DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Dyrektor FBI ostrzega przed trwającą rosyjską „wojną informacyjną”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – dyrektor FBI Chris Wray powiedział w środę, że Rosja jest zaangażowana w „wojnę informacyjną” w wyborach prezydenckich w 2020 roku, choć powiedział, że organy ścigania nie widzą ciągłych wysiłków Rosji w celu ingerowania w amerykańską infrastrukturę wyborczą.

Wray powiedział Komitetowi Sądowniczemu Izby, że Rosja, podobnie jak w 2016 r., Polega na tajnej kampanii w mediach społecznościowych, mającej na celu podzielenie amerykańskiej opinii publicznej i zasiewy niezgody. Wysiłek ten może przyśpieszyć rok wyborczy, ale stanowi także całodobowe zagrożenie, które jest pod pewnymi względami trudniejsze do zwalczenia niż hack systemu wyborczego.

„W przeciwieństwie do cyberataku na infrastrukturę wyborczą, tego rodzaju wysiłek – dezinformacja – w świecie, w którym mamy pierwszą poprawkę i mocno wierzymy w wolność wypowiedzi, FBI nie będzie zajmować się byciem prawdą i monitorowaniem dezinformacja online – powiedział Wray.

FBI i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego alarmują o możliwych instrukcjach związanych z wyborami, takich jak te, które miały miejsce w 2016 r., Gdy Rosjanie włamali się do e-maili należących do kampanii demokratycznej nominowanej Hillary Clinton i zbadali lokalne systemy wyborcze pod kątem słabych punktów. Ale Wray powiedział w środę: „Nie sądzę, abyśmy widzieli jakiekolwiek ciągłe wysiłki ukierunkowane na infrastrukturę wyborczą, tak jak w 2016 roku”.

Jego pojawienie się nastąpiło dwa dni po tym, jak demokratyczne kluby prezydenckie w Iowa przestraszyły nieprawidłowe działanie aplikacji, które spowodowało opóźnienie w raportowaniu wyników. Chociaż urzędnicy lokalni i federalni podkreślili, że problemy nie były spowodowane obcymi wtargnięciami, niepokój związany z błędem podkreślał niepokój związany z bezpieczeństwem wyborów.

Wray powiedział, że rosyjskie wysiłki, by ingerować w wybory poprzez dezinformację i „fałszywe wiadomości” nie zmniejszyły się od 2016 roku.

„Widzisz, jak Rosjanie biorą przeciwną stronę problemu” – powiedział Wray. „Biorą obie strony, a potem podkręcają, aby postawić nas przeciwko sobie.”

Uniknął bezpośredniej odpowiedzi, gdy zapytano go, czy prezydent Donald Trump, prokurator generalny William Barr poprosił go o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie rywala Trumpa z Demokratą, Joe Bidenem lub synem Hunterem Bidenem, lub jakimkolwiek członkiem Kongresu.

Pytanie postawił repozytorium Jerrold Nadler z Nowego Jorku, przewodniczący komisji i jeden z siedmiu kierowników Domu Demokratów w sprawie o impeachment. Zapytał, czy Trump mógł poprosić FBI o dochodzenie w sprawie Bidens, prawodawców lub byłego doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona – który w przyszłym miesiącu ma otrzymać książkę, która podważa kluczową obronę Trumpa – jako możliwy zwrot za postępowanie o impeachment.

Nadler powiedział następnie, że uznał za słuszne, że ani Trump, ani Barr, ani inni urzędnicy administracji nie prosili o niewłaściwe dochodzenia polityczne. Wray odpowiedział: „Nikt nie prosił mnie o wszczęcie dochodzenia opartego na czymkolwiek innym niż fakty, prawo i właściwe predykcje”.

Trump bez dowodów usiłował wmieszać Bidensa w rodzaj korupcji, która od dawna nęka Ukrainę. Hunter Biden zasiadał w zarządzie ukraińskiego koncernu gazowego w tym samym czasie, gdy jego ojciec, jako wiceprezes, prowadził dyplomatyczne relacje administracji Obamy z Ukrainą. Chociaż czas wzbudził obawy zwolenników antykorupcji, żaden z Bidenów nie dostarczył dowodów na nadużycia.

Pojawienie się Wraya było jego pierwszym od czasu raportu generalnego inspektora Departamentu Sprawiedliwości, który ostro skrytykował nadzór FBI nad byłą kampanią Trumpa działającą na rzecz bezpieczeństwa narodowego Carter Page. Błędy powodowały rzadkie dwustronne wezwania do zmiany uprawnień w zakresie nadzoru rządu federalnego.

Raport stróżujący wskazał, że według niego znaczące błędy w aplikacjach do podsłuchiwania na stronie, w tym pominięcie krytycznych informacji sprzecznych z pierwotną przesłanką FBI, że Page jest rosyjskim agentem – coś, czego wielokrotnie zaprzeczał. W raporcie zarzucono również, że prawnik FBI przygotował dokument e-mail używany w związku z jedną z aplikacji.

Po wydaniu raportu Wray powiedział The Associated Press, że błędy były „nie do przyjęcia i nie odzwierciedlają tego, kim jesteśmy jako instytucja”.

Naczelny sędzia tajnego Sądu Nadzoru Wywiadu Zagranicznego, który zezwala na podsłuchiwanie osób na amerykańskich ziemiach w ramach szpiegostwa, terroryzmu i innych dochodzeń w sprawie bezpieczeństwa narodowego, odpowiedział na raport nadzwyczajnym publicznym upomnieniem FBI i zażądał, aby biuro poinformowało na temat tego, co robił, aby rozwiązać problemy.

FBI dokonało tego w zeszłym miesiącu, wprowadzając serię zmian, które mają zapewnić dokładniejszą analizę wniosków o nakaz, zanim zostaną przesłane do zatwierdzenia przez sędziego, i że zawierają dokładne informacje o wiarygodności i potencjalnym uprzedzeniu źródeł, na których polegają agenci.

Wray powiedział prawodawcom, że chociaż w czasie popełnienia błędu nie był w FBI, „jestem tu teraz”.

Najeżył się na sugestię niektórych republikańskich ustawodawców, że nie potraktował krytyki w raporcie wystarczająco poważnie.

„Byłem prokuratorem. Byłem obrońcą, byłem zastępcą prokuratora generalnego, byłem dyrektorem FBI – powiedział Wray. „Dla mnie szczerość przed sądem jest święta i nie sądzę, aby w FBI był ktoś, kto by się zachowywał pod fałszywym wrażeniem, że uważam, że można wprowadzać w błąd sąd”.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: