DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”12 żołnierzy izraelskich rannych w Jerozolimie; Palestyńczyk zabity…”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JEROZOLIMA (AP) – Palestyński kierowca uderzył swoim samochodem w grupę izraelskich żołnierzy wcześnie w czwartek, raniąc 12 przed ucieczką z miejsca zdarzenia, wojsko izraelskie powiedziało, podczas gdy na Zachodnim Brzegu 19-letni Palestyńczyk zginął w starciach z wojskami izraelskimi, według palestyńskich urzędników szpitalnych.

Wzrost przemocy następuje zaledwie kilka dni po tym, jak prezydent Donald Trump ujawnił swój długo oczekiwany plan na Bliski Wschód, który bardzo sprzyja Izraelowi i został odrzucony przez Palestyńczyków. Plan wywołał apele izraelskich nacjonalistów o przyłączenie Izraela do części Zachodniego Brzegu – ziemi Palestyńczyków, której pragnie ich pożądanego państwa – i wywołał napięcia w regionie.

Rzecznik armii izraelskiej porucznik ppłk Jonathan Conricus powiedział, że jeden z 12 rannych w Jerozolimie został poważnie ranny, inni zostali lekko ranni. Rzecznik izraelskiej policji Micky Rosenfeld powiedział, że incydent jest traktowany jako „atak terrorystyczny” i że siły izraelskie szukają napastnika.

Palestyńscy funkcjonariusze szpitala powiedzieli, że 19-latek zginął w starciach w mieście Jenin na Zachodnim Brzegu. Sześć innych zostało rannych podczas konfrontacji. Śmierć ta nastąpiła zaledwie kilka godzin po strzale sił izraelskich i zabiła 17-letniego Palestyńczyka podczas starć z demonstrantami w środkowej części Zachodniego Brzegu.

„Ataki z Gazy, atak w Jerozolimie, oznaki wzrostu wrogiej działalności w Jenin. Wczoraj tarcie w Hebronie. Nie próbujemy eskalować sytuacji, jednocześnie rozumiejąc złożoność i wrażliwość sytuacji – powiedział Conricus, zatrzymując się przed bezpośrednim powiązaniem fali przemocy z planem Trumpa.

Podczas incydentu w Jerozolimie żołnierze odbyli „wycieczkę edukacyjną po mieście”, idąc w pobliżu popularnej dzielnicy rozrywkowej w Jerozolimie, kiedy kierowca wbił w nie swój samochód i uciekł.

Takie akty przemocy były powszechne w Jerozolimie podczas fali niemal codziennych ataków na niskim poziomie w ostatniej dekadzie, ale zmniejszyły się, a w ostatnich latach rzadziej dochodziło do starć samochodowych.

Na Zachodnim Brzegu Conricus powiedział, że żołnierze przeprowadzają rozbiórkę domu należącego do bojownika, który rzekomo jest zamieszany w śmiertelny atak. Powiedział, że na miejscu była „spora zamieszka” ze strony Palestyńczyków, którzy rzucali koktajlami Mołotowa w żołnierzy, którzy następnie znaleźli się pod ostrzałem snajpera. Conricus powiedział, że siły zareagowały na przemoc własnym ogniem snajperskim, mówiąc, że palestyński strzelec został zabity.

Nie mógł potwierdzić, czy 19-latek był snajperem. Powiedział, że nastąpił „wzrost intensywności” środków zastosowanych przeciwko wojskom izraelskim na Zachodnim Brzegu.

Gubernator Jenin Akram Rajoub powiedział, że 19-latek, student akademii szkolącej obiecujących policjantów, rzucał kamieniami w żołnierzy.

Ponadto Conricus powiedział, że wymiana ognia w Jenin zraniła członka palestyńskich sił bezpieczeństwa. Conricus powiedział, że nie znał okoliczności konfrontacji ani tego, czy członek sił bezpieczeństwa strzelił do żołnierzy. Powiedział, że badano incydent. Rajoub powiedział, że mężczyzna nie był zamieszany w starcia i że stał przed posterunkiem policji, kiedy został trafiony kulą w brzuch.

Również w czwartek Izrael uderzył na pozycje Hamasu w Strefie Gazy po wystrzeleniu trzech pocisków moździerzowych w Izraelu. Po żadnej ze stron nie było natychmiastowego zgłoszenia obrażeń.

Plan Trumpa, zaprezentowany w zeszłym tygodniu w Białym Domu z wielką fanfarą, przewiduje rozczłonkowane państwo palestyńskie, które przekazuje Izraelowi kluczowe części Zachodniego Brzegu. Popiera Izrael w kluczowych kwestiach spornych, które miażdżyły starania pokojowe w przeszłości, w tym granic i statusu Jerozolimy i osad żydowskich na Zachodnim Brzegu, i stwarza niemal niemożliwe warunki dla przyznania Palestyńczykom państwa, na które ma się nadzieję.

Plan ten został ekstatycznie przyjęty w Izraelu, a premier Izraela Benjamin Netanjahu obiecał przyspieszyć wraz z aneksją części Zachodniego Brzegu.

Palestyńczycy odrzucili ten plan jako „nonsens” i obiecali mu się przeciwstawić.

Palestyńczycy, podobnie jak większość społeczności międzynarodowej, uważają osiedla na Zachodnim Brzegu i aneksję wschodniej Jerozolimy – terytoria zajęte przez Izrael w czasie wojny w 1967 r. – jako nielegalne i główną przeszkodę dla pokoju.

___

Powiązany pisarz prasowy Mohammed Daraghmeh w Ramallah na Zachodnim Brzegu przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Najnowsze:”12 żołnierzy izraelskich rannych w Jerozolimie; Palestyńczyk zabity…”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: