DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze: „Katastrofa samolotu w Stanbule – 3 zabitych, 179 rannych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ISTANBUL (AP) – turecki samolot ześlizgnął się z pasa startowego, rozbił się w rowie i rozpadł na ląd podczas złej pogody w środę w Stambule, zabijając trzy osoby i raniąc dziesiątki innych. Pasażerowie musieli przedzierać się przez podzielony kadłub, aby uciec.

Samolot, obsługiwany przez taniego przewoźnika Pegasus Airlines, przybywał na lotnisko Sabiha Gokcen w Stambule z zachodniego tureckiego miasta Izmir z 183 pasażerami i załogą na pokładzie, gdy miał to, co Ministerstwo Transportu określiło jako „lądowanie z trudem”.

Gubernator Stambułu Ali Yerlikaya powiedział, że samolot nie „utrzymał się na pasie startowym” i poślizgnął się na około 50-60 metrach (jardach), zanim spadł do rowu z wysokości około 30 metrów (98 stóp).

„Jesteśmy głęboko zasmuceni … (Ale) bardzo się cieszymy, że udało nam się uniknąć większego wypadku”, powiedział Yerlikaya, dodając, że samolot mógł wybuchnąć płomieniem.

Minister zdrowia Fahrettin Koca poinformował we wczesny czwartek, że zmarły trzy osoby, a 179 wymagało opieki w wielu szpitalach.

Ratownicy, wspomagani przez koparkę, wydobywali jedno ciało spod wraku przed zakończeniem misji ratunkowej.

Lotnisko zostało zamknięte po incydencie, który miał miejsce około 18:30 czasu lokalnego (1530 GMT), a loty zostały przekierowane na główne lotnisko w Stambule.

Ocalały Dogus Bilgic, 24 lata, powiedział tureckiemu kanałowi telewizyjnemu NTV, że uciekł z rozbitego samolotu przez szczelinę w pobliżu swojego siedzenia i był jednym z pierwszych pasażerów, którzy się wydostali.

„Podróżowaliśmy (po pasie startowym) przez około 20 lub 30 sekund, a potem nagle zeskoczyliśmy z pasa startowego”, powiedział siedząc na wózku inwalidzkim z powodu kontuzji nogi. „Stało się to w kilka sekund”.

„Siedziałem w 25 ° C. Wydaje mi się, że samolot rozpadł się w 26 rzędzie – przypomniał sobie Bilgic, dodając, że rzucił się z samolotu, gdy zobaczył otwór.

„Przód (samolotu) był w fatalnym stanie. Po tym, jak znalazłem się na ziemi, zobaczyłem, że rozpadł się całkowicie – powiedział.

Gdy z wraku wyłonili się inni pasażerowie, Bilgic powiedział, że pomógł dwóm lub trzem zejść na ziemię.

„Zaniosłem je gdzieś, bo nie radziły sobie tak dobrze jak my” – powiedział, po czym uciekł z samolotu z innymi, obawiając się możliwej eksplozji.

„Nastąpił całkowity chaos” – powiedział.

Film uzyskany przez The Associated Press pokazał wrak samolotu na polu przylegającym do końca pasa startowego. Film pokazuje w tym czasie ulewny deszcz i silne wiatry, z dymem wydobywającym się z jednego z silników, gdy pasażerowie wysiadają z kadłuba na skrzydłach samolotu, z dala od miejsca katastrofy.

Naoczny świadek Hasan Eraydin, który nakręcił wideo, powiedział, że jechał do domu z pracy, kiedy usłyszał dudnienie.

„Byliśmy około 30 metrów… próbowaliśmy dostać się na miejsce akcji, aby pomóc, ale pomiędzy nimi był jakiś kanał i było to niemożliwe. Myśleliśmy: „Bóg pozwoli, nikt nie umarł”.

Dziesiątki członków załogi ratowniczej krążyły wokół oświetlonego kadłuba kadłuba, w tym wokół przewróconego kokpitu. Samolotem był Boeing 737, który miał 11 lat, według strony internetowej Flightradar24 zajmującej się śledzeniem lotów.

„Nadal otrzymujemy raporty ze Stambułu w Turcji dotyczące wypadku Pegasus Airlines” – powiedział Boeing w oświadczeniu. „Naszym głównym celem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów i załogi na pokładzie. Jesteśmy w kontakcie z naszym klientem linii lotniczych i zaoferowaliśmy mu nasze wsparcie. Jesteśmy gotowi pomóc w każdy możliwy sposób. ”

NTV powiedział, że wśród rannych było dwóch pilotów samolotu, którzy według niego byli w poważnym stanie. Kanał telewizyjny transmitował nagranie komunikacji między pilotami i kontrolą ruchu lotniczego, w którym pilotom powiedziano, że poprzednie loty zgłosiły silne wiatry ogonowe.

„Zgodnie z informacjami, które posiadamy, lądowanie było trudne. Wypadek miał miejsce po tym, jak (samolot) nie mógł zwolnić i wbił się w pole od końca pasa startowego ”, jak powiedziała turecka agencja informacyjna Anadolu, minister transportu i infrastruktury Mehmet Cahit Turan.

Anadolu poinformował, że prokuratorzy wszczęli dochodzenie w sprawie wypadku.

Pegasus jest prywatnym, tanim przewoźnikiem z siedzibą w Stambule, który lata 97 trasami, głównie w obrębie Turcji i do miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej. Jego właścicielem jest w większości turecki miliarder Sevket Sabanci i jego rodzina, którzy dokonali dużych inwestycji w kraju w obszarach tak różnorodnych, jak nieruchomości, odzież, kluby zdrowia i materiały opakowaniowe.

Wypadek ma miejsce miesiąc po tym, jak samolot Pegasus ze 164 osobami na pokładzie zjechał z pasa startowego na tym samym lotnisku w Stambule. W tym incydencie w dniu 7 stycznia nie doszło do śmierci ani obrażeń.

W styczniu 2018 r. Kolejny Boeing 737 we flocie Pegasus zsunął się z pasa startowego na lotnisku Trabzon w północno-wschodniej Turcji i zjechał na nasyp. Samolot zatrzymał się w ziemi nad Morzem Czarnym z nosem skierowanym w stronę wody. Żaden ze 168 pasażerów i członków załogi nie został ranny.

Samoloty są zaprojektowane do pochłaniania sił uderzenia w dolnej części kadłuba, aby zwiększyć szanse na przeżycie pasażerów w kabinie powyżej.

W 2013 r. Ogon samolotu Asiana Airlines Boeing 777 zepsuł się po uderzeniu odrzutowca w morze podczas zbliżania się do międzynarodowego lotniska w San Francisco. Zginęły trzy osoby, 49 zostało poważnie rannych, a więcej osób odniosło niewielkie obrażenia, zgodnie z raportem z wypadku w USA.

W tym samym roku Lion Air Boeing 737 podzielił się na dwie części po wylądowaniu w płytkiej wodzie, nieopodal pasa startowego na Bali w Indonezji. Przeżyło wszystkich 101 pasażerów i siedmiu członków załogi.

Fraser zgłosił się z Ankary w Turcji. Przyczynił się do tego Carlo Piovano w Londynie i David Koenig w Dallas.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: