DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Lider Białorusi żałuje, że Rosja wstrzymała dostawy ropy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mińsk, Białoruś (AP) – przywódca Białorusi narzekał w czwartek na wstrzymanie dostaw ropy przez Rosję przed rozmowami z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat bliższych powiązań gospodarczych między tymi dwoma krajami.

W zeszłym miesiącu Rosja dostarczyła tylko 25% ropy obiecanej Białorusi, powiedział prezydent Aleksander Łukaszenko na posiedzeniu rządu.

„Zapewniono nas solidnie” – powiedział Łukaszenka. „W tym roku Rosja obiecała na szczeblu rządowym wysłanie 24 milionów ton ropy na Białoruś – 2 miliony ton miesięcznie. W styczniu dostarczono 500 000 ton. ”

Rosja zawiesiła dostawy ropy naftowej na Białoruś po 31 grudnia w związku z negocjacjami w sprawie więzi gospodarczych, które utknęły w martwym punkcie, gdy oba hrabstwa nie osiągnęły porozumienia.

Kreml argumentował, że Białoruś, która opiera się na Rosji w ponad 80% potrzeb energetycznych, powinna zaakceptować większą integrację gospodarczą, jeśli chce nadal otrzymywać rosyjskie zasoby po cenach wewnętrznych Rosji.

Premier Rosji Siergiej Rumas powiedział w czwartek, że Białoruś straciła w 2019 roku 300 milionów dolarów po tym, jak Rosja obniżyła dopłaty do energii i podniosła ceny.

Łukaszenka zlecił Gabinetowi stworzenie „mechanizmów kompensujących straty”.

„Wymagania są dobrze znane: ani jeden mieszkaniec Białorusi, ani jedna firma nie powinni odczuwać konsekwencji różnych manewrów naszych partnerów” – powiedział prezydent.

Putin i Łukaszenko spotykają się w piątek.

Wielu na Białorusi postrzega presję Kremla na współpracę gospodarczą jako spisek Moskwy w celu popchnięcia swojego poradzieckiego sąsiada do utworzenia jednego państwa z Rosją. Łukaszenka wielokrotnie odrzucał ten pomysł i ślubował znaleźć alternatywnych dostawców ropy naftowej, aby zachować niezależność swojego narodu.

Na początku tego roku ogłosił zakup przesyłki ropy z Norwegii. W ubiegłym tygodniu długoletni lider chwalił się stosunkami Białorusi z Zachodem po tym, jak sekretarz stanu USA Mike Pompeo odwiedził Mińsk i obiecał, że Stany Zjednoczone dostarczą ropę potrzebną Białorusi.

Daria Litvinova w Moskwie przyczyniła się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: