DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Po co Chińczycy budują „miasta duchów”?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Chiny budują całe puste miasta! Prawie nikt w nich nie mieszka, chociaż istnieje cała niezbędna infrastruktura do mieszkania. Dlaczego Chińczycy nadal budują niezamieszkane miasta?

W Chinach istnieje ponad 60 milionów nowych budynków mieszkalnych, które zostały zbudowane przy użyciu najnowszych technologii i mają rozwiniętą infrastrukturę. W tych lokalach możesz jednocześnie umieścić mieszkańców kilku krajów! 

A oto tylko mała lista słynnych pustych miast:

Ordos

Najsłynniejsze miasto duchów na świecie. W pobliżu miasta znajduje się duża liczba minerałów. To miasto nie było zaludnione. Jednak nieruchomości tutaj kupuje się już na etapie budowy. Tyle, że Chińczycy nie chcą się tam specjalnie przenosić.

W mieście, które miało pomieścić setki tysięcy i miliony ludzi, żyje bardzo niewiele osób.  Kilka samochodów w ogromnym domu - miasto nie jest zaludnione o 10%!

W mieście, które miało pomieścić setki tysięcy i miliony ludzi, żyje bardzo niewiele osób. Kilka samochodów w ogromnym domu – miasto jest zaludnione w 10%!

Kangbashi 

Dość duże miasto, które może pomieścić ponad milion mieszkańców. Zakładano, że miasto stanie się strefą przeznaczoną na urbanizację chłopów z okolicznych wsi. Jednak coś poszło nie tak: mieszka tam tylko 30 tysięcy ludzi, a Kangbashi wygląda groźnie pusto.

Tianducheng 

Znajduje się na przedmieściach Kantonu, ale nie  jest z tego znany  : w Tianduchen znajdują się kopie wielu paryskich zabytków, w tym kopia wieży Eiffla! I choć miasto zostało zaprojektowane dla 10 tysięcy ludzi, to zamieszkuje je tylko 20%. Ale przynajmniej przyciąga turystów.

Po prawej stronie znajduje się oryginał, po lewej kopia.  Czy zauważyłbyś różnicę, gdybyś tego nie wiedział?

Po prawej stronie znajduje się oryginał, po lewej kopia. Czy zauważyłbyś różnicę, gdybyś tego nie wiedział?

Nowe Nanhui

To miasto, położone niedaleko Szanghaju, jednej z największych chińskich metropolii, miało stać się „nowym Hongkongiem”, głównym portem handlowym i centrum turystycznym. Ale okazuje się, że jest słaby: do niedawna miasto było prawie niezamieszkane.

Przywódcy Chin, decydując się na zaludnienie miasta za wszelką cenę, stworzyli tam wiele uniwersytetów. Obecnie ponad 100 tysięcy studentów mieszka i studiuje w New Nanhui. Za kilka lat dowiemy się, czy miasto stanie się zamożne, czy pozostanie dużym kampusem uniwersyteckim.

Thames Town 

Kolejne miasto turystyczne, ale teraz wykonane w stylu Anglii: piękne domy nie wyższe niż 3 piętra. Miało tu mieszkać 10 tysięcy mieszkańców, ale można tu spotkać tylko turystów: miasto Thames stało się ulubionym miejscem sesji zdjęciowych wśród Chińczyków, Europejczyków i Amerykanów.

Dlaczego więc Chiny budują puste miasta?

Najbardziej oczywistym powodem (kto by pomyślał!) Jest osiedlenie się tam ludzi 🙂 Są jednak inne, znacznie bardziej ukryte powody i cele.

Na przykład w ten sposób bogaci Chińczycy inwestują swoje oszczędności. Nie możesz kupić całego złota świata, ale wystarczy zbudować dom.

Najprawdopodobniej chiński rząd sztucznie  wspiera również  wzrost PKB, tworząc podobne miasta. Ale te miasta są pod opieką, każdego dnia są dozorcy, myjnie uliczne i liczne urządzenia. 

Co się stanie, gdy władze lokalne nie będą mogły wspierać swojej pracy? I znowu: czy warto wydać tyle pieniędzy na utrzymanie czegoś, co może nigdy nie być przydatne?

W miasteczkach duchów trwa budowa, sprzątają ulice i regulują ruch uliczny. Dlaczego, jeśli prawie nikt tam nie mieszka? 

Można także budować miasta-widma dla wojska, aby w razie wojny żołnierze mieli miejsce na osiedlenie się, a także zaopatrywać je bezpośrednio z tych miast.

Cóż, jeden z „najdłuższych” pomysłów: z powodu globalnego ocieplenia mogą się rozpocząć silne zmiany klimatu, które spowodują cierpienie wielu ludzi. Chiny przychylnie przyjmą tych uchodźców i umieszczą ich w przygotowanych do tego miastach. Wzrost gospodarczy i dużo siły roboczej!

Autor i foto: kramola.info

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: