DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Liczba ofiar śmiertelnych w Chinach sięga 259; WHO ostrzega kraje przed przygotowaniami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 

Kobieta kupująca maski na twarz w Hongkongu, sobota, 1 lutego 2020 r. Liczba ofiar śmiertelnych wywołanych przez nowy wirus wzrosła o ponad 250, a urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia twierdzi, że inne rządy muszą przygotować się na „kontrolę epidemii w kraju”, jeśli choroba się rozprzestrzenia. (AP Photo / Kin Cheung)

PEKIN (AP) – liczba zgonów w Chinach spowodowanych przez nowego wirusa wzrosła w sobotę do 259, a urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia powiedział, że inne rządy muszą przygotować się na „kontrolę epidemii w kraju”, jeśli choroba rozprzestrzeni się w ich krajach.

Pekin skrytykował rozkaz Waszyngtonu zakazujący wstępu większości obcokrajowców, którzy odwiedzili Chiny w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Premier Australii Scott Morrison ogłosił podobne środki w sobotę, po Japonii i Singapurze.

Korea Południowa i Indie wywiozły setki swoich obywateli z Wuhan, miasta w centrum obszaru, na którym około 50 milionów ludzi nie może wyjechać w ramach szeroko zakrojonych działań antywirusowych. Ewakuowani zostali poddani dwutygodniowej kwarantannie. Indonezja wysłała również samolot.

Liczba potwierdzonych przypadków w Chinach wzrosła do 11 791, przekraczając liczbę w przypadku wybuchu SARS w 2002 r. Lub ciężkiego ostrego zespołu oddechowego. Szybki rozprzestrzenianie się wirusa w ciągu dwóch miesięcy skłoniło Światową Organizację Zdrowia do ogłoszenia w czwartek globalnej sytuacji kryzysowej.

Ta deklaracja „zmieniła podejście” z ostrożnego podejścia do zalecania rządom przygotowania się na możliwość rozprzestrzenienia się wirusa, powiedział przedstawiciel WHO w Pekinie Gauden Galea. Większość zgłoszonych do tej pory przypadków to ludzie, którzy odwiedzili Chiny lub członkowie ich rodzin.

Galea powiedziała, że ​​agencja działała z troski o biedniejsze kraje, które mogą nie być przygotowane do reagowania. Taka deklaracja wymaga skoordynowanej reakcji międzynarodowej i może przynieść więcej pieniędzy i zasobów.

WHO stwierdziła, że ​​szczególnie zaniepokojone jest to, że niektóre przypadki za granicą dotyczyły przenoszenia człowieka na człowieka.

„Kraje muszą przygotować się na ewentualny import, aby jak najwcześniej zidentyfikować przypadki i aby przygotować się na kontrolę epidemii w kraju, jeśli tak się stanie”, powiedział Galea dla The Associated Press.

W piątek Stany Zjednoczone ogłosiły stan zdrowia publicznego, a prezydent Donald Trump podpisał rozkaz zakazu wjazdu obcokrajowcom, którzy odwiedzili Chiny w ciągu ostatnich 14 dni, co według naukowców jest najdłuższym okresem inkubacji wirusa. Ograniczenia nie dotyczą bezpośredniej rodziny obywateli amerykańskich i stałych mieszkańców.

Chiny skrytykowały kontrole USA i „nieprzyjazne komentarze”, że Pekin nie współpracował.

„Tak jak WHO odrzuciło ograniczenia w podróżowaniu, USA pospieszyły w przeciwnym kierunku. Z pewnością nie jest to gest dobrej woli – powiedziała rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Hua Chunying.

Sekretarz generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że pomimo ogłoszenia w trybie pilnym „nie ma powodu, by podejmować środki, które niepotrzebnie zakłócałyby międzynarodowe podróże i handel”.

Tymczasem producent iPhone’ów Apple ogłosił w sobotę, że do 9 lutego zamyka wszystkie 42 sklepy oraz biura korporacyjne w Chinach kontynentalnych, jednym z największych rynków.

Rządząca Partia Komunistyczna odłożyła koniec księżycowego święta noworocznego w prowincji Hubei, w której znajduje się Wuhan, na nieokreślony „odpowiedni zakres” i zaapelowała do mieszkańców, aby pozostali w domu.

Inne zamknięte miasto w Hubei, Huanggang, w sobotę zakazało prawie wszystkim mieszkańcom opuszczania domów w najbardziej rygorystycznych nałożonych dotąd kontrolach. Rząd powiedział, że tylko jedna osoba z każdego gospodarstwa domowego będzie mogła dokonywać zakupów żywności raz na dwa dni.

„Inni nie mogą wychodzić poza leczeniem, w celu zapobiegania epidemii i pracy kontrolnej lub do pracy w supermarketach i aptekach”, powiedział w ogłoszeniu.

Chińskie kontrole chorób rozpoczęły się 23 stycznia zawieszeniem połączeń samolotów, autobusów i pociągów z Wuhan, przemysłowym centrum 11 milionów ludzi. Blokada rozprzestrzeniła się na otaczające miasta.

Święta, najbardziej pracowity coroczny sezon podróży w Chinach, kończą się w niedzielę w pozostałej części kraju po trzydniowym przedłużeniu, aby odroczyć powrót do fabryk i biur o setki milionów pracowników. Oficjalna agencja informacyjna Xinhua powiedziała, że ​​ludzie w Hubei, którzy pracują poza prowincją, również dostali dłuższy urlop.

Decyzja partii „podkreśliła znaczenie zapobiegania i kontroli epidemii wśród podróżników”, powiedział Xinhua.

Od niedzieli Stany Zjednoczone będą kierować loty z Chin do siedmiu głównych lotnisk, na których pasażerowie mogą być poddawani kontroli bezpieczeństwa. Osoby powracające z prowincji Hubei zostaną poddane 14-dniowej kwarantannie.

American Airlines, British Airways, Finnair i Cathay Pacific w Hongkongu odwołały lub ograniczyły obsługę do Chin kontynentalnych. Wietnam zawiesił wszystkie loty do Chin. Delta Air Lines poinformowało w sobotę, że przyspiesza plany zawieszenia lotów między USA i Chinami, a ostatni lot z Chin odlatuje w niedzielę.

Po wydaniu amerykańskiego rozkazu Amerykanie rozważyli wyjazd z Chin. Japonia i Niemcy odradzają również zbędne podróże do Chin. Wielka Brytania zrobiła to samo, z wyjątkiem Hongkongu i Makao.

Kraje, w tym Bangladesz, Indie, Indonezja, Sri Lanka, Korea Południowa i Turcja ewakuowały w sobotę niektórych obywateli z Chin. Kreml powiedział, że Rosja będzie wykorzystywać swoje samoloty lotnicze od soboty do ewakuacji.

Minister obrony Niemiec powiedział, że samolotowi przewożącemu 128 pasażerów, w większości obywatelom niemieckim, odmówiono pozwolenia na lądowanie i zatankowanie w Moskwie z powodu tego, co Rosjanie mówili o braku przepustowości. Wojskowy samolot transportowy musiał skierować się do Helsinek, zanim wylądował we Frankfurcie. Według niemieckiego MSZ żadna z osób na pokładzie nie była podejrzana o infekcję, ale wszyscy będą poddani kwarantannie przez dwa tygodnie w bazie wojskowej.

Co najmniej 24 kraje zgłosiły przypadki, odkąd Chiny poinformowały WHO o nowym wirusie pod koniec grudnia.

Australia, Niemcy, Japonia, Korea Południowa, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone i Wietnam zgłosiły nowe przypadki w sobotę. Hiszpania potwierdziła swój pierwszy przypadek – Niemca, który miał bliski kontakt z zarażoną osobą w Niemczech, a następnie udał się z przyjaciółmi na Wyspy Kanaryjskie. Czterech przyjaciół hospitalizowanych z nim nie wykazało objawów.

Zarówno nowy wirus, jak i SARS pochodzą z rodziny koronawirusów, która obejmuje również te, które powodują przeziębienie.

Liczba zgonów w Chinach spada, ale liczba potwierdzonych przypadków będzie rosła, ponieważ tysiące okazów z podejrzanych przypadków nie zostały jeszcze przetestowane, powiedziała Galea WHO.

„Wskaźnik śmiertelności przypadków ustala się na znacznie niższym poziomie niż zgłaszaliśmy trzy, teraz cztery tygodnie temu”, powiedział.

Chociaż naukowcy spodziewają się ograniczonego przenoszenia wirusa między osobami z rodziną lub innymi bliskimi osobami, martwią się przypadkami rozprzestrzeniania się infekcji na osoby, które mogą być mniej narażone.

Współtworzyli je pisarze prasowi Aniruddha Ghosal w New Delhi, Tong-hyung Kim w Seulu, Korea Południowa, Mari Yamaguchi w Tokio, Hau Dinh w Hanoi, Wietnam, Niniek Karmini w Dżakarcie w Indonezji oraz Bharatha Mallawarachi w Kolombo na Sri Lance.

apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: