NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1163 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Pomocnik Trumpa wiąże izraelskie osady z rosnącym antysemityzmem”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. Bezpieczeństwa narodowego ostrzegł w środę Palestyńczyków, że izraelskie osiedla będą się nadal rozwijać, ponieważ rosnący antysemityzm na całym świecie oznacza, że więcej Żydów wyemigruje do Izraela.

Odnosząc się do wielu globalnych problemów podczas przemówienia i dyskusji z zagranicznymi dyplomatami w Stanach Zjednoczonych, Robert O’Brien powiedział również, że prezydent ma nadzieję udać się do Pekinu, aby porozmawiać z Chińczykami o trójstronnym pakcie kontroli broni jądrowej z USA i Rosja. Powiedział, że prezydent nadal ma nadzieję, że przywódca Korei Północnej Kim Jong Un wznowi rozmowy nuklearne z USA

O’Brien bronił planu pokojowego Trumpa na Bliskim Wschodzie, który został przyjęty przez Izrael, ale odrzucony przez Palestyńczyków. O’Brien powiedział, że plan nie jest „doskonały”, ale wezwał Palestyńczyków do negocjacji warunków proponowanej umowy. Powiedział, że umowa oferuje korzyści ekonomiczne, które pozwoliłyby Palestynie stać się „Singapurem Bliskiego Wschodu”.

Palestyńczycy całkowicie potępili tę propozycję, która oferuje im ograniczoną samorządność w rozproszonych częściach terytorium ze stolicą na obrzeżach Jerozolimy, jednocześnie pozwalając Izraelowi na aneksję dużych części Zachodniego Brzegu. Protestujący spalili amerykańskie i izraelskie flagi, a także plakaty Trumpa i premiera Izraela Benjamina Netanyahu, który stał z Trumpem w Białym Domu, kiedy przedstawił plan w zeszłym tygodniu.

„To może być ostatnia szansa na rozwiązanie dwupaństwowe”, powiedział O’Brien w Meridian International Center. „Izraelski wskaźnik urodzeń jest silny i rośnie, ponieważ niestety antysemityzm w Europie i innych miejscach na świecie zachęca więcej Żydów do powrotu do Izraela. Osady będą się nadal rozwijać. Jeśli to zawieszenie rozliczeń się nie powiedzie. Jeśli ten proces pokojowy nie zadziała, fizycznie niemożliwe może być rozwiązanie dwupaństwowe. ”

Urzędnik wysokiego szczebla nie był w stanie wiązać antysemityzmu z osadami. Palestyńczycy, podobnie jak większość społeczności międzynarodowej, uważają osiedla na Zachodnim Brzegu i aneksję wschodniej Jerozolimy – terytoria zajęte przez Izrael w czasie wojny w 1967 r. – jako nielegalne i główną przeszkodę dla pokoju. Ale komentarze O’Briena są zgodne z administracją Trumpa zdecydowanie sprzyjającą Izraelowi w długotrwałym konflikcie.

O’Brien nie zauważył, że populacja Palestyńczyków rośnie zarówno na terytoriach palestyńskich, jak i w Izraelu, zgodnie ze statystykami ONZ. Populacja Palestyny rośnie około 2,4% rocznie, o 33% więcej niż Izrael.

Te zmiany demograficzne sprawiły, że poprzedni rozjemcy ostrzegli, że Izrael ryzykuje utratą zdolności pozostania zarówno państwem żydowskim, jak i demokracją bez rozwiązania dwupaństwowego, które daje Palestyńczykom wystarczającą liczbę mieszkań i ziemi uprawnej, aby pomieścić ich rosnącą liczbę.

Plan Trumpa przewidywałby powstanie państwa palestyńskiego, ale pozwoliłby Izraelowi zaanektować wszystkie żydowskie osady na Zachodnim Brzegu, a także strategiczną Dolinę Jordanu.

Urzędnicy amerykańscy zniechęcili Netanjahu do kontynuowania planów niezwłocznego aneksowania każdego nowego terytorium i odrzucili możliwość, że wydanie planu spowoduje natychmiastowe podjęcie takiego ruchu. Ale po wprowadzeniu Netanjahu przysięgał poddać swoje plany aneksji Zachodniego Brzegu głosowaniu na następnym posiedzeniu Gabinetu za kilka dni.

To zaskoczyło i sfrustrowało Amerykanów. W serii wywiadów punktowi Trumpa na temat Izraela zahamowano aneksję, kładąc większy nacisk na perspektywy palestyńskiej państwowości, które Netanjahu próbował ominąć.

Ambasador USA w Izraelu David Friedman powiedział, że trzeba utworzyć komitet amerykańsko-izraelski, aby upewnić się, że każdy ruch będzie zgodny z „konceptualną mapą administracji Trumpa”. Jared Kushner, zięć Trumpa i główny architekt planu, powiedział, że Izrael powinien poczekać po wyborach w Izraelu 2 marca przed aneksją terytorium.

Jakikolwiek szybki ruch do ziemi w aneksie ożywi twardą linię Netanjahu i odwróci uwagę jego kampanii reelekcyjnej od legalnych nieszczęść. Ale aneksja prawdopodobnie wywołałaby również międzynarodową reakcję, a sąsiadująca z nią Jordania, kluczowy gracz w wysiłkach pokojowych na Bliskim Wschodzie, ostrzegła przed tym. Mogłoby to również wykluczyć możliwość wynegocjowania rozwiązania dwupaństwowego.

Odnosząc się do kontroli zbrojeń podczas sesji pytań i odpowiedzi, O’Brien powiedział, że administracja skontaktowała się z Rosją w sprawie tego, co zrobić z nowym traktatem START, który wygasa dokładnie za rok. Jest to jedyny pozostały traktat ograniczający liczbę amerykańskiej i rosyjskiej strategicznej broni nuklearnej. Rosja wyraziła gotowość przedłużenia traktatu o pięć lat. Trump chce wciągnąć Chiny w negocjacje, powołując się na znaczny rozwój obronny Chin.

„Uważamy, że Chiny będą musiały zaangażować się w poważne negocjacje w sprawie kontroli zbrojeń, dlatego będziemy pracować nad tymi rozmowami w nadchodzących miesiącach i roku, i spodziewam się, że pojedziemy do Pekinu, aby porozmawiać z Chińczycy o tym, jak możemy zmniejszyć zagrożenie wojną nuklearną – powiedział.

O’Brien został również zapytany o głosowanie w Izbie Reputacji przeciwko Trumpowi za nadużycie władzy za popchnięcie Ukrainy do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie demokratycznego rywala Joe Bidena przed wyborami w 2020 roku. Kiedy Dom zbadał działania Trumpa, poinstruował pomocników Białego Domu, aby przeciwstawiali się wezwaniom do Kongresu, co doprowadziło również do oskarżenia prezydenta o przeszkodę.

„Wydaje mi się, że to straszne zamieszanie, które zostało rzucone na Stany Zjednoczone i naszą zdolność do działania na arenie polityki zagranicznej” – powiedział.

Senat był przygotowany w środę na uniewinnienie Trumpa za oba zarzuty. Domowi Demokraci mogą nadal wezwać byłego doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego, Johna Boltona, aby zeznawał o objawieniach z jego nadchodzącej książki, która przedstawia nowe spojrzenie na działania Trumpa.

Odróżniając się od swojego poprzednika, O’Brien powiedział, że nie planuje napisać książki „powiedz wszystkim” po opuszczeniu Białego Domu.

___

Współtworzony pisarz prasowy Matthew Lee przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: