DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Chiny obniżają cła na 75 mld USD importu USA….”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Chiny obniżyły w czwartek taryfy celne na 75 miliardów dolarów amerykańskiego importu, w tym soi, wieprzowiny i części samochodowych, w zawieszeniu handlu z Waszyngtonem, podczas gdy Pekin zmaga się z kosztownym wybuchem wirusa.

Cięcia następują po podpisaniu w ubiegłym miesiącu porozumienia „Faza 1” mającego na celu zakończenie długotrwałej wojny taryfowej o ambicje technologiczne Pekinu i nadwyżkę handlową. Obie strony wykonały ugodowe gesty, ale utrzymujący się spór grozi ochłodzeniem globalnego wzrostu gospodarczego.

Redukcje wynikają z obniżek ceł amerykańskich w zeszłym miesiącu na chińskie towary. Nic nie wskazywało na to, że Pekin zmienił swoje cięcia w odpowiedzi na rosnące koszty działań mających na celu powstrzymanie epidemii wirusów, które osłabiły działalność gospodarczą poprzez zamykanie fabryk, restauracji i sklepów.

„Kolejne kroki zależą od rozwoju chińsko-amerykańskiej sytuacji gospodarczej i handlowej”, powiedział oświadczenie Ministerstwa Finansów. „Mamy nadzieję współpracować ze Stanami Zjednoczonymi w celu ostatecznego wyeliminowania wszystkich podwyżek taryf”.

Ministerstwo poinformowało, że stawka podatku na około 916 pozycji, w tym soję, wieprzowinę i ryby, została obniżona z 10% do 5%. Stawka dla 801 pozycji, w tym części samochodowych, zostanie zmniejszona z 5% do 2,5%.

Waszyngton podniósł taryfy na chińskie towary w 2018 r. W odpowiedzi na wielomiliardową nadwyżkę handlową Pekinu i skargi, które kradnie lub wywiera presję na firmy, aby przekazały technologię. Chiny zemściły się, podnosząc cła na amerykańskie towary.

W ramach umowy „Faza 1” w październiku Waszyngton anulował planowane dodatkowe podwyżki taryf, a Pekin zobowiązał się do zakupu większej ilości produktów rolnych z USA.

Jednak większość podwyżek taryf narzuconych wcześniej przez obie strony miliardom dolarów dobra drugiej strony nadal obowiązuje.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: