TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
KONTA AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY KLIKNIJ W WYBRANEGO AUTORA ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE JEGO MATERIAŁY

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

„Badacze krytykują technologię rozpoznawania emocji”

The following two tabs change content below.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Technologia rozpoznawania emocji jest niedopracowana i wadliwa, a przez to niebezpieczna. Taki wniosek płynie z raportu opublikowanego przez AI Now Institute, instytutu badawczego działającego na Uniwersytecie Nowojorskim.

Badacze krytykują technologię rozpoznawania emocjiSystemy sztucznej inteligencji są stosowane w wielu dziedzinach życia, ale naukowcy ostrzegają, by nie polegać na nich bezkrytycznie. (Fot. Getty Images)
AI Now Institute prowadzi interdyscyplinarne badania nad społecznymi konsekwencjami wdrażania sztucznej inteligencji.
W najnowszym raporcie poddaje miażdżącej krytyce technologię rozpoznawania emocji.
Nie jest łatwo odczytać emocje drugiej osoby… (Fot. Getty Images)
PropellerAds

Można w nim przeczytać:

„Biorąc pod uwagę naukowe podstawy technologii rozpoznawania emocji – podkategorii rozpoznawania twarzy

– która niby wykrywa:

osobowość, zdrowie psychiczne i inne stany wewnętrzne, nie należy jej dopuszczać do decydowania w kwestiach dotyczących ważnych aspektów życia, takich jak:

typowanie podejrzanych o dokonanie przestępstwa, ocena bólu pacjenta, kto nadaje się na pracownika, a kto nie, jaka ma być stawka ubezpieczenia, na jaką ocenę zasługuje uczeń”.

Specjaliście trudno z mimiki człowieka odczytać, co czuje. Dlaczego więc miała by się w tym połapać maszyna? (Fot. Getty Images)

Naukowcy z tego placówki podkreślają, że systemy sztucznej inteligencji są już stosowane w wielu istotnych dziedzinach jak:

edukacja, opieka zdrowotna, wymiar sprawiedliwości.

Jednak zdecydowana większość z nich jest wdrażana przy minimalnym nadzorze i po szczątkowych badaniach nad szerszymi konsekwencjami.

Także dlatego, że brakuje standardów pomiaru takich konsekwencji.

Tego typu zaniedbania prowadzą do głośnych afer, w których sztucznej inteligencji przypisuje się pogłębianie nierówności rasowej i płciowej.

Do tego badania organizacji non-profit, takich jak składająca się z psychologów Association for Psychological Science, dowodzą, że nawet specjaliście niezwykle trudno z samej mimiki człowieka odczytać, co czuje.

Dlaczego więc miała by się w tym połapać maszyna?

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: