DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Chińscy naukowcy proszą o patent na amerykański lek do walki z wirusem”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BEIJING (AP) – Naukowcy z miasta w centrum epidemii wirusów w Chinach złożyli wniosek o opatentowanie leku amerykańskiej firmy Gilead Science Inc. w celu leczenia choroby, prawdopodobnie podsycając konflikt dotyczący polityki technologicznej, która pomogła wywołać wojnę celną Waszyngtonu z Pekinem.

Rządowy Instytut Wirusologii Wuhan powiedział w tym tygodniu, że złożył wniosek o patent w styczniu wraz z laboratorium wojskowym. W oświadczeniu instytutu potwierdzono, że istnieją „bariery własności intelektualnej”, ale stwierdzono, że działał on w celu „ochrony interesów narodowych”.

Udzielenie patentu własnym naukowcom może dać chińskiemu rządowi przewagę w negocjacjach dotyczących płacenia za lek. Ale może również podsycać skargi Pekin nadużywa swojego systemu regulacyjnego, aby wywierać presję na zagraniczne firmy, by przekazały cenną technologię.

W czwartek oficjalna agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że rozpoczną się badania kliniczne leku remdesivir.

Gilead, z siedzibą w Foster City w Kalifornii, powiedział, że złożył w 2016 r. Wniosek o chiński patent na stosowanie remdesiviru przeciwko koronawirusom i czeka na decyzję. Rodzina koronawirusów obejmuje nowatorski koronawirus lub 2019-nCoV, obwiniony o wybuch w Wuhan.

„Gilead nie ma wpływu na to, czy urząd patentowy wydaje patent chińskim badaczom” – powiedział rzecznik firmy, Ryan McKeel. „Ich wniosek został złożony ponad trzy lata po złożeniu przez Gilead i zostanie rozpatrzony w świetle tego, co już wiadomo na temat związku i nierozstrzygniętych wniosków patentowych.”

Instytut poinformował, że jego wniosek został złożony 21 stycznia. Dwa dni później chińskie władze zawiesiły większość dostępu do Wuhan, miasta liczącego 11 milionów ludzi. Blokada rozszerzyła się na otaczające miasta i niektóre w innych prowincjach, izolując w sumie około 60 milionów ludzi w najbardziej szeroko zakrojonych środkach przeciw chorobie, jakie kiedykolwiek nałożono.

Chiny mają prawo zgodnie z zasadami Światowej Organizacji Handlu do ogłaszania sytuacji nadzwyczajnej i zmuszania firmy do udzielenia licencji na patent w celu ochrony społeczeństwa. Należałoby uiścić opłatę licencyjną, która jest uważana za godziwą wartość rynkową.

Rząd mógłby być w stanie uniknąć tej opłaty, gdyby patent został przyznany instytutowi Wuhan, należącemu do elitarnej Chińskiej Akademii Nauk.

Instytut powiedział, że złożył wniosek o „patent na stosowanie”, który określa wirusa Wuhan jako cel leku. W zgłoszeniu patentowym Gilead, złożonym przed zidentyfikowaniem wirusa, wymieniono tylko całą rodzinę koronawirusów.

Chińscy naukowcy złożyli swoje zgłoszenie patentowe „z punktu widzenia ochrony interesów narodowych”, powiedział oświadczenie instytutu.

„Jeśli odpowiednie zagraniczne firmy planują przyczynić się do zapobiegania i kontroli epidemii w Chinach, oboje zgadzamy się, że jeśli państwo tego potrzebuje, nie będziemy wymagać egzekwowania praw wynikających z patentu” – powiedział.

W zeszłym tygodniu Gillead powiedział, że współpracuje z amerykańskimi i chińskimi władzami ds. Zdrowia nad badaniem remdesiviru. Firma poinformowała, że dostarczyła lek do stosowania w nagłych przypadkach u niewielkiej liczby pacjentów z wirusem Wuhan „przy braku jakichkolwiek zatwierdzonych opcji leczenia”.

___

Johson zameldował z Trenton, New Jersey.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: