DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Protest ws. sportu: „Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!” brzmiały okrzyki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Protest ws. sportu: "Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!" brzmiały okrzyki
Protest ws. sportu: "Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!" brzmiały okrzyki
Protest ws. sportu: "Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!" brzmiały okrzyki
Protest ws. sportu: "Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!" brzmiały okrzyki

W czwartek o godzinie 16 na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej rozpoczął się protest przeciw polityce finansowania sportu przez miasto. „Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!” skandowali protestujący. Protest pod nazwą „Żółta kartka dla zarządu i rady miasta” zgromadził przede wszystkim reprezentantów rudzkich klubów, zarówno prezesów, trenerów jak i sportowców. Oprócz nich nie zabrakło także mieszkańców, którym nie jest obojętny los sportu w naszym mieście.

Chwile po godzinie 16 przed tłum protestujących wyszli organizatorzy, którzy odczytali treść dwóch pism, które za moment miały być wręczone prezydent miasta Grażynie Dziedzic oraz przewodniczącej Rady Miasta Aleksandrze Skowronek.

Środowiska sportowe w Rudzie Śląskiej apelują, aby Pani, wraz ze swoimi zastępcami, przy konstruktywnej współpracy z Radą Miasta, rozpoczęła pracę na rzecz dofinansowania klubów sportowych w kwocie 4,5 miliona złotych w roku 2020. Jesteśmy zbulwersowani faktem, że zarząd miasta Ruda Śląska nie zabezpieczył środków na ten cel. Liczymy, że refleksja, którą Pani wyciągnie po dzisiejszym dniu, pozwoli pani natychmiast zabrać się do naprawy tej dramatycznej sytuacji – brzmi pismo reprezentantów rudzkich klubów sportowych do prezydent miasta Grażyny Dziedzic.

Środowisko sportowe w Rudzie Śląskiej apeluje, aby Rada Miejska, której pani przewodniczy, zaczęła współpracować z zarządem miasta Ruda Śląska na rzecz dofinansowania klubów sportowych w kwocie 4,5 miliona złotych w 2020 roku. Jesteśmy zbulwersowani faktem, że zarząd miasta Ruda Śląska nie zabezpieczył środków na ten cel. Kwota 300 tysięcy złotych na małe granty, którą opozycja zabezpieczyła, jest kroplą w morzu potrzeb i doprowadzi w krótkim czasie do katastrofy sportowej w naszym mieście – brzmi z kolei pismo wystosowane do przewodniczącej Rady Miasta Aleksandry Skowronek.

Chwilę później do protestujących wyszli przedstawiciele władz miasta – wiceprezydenci Krzysztof Mejer oraz Anna Krzysteczko, którzy starali się dziennikarzom i protestującym wytłumaczyć, skąd wynika tak trudna sytuacja finansowa miasta i dlaczego w budżecie nie zostały zabezpieczone większe środki na wsparcie dla sportowych klubów.

Jak pisaliśmy wcześniej, ze względu na szereg czynników, wśród  których można wymienić zmiany w opodatkowaniu PIT, podwyżkę płacy minimalne, podwyżki dla nauczycieli oraz znaczny wzrost kosztów bieżących, budżet Rudy Śląskiej jest niezwykle napięty. Powoduje to, że miasto musi zrezygnować z nakładów finansowych na te cele, które nie są obowiązkowe. Dofinansowanie dla sportu jest zadaniem nieobowiązkowym, fakultatywnym, a więc zostało w tym roku cofnięte.

Nieco inaczej sprawę przedstawiła przewodnicząca Rady Miasta Aleksandra Skowronek, która winą za taka sytuację obciąża właśnie obóz prezydent Grażyny Dziedzic.

Ja chcę przypomnieć państwu, że w grudniu, w momencie kiedy Rada Miasta uchwalała budżet, w projekcie budżetu nie było w ogóle pieniędzy na sport w Rudzie Śląskiej. Decyzją radnych i pracą radnych znaleźliśmy pieniądze, przesunęliśmy kwotę 300 tys. złotych, aby kluby sportowe mogły dostać mały grant – tłumaczyła Aleksandra Skowronek – my nie jesteśmy dysponentem środków budżetowych, tylko prezydent miasta – dodała przewodnicząca.

Trzeba jednak podkreślić, że o trudnej sytuacji finansowej zarząd alarmował już od dawna, a jedną z istotnych kwestii, które przyczyniły się do powiększenia dziury budżetowej w miejskim skarbcu, jest kwestia kosztów, jakie miasto ponosi w związku z rosnącymi cenami odbioru odpadów. System  odbioru odpadów powinien być w pełni autonomiczny finansowo, miasto nie powinno do niego dopłacać, ale to wymagałoby podniesienia cen, a na to nie było zgody radnych. Ceny zatem pozostały bez zmian, dziura finansowa powiększyła się, a jedną z konsekwencji jest kryzysowa sytuacja dla rudzkiego sportu.

W tej osobliwej przepychance obie strony przerzucają się odpowiedzialnością, chociaż każda też ma swoje uargumentowane racje. Jak mówi stare porzekadło: kowal winny, cygana powiesili. Zmiany, jakie zaproponował rząd, niosą fatalne skutki finansowe dla większości polskich samorządów, a te muszą sobie jakoś poradzić w nowej sytuacji. Szkoda, że w Rudzie Śląskiej jedną z ofiar tych zmian będzie prawdopodobnie sport.

Czy apel protestujących przyniesie jakieś realne skutki przekonamy się w najbliższej przyszłości.

rudaslaska.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: