DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Czy wystrój nas rozdzieli? Jak pary mogą wspólnie dekorować”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dzielenie domu z kimś, kogo kochasz, może być wspaniałe. Ale wspólne dekorowanie nie zawsze jest łatwe, szczególnie gdy twoje gusta nie są takie same.Jeśli jeden partner uwielbia zapełniać każdą przestrzeń pamiątkami, a drugi ma niechęć do bałaganu, to kto dostanie swoją drogę? Znalezienie dobrych kompromisów może być trudne, gdy ktoś uwielbia odważne kolory i wzory, a drugi preferuje uspokajające odcienie szarości.

Projektantka wnętrz Penny Drue Baird czerpie tyle samo ze swojego doktoratu z psychologii, co ze szkolenia z projektowania, kiedy pracuje z parami dekorującymi dom.

„Jestem tam jako mediator, jak terapeuta małżeński”, mówi Baird, „pracując nad tym, jak się do tego zbliżyć, aby obie osoby nie miały poczucia, że nie mogą dostać tego, czego chcą”.

Tutaj Baird i dwaj nowojorscy projektanci wnętrz – Deborah Martin i Michelle Gerson – dyskutują o tym, jak pary mogą poradzić sobie z niekiedy trudnym zadaniem, jakim jest dekorowanie wspólnej przestrzeni.

UDOSTĘPNIANIE WIZJI

Wszyscy trzej projektanci zaczynają od spotkania wstępnego z parą, aby dowiedzieć się „wszystkiego, co mają nadzieję osiągnąć, i wyglądu, jaki mają zamiar osiągnąć”, mówi Baird. Klienci przyniosą zdjęcia, które zgarnęli z czasopism lub pokażą strony z książek o projektach, aby wyjaśnić, co im się podoba.

Para może usiąść razem i odbyć takie spotkanie, nawet jeśli nie współpracują z projektantem. Pokazując swojemu partnerowi, co sobie wyobrażasz, możesz odkryć, że masz więcej wspólnego, niż sobie wyobrażałeś. Martin mówi, że czasami klient zaczyna od z góry założonego poglądu, że nie podoba mu się określony wzór lub styl, ale kiedy patrzy na to w kontekście, podoba mu się to.

„Chodzi o odkrycie” – mówi Martin. Tak jak projektant musi „podjąć pewne ryzyko i przedstawić to, co według ciebie będzie bardzo dobrze działać w domu”, partner może zaryzykować pokazanie swojej wizji i przyjęcie wizji partnera z otwartym umysłem. Oba mogą być szczęśliwie zaskoczone.

W niektórych przypadkach jeden partner może powiedzieć, że nie ma nic przeciwko całkowitemu przewróceniu lejców. Jeśli remontujesz dom lub przeprowadzasz się do nowego, a twój partner mówi, że możesz dokonać wszystkich wyborów projektowych, aktualizuj je po drodze, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

SPÓJNE KOMPROMISY

Gerson zaleca sporządzenie listy przedmiotów, których oboje potrzebujesz w dekorowanym pokoju lub domu. Są to wspólne obowiązkowe rzeczy, na które można się zgodzić, jak dużo miejsc do siedzenia w salonie, jeśli oboje lubicie bawić.

Znajdź tę wspólną płaszczyznę, mówi, i spróbuj uzgodnić jeden główny mebel. Może to sofa, której jeden partner uwielbia kształt, a drugi lubi materiał.

Gdy każda osoba czuje, że jej największe prośby zostały wysłuchane, może być łatwiej pójść na kompromis w sprawie innych szczegółów.

Inny sposób na kompromis: jeśli jedna osoba lubi przestrzeń pełną kolorowych rzeczy, a druga nie lubi bałaganu, Gerson mówi: „to staramy się to uporządkować. Kiedy rzeczy wyglądają na zorganizowane i celowe, a nie tylko takie jak wszędzie, ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że lubią je mieć. ”

Dla jednego klienta, który miał kolekcję pamiątek muzycznych, Gerson dodał wbudowane półki w domowym biurze, aby wyświetlić kolekcję w zorganizowany sposób, który zadowolił obu partnerów.

Jeśli dom jest wystarczająco duży, pary o różnych gustach mogą łatwiej znaleźć kompromis w głównych pokojach, jeśli każdy z nich będzie miał większy wpływ na inny pokój, mówi Baird. Jedna osoba może na przykład wybrać ciemniejsze kolory do domowej biblioteki, podczas gdy inna może użyć jasnych, odważnych kolorów do swojego domowego biura lub przestrzeni hobby. Główne pokoje mogą służyć jako pomost, łącząc te style bardziej płynnie.

Martin zgadza się: „Staram się nie tworzyć„ jego przestrzeni ”ani„ jej przestrzeni ”na rzecz tworzenia przestrzeni, które ładnie płyną i mają ciągłość”.

Niektóre pary wybierają mieszanie kontrastujących ze sobą smaków w całym domu, ale Baird twierdzi, że stworzenie „eklektycznego” pokoju, w którym można połączyć dwa różne style dekoracji, może być trudne. „Ludzie pasjonują się słowem eklektycznym, ale to naprawdę miszmasz” – mówi. „Rzadko widuje się dobrze zrobiony pokój lub dom, który nazwałbym eklektycznym.”

NIE SPIESZ SIĘ

Gerson mówi, że ludzie często spieszą się, aby całkowicie udekorować pokój i wypełnić każdą przestrzeń. To może doprowadzić cię do kompromisów, których nie lubisz, mówi. Nie bój się zostawić odrobiny pustej przestrzeni, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego elementu, który możesz tam umieścić.

„W porządku, jeśli masz wspaniałą sofę, świetny stolik kawowy i dywanik” – mówi Gerson, aby poczekać, aż natkniesz się na wspaniałe krzesło, które tak oboje możecie ukończyć.

Czas ułatwia także wspólny proces dekorowania: „Uważam, że im dłużej para mieszka razem lub jest w związku małżeńskim, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą mieli te same cele projektowe”, mówi Martin. „Są na tej samej stronie, zwłaszcza starsze pary”.

I przy wystarczającej komunikacji i cierpliwości, mówi Baird, większość par udaje się udekorować swoje domy bez konfliktu.

„Nigdy nie rozwiedłam się” – mówi – „dopóki nie skończymy dekorować”.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: