DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Mińsk opublikował listę katów z NKWD – wbrew kremlowskiej propagandzie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dzięki Narodowemu  Białorusi jesienią ub. roku ukazała się książka, w której znalazło się 89 nazwisk funkcjonariuszy , którzy znaleźli się na liście odznaczonych „za działalność operacyjno-czekistowską na terenie zachodniej Białorusi”, podpisanej przez komisarza spraw wewnętrznych Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej Ławrientija Canawę, donosi dziennik  piórem Rusłana Szoszyna.

Dziennikarz zwraca uwagę, że „ wykonał ten odważny ruch wyjątkowo cicho”. Stało się to zanim jeszcze Władimir  postanowił przekonać świat o współwinie Polski za  II wojny światowej i obiecał „zamknąć ” wszystkim, którzy „przepisują historię”.

Nakład wyniósł zaledwie 150 egzemplarzy, a publikacja nie ma wersji elektronicznej” – donosi Rzeczpospolita.

„Z listy odznaczonych funkcjonariuszy dowiadujemy się m.in. o tym, kto „wytropił i aresztował” braci Kazimierza i Jana Piłsudskich we wrześniu  roku w Wilnie, kto został odznaczony „orderem honoru” za  ostatniego prezydenta Brześcia nad Bugiem Franciszka Kolbusza oraz za  w Pińsku byłego ministra sprawiedliwości  Czesława Michałowskiego. Wiemy też, kto we wrześniu  roku zatrzymał w Nieświeżu księcia Janusza Radziwiłła, którego później osobiście przesłuchiwał w Moskwie Ławrientij Beria” – czytamy.

Z listy wynika, że  NKWD przyczynili się do wytropienia i  ponad 10 tys. osób w ciągu „zaledwie pierwszych dwóch miesięcy agresji”.

„Z kilkudziesięciu raportów funkcjonariuszy NKWD, które po raz pierwszy wyszły na jaw i ukazały się za sprawą NAB, wynika, iż nawet żołnierze i oficerowie Armii Czerwonej nie mieli wątpliwości, że nie wyzwalają Polski, lecz uczestniczą w agresji na nią. Część żołnierzy radzieckich obawiała się, że po ataku na Polskę będzie musiała walczyć razem z Niemcami przeciwko Francji i Anglii. Największe zdziwienie „wyzwalających” wywołało to, że po drugiej stronie granicy poziom życia był o wiele wyższy niż w ZSRR” – informuje gazeta.

Pod koniec grudnia   przekonywał w Petersburgu przywódców państw , że to Polska jest współodpowiedzialna za wybuch II wojny światowej.
Zapowiedział utworzenie specjalnego centrum, w którym zostaną opublikowane „niepodważalne ”. Nietrudno się domyślić, iż mają one świadczyć o tym, że  był ofiarą II wojny światowej i wyłącznie „wyzwolicielem” całej Europy.

więcej przeczytasz tu…

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: