Ależ wpadka Emmanuele'a Macrona w Warszawie! Jego samochód się zepsuł. Foto: print screen z YouTube/ Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego
Ależ wpadka Emmanuele’a Macrona w Warszawie! Jego samochód się zepsuł. Foto: print screen z YouTube/ Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego

Francuska prawica twierdzi, że polski prezydent, Andrzej Duda (47 l.) znieważył Emmanuela Macrona (42 l.).

O co chodzi? O prezent, który Duda wręczył francuskiemu prezydentowi.

Według Internautów książka „Quo Vadis” już samym tytułem (dokąd zmierzasz?) uderza w Macrona. Dodatkowo w książce jest opis płonącego Rzymu, który według nich może być metaforą Paryża.

Emmanuel Macron (42 l.) potrakotwał Polaków jak uczniaków, gdy powiedział, że martwi się stanem polskiego sądownictwa. Czy to możliwe, że Andrzej Duda (47 l.) wykazał się charakterem i „odwdzięczył się” Francuzowi?

Tak uważa część nieprzychylnej Macronowi francuskiej prawicy. Według Internautów jedna z książek, które Duda podarował francuskiemu prezydentowi to zawoalowana zniewaga.

Chodzi o „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Już sam tytuł – „Dokąd zmierzasz?” – ma być przytykiem do władyki trawionego problemami państewka z Zachodu.

Kolejne nawiązania do Macrona Francuzi widzą w opisie płonącego Rzymu. Według nich Duda chciał w ten sposób wskazać na płonący Paryż. Warto tu przypomnieć, że Rzym podpalił sam Neron.

Możliwe jednak, że to tylko zbieg okoliczności.

n.czas.com