DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Wuhan-400 można zarazić się lub zostać nosicielami w 4 godziny po pierwszym kontakcie z wirusem. Po zarażeniu nikt nie przeżyje dłużej niż dobę. MAKABRYCZNY ZBIEG OKOLICZNOŚCI ? czy ??

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

„Wuhan-400 można zarazić się lub zostać nosicielami w 4 godziny po pierwszym kontakcie z wirusem. Po zarażeniu nikt nie przeżyje dłużej niż dobę. Większość umiera wciągu pierwszych 12 godzin” – brzmi jeden z fragmentów książki „Oczy Ciemności” wydanej w… 1981 roku. Internauci zastanawiają się, czy znany amerykański pisarz, autor horrorów Dean Koontz przewidział epidemię w chińskim mieście.


W Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia nowego koronawirusa, w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 56 osób. Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała w poniedziałek rano czasu lokalnego, że liczba wszystkich ofiar śmiertelnych wzrosła w tym kraju do 362. Poza Chinami – na Filipinach – zmarła jedna osoba.

„Wuhan-400 wynaleziono w laboratorium”

Książka „Oczy Ciemności” ukazała się w 1981 roku. Jednym z poruszonych w niej przez Koontza wątków jest nowa broń biologiczna. Mówi o tym fragment powieści.

„Mam w nosie filozofię i moralność wojny biologicznej – oznajmiła Tina. – W tej chwili chcę wiedzieć, w jaki sposób Danny trafił do tego miejsca.

– Żeby to wyjaśnić – powiedział Dombey – musimy cofnąć się o dwadzieścia miesięcy. Właśnie wtedy chiński uczony Li Chen uciekł do Stanów, zabierając ze sobą dyskietkę z danymi o najważniejszej broni biologicznej Chińczyków z ostatnich dziesięciu lat. Nazwali ją »Wuhan-400«, ponieważ została wynaleziona w laboratorium RDNA mieszczącym się w pobliżu miasta Wuhan i była to czterechsetna odmiana zdolnego do życia wirusa stworzona w ich centrum badawczym” – czytamy.

„Widzicie, jakie olbrzymie ma to zalety?”

Amerykański pisarz określił w „Oczach Ciemności” wirusa Wuhan-400 jako „broń doskonałą”.

 

„Zaraża tylko ludzi. Żadne inne żywe stworzenie nie może być nosicielem. Podobnie jak syfilis, Wuhan-400 nie przetrwa poza ludzkim organizmem dłużej niż minutę, co znaczy, że nie może na długo skazić obiektów czy całych miast, jak w przypadku wąglika czy innych wirusów. Kiedy nosiciel umiera, żyjący w nim Wuhan-400 umiera chwilę później, gdy tylko temperatura ciała spadnie poniżej 30 stopni Celsjusza. Widzicie, jakie olbrzymie ma to zalety?” – brzmi kolejny fragment „Oczu Ciemności”.

 

Stuprocentowa śmiertelność

Wielu internautów doszukuje się podobieństwa aktualnych wydarzeń związanych z rozwojem koronawirusa do sytuacji opisanej w książce. Zdaniem wielu z nich fikcja zbyt dokładnie przypomina rzeczywistość.

W narracji Koontza działanie wirusa ma jednak dużo poważniejsze skutki niż te, które powoduje obecna epidemia w Chinach. Wirus wymyślony przez amerykańskiego pisarza objawia się m.in. stuprocentową śmiertelnością u zarażonych.

„Przenosi się do pnia mózgu i tam zaczyna wytwarzać toksynę, i tam zaczyna rozkładać tkankę mózgową. Niszczy tę część mózgu, która odpowiedzialna jest za automatyczne funkcje organizmu. Człowiek zwykle traci puls, narządy przestają funkcjonować, zanika mechanizm oddychania” – czytamy.

Ostrzegali też SimpsonowieW mediach społecznościowych uaktywnili się również fani kreskówki „The Simpsons”. Uważają oni, że twórcy animowanego serialu ostrzegali przed koronawirusem już w 1993 roku. Wtedy bowiem w jednym z odcinków czwartego sezonu tej produkcji – „Marge za kratkami” – miasteczko Springfield zaatakował wirus „Osaka Flu”.

 

Wirus w sokowirówce 

Zarazek, co prawda, miał pochodzić z japońskiej Osaki, a nie z chińskiego Wuhan. Sprawił jednak, że większość mieszkańców Springfield zachorowała. Wirus rozprzestrzenił się wśród osób, które zamówiły tamtejszą sokowirówkę.

„Nie mów przełożonemu, że mam grypę” – prosił jeden z pracowników pakujących urządzenia do pudełek. W tym samym momencie kaszlał w ich kierunku i, w ten sposób, skażone produkty trafiły do klientów, którzy także się zarażali.

 

𝒂𝒔𝒉 𝒊𝒏 𝒕𝒉𝒊𝒔 𝒃𝒊𝒕𝒄𝒉@ashakiiii

The Simpsons scares me. This episode aired 27 years ago in 1993 🤯

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 2 514

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “„Wuhan-400 można zarazić się lub zostać nosicielami w 4 godziny po pierwszym kontakcie z wirusem. Po zarażeniu nikt nie przeżyje dłużej niż dobę. MAKABRYCZNY ZBIEG OKOLICZNOŚCI ? czy ??

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: