. Ale po wprowadzeniu Netanjahu przysięgał poddać swoje plany aneksji Zachodniego Brzegu głosowaniu na następnym posiedzeniu Gabinetu za kilka dni.

To zaskoczyło i sfrustrowało Amerykanów. W serii wywiadów punktowi Trumpa na temat Izraela zahamowano aneksję, kładąc większy nacisk na perspektywy palestyńskiej państwowości, które Netanjahu próbował ominąć.

Ambasador USA w Izraelu David Friedman powiedział, że trzeba utworzyć komitet amerykańsko-izraelski, aby upewnić się, że każdy ruch będzie zgodny z „konceptualną mapą administracji Trumpa”. Jared Kushner, zięć Trumpa i główny architekt planu, powiedział, że Izrael powinien poczekać po wyborach w Izraelu 2 marca przed aneksją terytorium.

Jakikolwiek szybki ruch do ziemi w aneksie ożywi twardą linię Netanjahu i odwróci uwagę jego kampanii reelekcyjnej od legalnych nieszczęść. Ale aneksja prawdopodobnie wywołałaby również międzynarodową reakcję, a sąsiadująca z nią Jordania, kluczowy gracz w wysiłkach pokojowych na Bliskim Wschodzie, ostrzegła przed tym. Mogłoby to również wykluczyć możliwość wynegocjowania rozwiązania dwupaństwowego.

Odnosząc się do kontroli zbrojeń podczas sesji pytań i odpowiedzi, O’Brien powiedział, że administracja skontaktowała się z Rosją w sprawie tego, co zrobić z nowym traktatem START, który wygasa dokładnie za rok. Jest to jedyny pozostały traktat ograniczający liczbę amerykańskiej i rosyjskiej strategicznej broni nuklearnej. Rosja wyraziła gotowość przedłużenia traktatu o pięć lat. Trump chce wciągnąć Chiny w negocjacje, powołując się na znaczny rozwój obronny Chin.

„Uważamy, że Chiny będą musiały zaangażować się w poważne negocjacje w sprawie kontroli zbrojeń, dlatego będziemy pracować nad tymi rozmowami w nadchodzących miesiącach i roku, i spodziewam się, że pojedziemy do Pekinu, aby porozmawiać z Chińczycy o tym, jak możemy zmniejszyć zagrożenie wojną nuklearną – powiedział.

O’Brien został również zapytany o głosowanie w Izbie Reputacji przeciwko Trumpowi za nadużycie władzy za popchnięcie Ukrainy do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie demokratycznego rywala Joe Bidena przed wyborami w 2020 roku. Kiedy Dom zbadał działania Trumpa, poinstruował pomocników Białego Domu, aby przeciwstawiali się wezwaniom do Kongresu, co doprowadziło również do oskarżenia prezydenta o przeszkodę.

„Wydaje mi się, że to straszne zamieszanie, które zostało rzucone na Stany Zjednoczone i naszą zdolność do działania na arenie polityki zagranicznej” – powiedział.

Senat był przygotowany w środę na uniewinnienie Trumpa za oba zarzuty. Domowi Demokraci mogą nadal wezwać byłego doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego, Johna Boltona, aby zeznawał o objawieniach z jego nadchodzącej książki, która przedstawia nowe spojrzenie na działania Trumpa.

Odróżniając się od swojego poprzednika, O’Brien powiedział, że nie planuje napisać książki „powiedz wszystkim” po opuszczeniu Białego Domu.

___

Współtworzony pisarz prasowy Matthew Lee przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: