DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Nieznane informacje o nowym wirusie sprawiają, że globalna kwarantanna jest walką”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Władze ds. Zdrowia starają się powstrzymać rozprzestrzenianie nowego wirusa, który zabił setki osób w Chinach, ograniczając liczbę odwiedzających z tego kraju i ograniczając tysiące osób na statkach wycieczkowych w celu przeprowadzenia szeroko zakrojonej kontroli po tym, jak pasażerowie pozytywnie przeszli testy. Jednak ważne szczegóły dotyczące choroby i jej rozprzestrzeniania się są nieznane, urzędnicy i personel medyczny walczą.

Rządy pospieszyły, by wydobyć swoich obywateli z Chin, które organizują największą w historii kampanię antywirusową, blokując 50 milionom ludzi opuszczenie Wuhan, centrum wybuchu epidemii i pobliskich obszarów. Coraz więcej chińskich miast zniechęca ludzi do opuszczania swoich mieszkań. Wsie zablokowały punkty wejścia z kupami ziemi i gruzu, a firmy i biura pozostają zamknięte na czas nieokreślony.

Ponieważ autorytarne przywództwo w Pekinie stoi przed pytaniem o to, że trzymali swoich obywateli w ciemności przez tygodnie, zanim infekcje zaczęły wybuchać, inne kraje próbują ustanowić skuteczne kwarantanny, aby powstrzymać możliwą pandemię.

Wysiłki te nie zawsze przebiegały gładko, z gwałtownymi protestami w pobliżu centrów kwarantanny, wygnaniem na odległe wyspy, a niektórym obywatelom pozwolono wcześniej opuścić kwarantannę.

Spojrzenie na czasami niepewne wysiłki świata na rzecz powstrzymania kryzysu:

KOREA POŁUDNIOWA

Korea Południowa potwierdziła 23 przypadki zakażenia nowym typem koronawirusa i istnieją obawy o szerszy zasięg lokalny.

Kraj zakazał wstępu wszystkim obcokrajowcom, którzy udali się do chińskiej prowincji Hubei, w której znajduje się Wuhan, po 21 stycznia. Rząd mówi, że rozważy przerwanie wizyt turystów południowokoreańskich w Chinach, jeśli wybuch epidemii się pogorszy.

Urzędnicy potwierdzili błędy w monitorowaniu odwiedzających z Chin i śledzeniu kontaktów osób zainfekowanych.

Lęk obfituje. Kina, centra handlowe i restauracje zostały zamknięte. Duży kościół w Seulu opuścił niedzielne nabożeństwa, ponieważ wcześniej uczestniczył w nim pacjent z wirusem. Rodzice zatrzymali uczniów w domu. W sklepach zabrakło masek na twarz i środków dezynfekujących do rąk.

Mieszkańcy środkowej Korei Południowej rzucali jajami i innymi przedmiotami w urzędników rządowych w związku z planami poddania kwarantannie około 700 ewakuowanych z Wuhan w obiektach rządowych w ich sąsiedztwie.

AUSTRALIA

Australia została skrytykowana za decyzję poddania kwarantannie około 300 ewakuowanych z Wuhan na odległej wyspie używanej w przeszłości do wygnania osób ubiegających się o azyl i skazanych.

Krytycy twierdzą, że centrum kwarantanny na kontynencie australijskim byłoby lepsze niż Wyspa Bożego Narodzenia. Niektórzy mieszkańcy wyspy twierdzą, że rząd zamienia ich dom w „kolonię trędowatych”.

Rząd twierdzi, że miejsce to zachowuje równowagę między wspieraniem Australijczyków pozostawionych w Chinach a ochroną szerszej populacji Australii przed chorobą.

Osoby na kontynencie australijskim, które mogły złapać wirusa, nie są poddawane kwarantannie, ale zaleca się izolację przez 14 dni, co według naukowców jest najdłuższym okresem inkubacji wirusa. 13 potwierdzonych przypadków jest leczonych w szpitalach.

Od tego miesiąca Australia zakazała cudzoziemcom bez stałego pobytu wjazdu do kraju, jeśli odwiedzili Chiny kontynentalne w ciągu ostatnich 14 dni. Reprezentacja Chin w piłce nożnej kobiet została poddana kwarantannie w hotelu w Brisbane od przyjazdu w zeszłym tygodniu.

JAPONIA

Japonia, która zgłosiła 45 przypadków, zintensyfikowała środki kwarantanny po tym, jak w zeszłym tygodniu skrytykowano urzędników za umożliwienie dwóm ewakuowanym z Wuhan wcześniejszego opuszczenia hotelu, w którym zostali poddani kwarantannie.

Urzędnicy twierdzą, że 518 ewakuowanych zostało poddanych 14-dniowej kwarantannie w hotelu i trzech obiektach rządowych w pobliżu Tokio. Osoby z objawami leczono w izolatkach w szpitalach.

W czwartek rząd potwierdził 10 dodatkowych przypadków na statku wycieczkowym w porcie w Jokohamie, niedaleko Tokio, zwiększając całkowitą liczbę przypadków na statku do 20. 3 700 załogi i pasażerów zostało poddanych kwarantannie na pokładzie w tym tygodniu po przewiezieniu zainfekowanego pasażera, który wysiadł W Hong Kongu.

Od soboty Japonia zakazała wjazdu obcokrajowcom, którzy odwiedzili prowincję Hubei w ciągu ostatnich 14 dni.

Media społecznościowe są przepełnione komentarzami wzywającymi do zakazania wszystkim odwiedzającym z Chin.

„Obawiam się, że Japonia zostanie wkrótce skrytykowana za podejmowanie mniej działań niż inne kraje”, powiedział Mitsunori Okamoto, prawodawca opozycji.

KOREA PÓŁNOCNA

Korea Północna nie zgłosiła jeszcze przypadku, ale nadal prowadzi ciężką kampanię, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, co media państwowe nazwały kwestią „istnienia narodowego”.

Kraj zablokował turystów, ograniczył loty i wzmocnił kontrolę na granicach, przystaniach i lotniskach. Media państwowe podają, że w całym kraju zmobilizowano 30 000 pracowników służby zdrowia w celu podjęcia środków zapobiegawczych.

W zeszłym tygodniu rywal z Korei Południowej wycofał dziesiątki urzędników z między-koreańskiego biura łącznikowego w Kaesong po tym, jak Korea Północna nalegała na zamknięcie go do czasu opanowania epidemii.

Ponieważ walka z wirusem ma kluczowe znaczenie dla „ochrony bezpieczeństwa kraju oraz życia i bezpieczeństwa ludzi, wszyscy pracownicy na polu walki z epidemią utworzyli zespoły szybkiego reagowania… aby natychmiast przeciwdziałać każdej najmniejszej sytuacji”, Pyongyang oficjalna gazeta Rodong Sinmun powiedziała.

STANY ZJEDNOCZONE

Dwa samoloty Amerykanów przybyły do USA wczesną środą lotem czarterowym z Wuhan.

Pasażerowie – około 350 – zostaną poddani kwarantannie przez dwa tygodnie w bazach wojskowych poza San Francisco i w San Diego. Pierwszych 195 ewakuowanych podlega kwarantannie innej bazy w Południowej Kalifornii. Żaden z ewakuowanych w tej bazie nie wykazywał oznak choroby.

Inne samoloty przewożące Amerykanów z Wuhan przylecą w czwartek do bazy sił powietrznych Lackland w San Antonio w Teksasie i lotniska Eppley w Omaha w stanie Nebraska, gdzie zostaną poddane kwarantannie, podały Amerykańskie Centra Kontroli Chorób.

Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi w USA wszyscy obywatele USA, którzy podróżowali do Chin w ciągu ostatnich dwóch tygodni, są kierowani na 11 wyznaczonych lotnisk w celu przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich. Ci, którzy byli w prowincji Hubei, w której epidemia jest skoncentrowana, zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie.

Większość obywateli spoza USA, którzy podróżowali w Chinach w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nie otrzyma pozwolenia na wjazd do USA, z wyjątkiem członków najbliższej rodziny obywateli USA, stałych mieszkańców i załóg lotniczych.

AMERYKA ŁACIŃSKA

Meksyk twierdzi, że 10 obywateli, którzy zostali przewiezieni z Chin do Francji w sobotę, jest w dobrym zdrowiu. Rząd nie ograniczył podróży do Wuhan, ale odradza zbędne podróże.

Wenezuela zaczęła monitorować przybywających pasażerów pod kątem objawów na swoim największym lotnisku w pobliżu stolicy, Caracas, i planuje rozszerzyć kontrolę na inne lotniska.

Argentyna nie nałożyła ograniczeń na odwiedzających z Chin. Ale dwa szpitale w Buenos Aires i Ezeiza zostały wyznaczone do ewentualnej izolacji i leczenia pacjentów.

HONGKONG, AZJA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA

Hongkong powiedział, że w środę ponad 3600 osób na pokładzie statku wycieczkowego, który został zawrócony z tajwańskiego portu, będzie poddane kwarantannie do czasu zakończenia kontroli stanu zdrowia. Statku odmówiono wejścia do portu Kaohsiung po tym, jak trzech pasażerów we wcześniejszej podróży później uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa.

Samolot AirAsia przewożący 107 malezyjczyków oraz ich nie-malezyjskich małżonków i dzieci z Wuhan przyleciał we wtorek do Kuala Lumpur. Będą poddane kwarantannie przez dwa tygodnie.

Indonezja przeprowadziła w niedzielę 240 ewakuowanych z Wuhan na odległą wyspę Natuna, gdzie zostaną poddani kwarantannie. Pracownicy służby zdrowia w ubraniach ochronnych opryskali ewakuowanych środkiem dezynfekującym, gdy schodzili z samolotu.

We wtorek wieczorem Tajlandia przyjęła 138 osób, które właśnie przyleciały z Wuhan do pierwszego dedykowanego miejsca kwarantanny, w obrębie kompleksu marynarki wojennej na wschodzie kraju.

Ewakuowani byli badani w sześciogodzinnym procesie na lotnisku w Wuhan przed wejściem na pokład, przy czym żaden z nich nie wykazywał wyraźnych oznak wirusa. Wylądowali na lotnisku U-Tapao i zostali zabrani do Sattahip Navy Lodge, która zwykle służy jako pensjonat. Będą tam przetrzymywani przez dwa dni w pokoju przez 14 dni, a członkowie rodziny będą mogli ich odwiedzić, jeśli nadal nie wykażą objawów po trzydniowym pobycie.

Kwarantanna potwierdzonych przypadków była już przeprowadzana w różnych szpitalach i wokół stolicy, Bangkoku.

EUROPA

Wielka Brytania poddała kwarantannie kilkadziesiąt osób ewakuowanych z Chin w szpitalu Arrowe Park Hospital w północno-zachodniej Anglii. Jeden ewakuowany został odizolowany w oddzielnym szpitalu do dalszych badań.

„Dziwnie jest być w domu, ale nie być w domu, a także być w zamknięciu, prawie jak powrót do Wuhan” – Kharn Lambert, nauczyciel, który pracował w Wuhan, powiedział Sky News o byciu odizolowanym w Arrowe Park.

Francja wykorzystała dwa loty, aby sprowadzić około 400 osób z Chin. Są poddawane kwarantannie w dwóch różnych miejscach w południowej Francji. Włochy i Hiszpania poddały kwarantannie dziesiątki ewakuowanych w obiektach wojskowych.

W Holandii nie potwierdzono żadnych przypadków, w których rząd zezwala obywatelom repatriowanym z Wuhan w weekend na kwarantannę w zaciszu własnego domu.

Ministerstwo sprawiedliwości poinformowało w środę, że 15 obywateli Holandii, którzy zostali repatriowani wraz z dwoma członkami chińskiej rodziny, spędzili pierwszą noc w domu w obiekcie wojskowym, zanim otrzymali opcję zakończenia dwutygodniowej kwarantanny we własnych domach lub w centrum kwarantanny. Nie podało, ilu zdecydowało się wrócić do domu.

AFRYKA

Kwarantanna stanowi poważny problem w Afryce, gdzie systemy opieki zdrowotnej na kontynencie o 54 krajach różnią się dramatycznie. John Nkengasong, szef Afrykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, powiedział, że mogą istnieć niewykryte infekcje na kontynencie.

Samolot przewożący 167 marokańskich pasażerów, głównie studentów, przyleciał w niedzielę niedaleko Casablanki. Będą poddani kwarantannie przez 20 dni w dwóch szpitalach w Rabacie i Meknes.

W Lagos w Nigerii władze poprosiły osoby przybywające z Chin lub innych dotkniętych krajów o praktykę „nienadzorowanej samo-kwarantanny”, co oznacza pozostawanie w domu, minimalizowanie kontaktu z członkami rodziny i monitorowanie objawów.

Chińska ambasada w Kenii twierdzi, że wymaga od chińskich firm poddania kwarantannie pracowników powracających z Chin do kraju Afryki Wschodniej przez dwa tygodnie, z objawami lub bez nich.

Sudan Południowy, z jednym z najbardziej kruchych systemów opieki zdrowotnej na świecie po pięcioletniej wojnie domowej, świętował niedawno instalację pojedynczego skanera termicznego w strefie przylotów lotniska w stolicy, Jubie.

Pisarze AP Rod McGuirk w Canberze w Australii; Mari Yamaguchi w Tokio; Eileen Ng w Kuala Lumpur, Malezja; Niniek Karmini w Dżakarcie, Indonezja; Cara Anna w Johannesburgu, Republika Południowej Afryki; Amy Taxin w Riverside, Kalifornia; Peter Orsi w Meksyku; Scott Smith w Caracas, Wenezuela; Danica Kirka w Londynie; Elaine Ganley w Paryżu; Colleen Barry w Mediolanie we Włoszech; Ciaran Giles w Madrycie; i Mike Corder w Hadze przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: