DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Koronawirus. Specjalne zalecenia od krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Jak uniknąć koronawirusa z Wuhan? Zdjęcie ilustracyjne/koronawirus. Źródło: pixabay

Koronawirus stanowi śmiertelne zagrożenie, wobec czego krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych profesor Andrzej Horban wydał specjalne zalecenia. Jednym z nich jest wydzielanie w szpitalach i na oddziałach zakaźnych izolatek zapewniających izolację oddechową.

Komunikat krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych opublikowano w sobotę na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego. GIS przypomina też zalecenia Ministerstwa Zdrowia.

Do szpitalnych oddziałów zakaźnych powinny zgłaszać się wyłącznie te osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach (lub miały kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach), a jednocześnie mają objawy: temperaturę ciała powyżej 38 stopni Celsjusza oraz kaszel i duszności.

Koronawirus – zalecenia

Na wypadek takich zgłoszeń krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych zaleca, aby w oddziałach zakaźnych lub szpitalach posiadających oddziały zakaźne wydzielić pomieszczenia/izolatki zapewniające izolację oddechową. Pomieszczenia pełniące funkcje punktu konsultacyjnego lub Izby Przyjęć powinny być zabezpieczone w środki ochrony osobistej termometry, pulsoksymetr.

W razie potrzeby chorzy powinni mieć też zapewniony dostęp do diagnostyki radiologicznej i laboratoryjnej. W miarę możliwości należy wdrożyć diagnostykę w kierunku grypy i ewentualnie innych patogenów oddechowych.

Konsultant przypomina też o zawiadamianiu sanepidu terenowego o fakcie zgłoszenia się pacjenta spełniającego kryteria podane w komunikacie MZ. Jeśli stan pacjenta tego wymaga, należy go położyć w pomieszczeniu zapewniającym izolację oddechową. Jeśli jednak pacjent nie wymaga hospitalizacji, wówczas należy go przekazać pod opiekę podstawowej opieki zdrowotnej z zaleceniem izolacji domowej.

Diagnostyka możliwa tylko w jednym szpitalu

Konsultant przypomina, że diagnostyka poszerzona w kierunku koronawirusa 2019-nCoV RNA jest możliwa do przeprowadzenia w NIZP-PZH w Warszawie przy ul. Chocimskiej. Do komunikatu dołączono także wymagania dotyczące pobrania i transportu materiału do badań w kierunku zakażeń układu oddechowego powodowanych przez koronawirusy. Próbka powinna być dostarczona transportem zorganizowanym przez szpital.

U chorego należy zastosować leczenie objawowe. Prof. Horban zwraca uwagę na „brak danych o możliwości leczenia przeciwwirusowego”. Z kolei Państwowa Inspekcja Sanitarna przejmuje postępowanie z osobami, które miały kontakt z chorym.

„Osoby niespełniające powyższych kryteriów, wymienionych w komunikacie Ministra Zdrowia zgodnie z wytycznymi tam zawartymi – winny być leczone w warunkach ambulatoryjnych w ramach POZ-u” – wskazuje krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

Przez koronawirusa, który wywołuje zapalenie płuc, zachorowało ok. 12 tys. Chińczyków, a ok. 260 zmarło. Przypadki zachorowań stwierdzono też w kilkunastu krajach, m.in. w Niemczech, Francji, Finlandii, USA, Kanadzie, Rosji i Wielkiej Brytanii.

W Polsce jest hospitalizowanych kilkanaście osób z podejrzeniem koronawirusa. Ponad 500 osób jest monitorowanych przez służby sanitarne. Poza Chinami, nie ma doniesień o zgonach w innych państwach.

Źródło: PAP || NCzas.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: